Инфоурок Информатика Другие методич. материалы«Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі» тақырыбында 17 vtz-4,5,6; 17 vt-5 топтарына арналған тестті қолдану сабағының материалы

Сабақ жоспары. Тақырыбы : Нәруыздарды құрамы (жай, күрделі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық деңгейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы.

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • docx
16996
5
28.08.2024

Материал разработан автором:

Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна

учитель биологии и химии

Разработок в маркетплейсе: 142
Покупателей: 423

Об авторе

Категория/ученая степень: Первая категория
Место работы: КГУ Атыгайская средняя общеобразовательная школа
Моя основная профессия – учитель биологии и химии. В прошлом году у меня доминировали уроки химии, и некоторые свои задачи я опубликовал в Интернет ресурсах. Стаж работы составляет -22 года. Тема самообразования: Формирование функциональной грамотности учащихся на основе межпредметной интеграции на уроке биологии и химии.
Подробнее об авторе

Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна. Инфоурок является информационным посредником

Сабақ жоспары Бөлімше: Молекулалық биология және биохимия Тақырыбы : Нәруыздарды құрамы (жай, күрделі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық деңгейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Мақсаты: 10.4.1.4 - нәруыздарды олардың құрылымы, құрамы, атқаратын қызметтері бойынша жіктеу Сынып: 10 Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға нәруыздардың құрылымы, құрамы және атқаратын қызметтері туралы толық ақпарат беру. 2. Оқушылардың нәруыздарды әртүрлі параметрлер бойынша жіктей білу дағдыларын дамыту. 3. Оқушылардың логикалық ойлау, талдау және салыстыру қабілеттерін дамыту. Сабақтың міндеттері: Нәруыздардың құрылысы және олардың төрт деңгейлі құрылымы туралы түсінік қалыптастыру. Нәруыздардың химиялық құрамы және олардың маңызды қызметтерімен таныстыру. Нәруыздарды құрылымы, құрамы, және қызметтері бойынша жіктеу тәсілдерін үйрету. Сабақтың әдісі: 1. Түсіндірме әдісі: Мұғалім нәруыздардың құрылымы, құрамы және қызметтері туралы негізгі түсініктерді түсіндіреді. Әрбір нәруыз құрылымының ерекшеліктері мен олардың биологиялық рөлі талқыланады. 2. Көрнекілік әдісі: Сабақ барысында нәруыздардың құрылымын бейнелейтін суреттер, кестелер, модельдер және бейнематериалдар қолданылады. Бұл оқушыларға нәруыздың құрылымдық деңгейлерін визуализациялауға көмектеседі. 3. Практикалық жұмыс: Оқушылар аминқышқылдар тізбегін құрастыру арқылы нәруыздың біріншілік құрылымын моделдейді. Бұл тапсырма нәруыздардың құрылымдық деңгейлерін тәжірибе жүзінде түсінуге мүмкіндік береді. Сабақ жоспарына дидактикалық , логикалық тапсырмалар мен есептер шешімімен берілген.

Краткое описание методической разработки

Сабақ жоспары

Бөлімше: Молекулалық биология және биохимия

Тақырыбы : Нәруыздарды құрамы (жай, күрделі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық деңгейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы.

Мақсаты: 10.4.1.4 - нәруыздарды олардың құрылымы, құрамы, атқаратын қызметтері бойынша жіктеу

Сынып: 10

Сабақтың мақсаты:

1.     Оқушыларға нәруыздардың құрылымы, құрамы және атқаратын қызметтері туралы толық ақпарат беру.

2.     Оқушылардың нәруыздарды әртүрлі параметрлер бойынша жіктей білу дағдыларын дамыту.

3.     Оқушылардың логикалық ойлау, талдау және салыстыру қабілеттерін дамыту.

Сабақтың міндеттері:

  • Нәруыздардың құрылысы және олардың төрт деңгейлі құрылымы туралы түсінік қалыптастыру.
  • Нәруыздардың химиялық құрамы және олардың маңызды қызметтерімен таныстыру.
  • Нәруыздарды құрылымы, құрамы, және қызметтері бойынша жіктеу тәсілдерін үйрету.

Сабақтың әдісі:

1.     Түсіндірме әдісі: Мұғалім нәруыздардың құрылымы, құрамы және қызметтері туралы негізгі түсініктерді түсіндіреді. Әрбір нәруыз құрылымының ерекшеліктері мен олардың биологиялық рөлі талқыланады.

2.     Көрнекілік әдісі: Сабақ барысында нәруыздардың құрылымын бейнелейтін суреттер, кестелер, модельдер және бейнематериалдар қолданылады. Бұл оқушыларға нәруыздың құрылымдық деңгейлерін визуализациялауға көмектеседі.

3.     Практикалық жұмыс: Оқушылар аминқышқылдар тізбегін құрастыру арқылы нәруыздың біріншілік құрылымын моделдейді. Бұл тапсырма нәруыздардың құрылымдық деңгейлерін тәжірибе жүзінде түсінуге мүмкіндік береді.

 

Сабақ жоспарына дидактикалық , логикалық тапсырмалар мен есептер шешімімен берілген.

Развернуть описание

«Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі» тақырыбында 17 vtz-4,5,6; 17 vt-5 топтарына арналған тестті қолдану сабағының материалы

Скачать материал

 

Шығыс Қазақстан Облысы білім басқармасының «Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Бағдарламамен қамтамасыздандыруды жобалау және құрастыру  технологиясы» пәнінен «Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі» тақырыбында 17 vtz-4,5,6; 17 vt-5 топтарына арналған тестті қолдану сабағының материалы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дайындаған: Р.С. Раева

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-2020 оқу жылы

САБАҚ ЖОСПАРЫ

 

1.      Атаулы категориясы

1.1. Мамандығы мен біліктілігінің атауы

1304000 – «Есептеу техникасы және бағдарламалық  қамтамасыздандыру (түрлері бойынша)» 

130404 3 – «Техник-бағдарламашы»

130405 3 – Ақпаратты қорғау технигі

1.2. Курсы, тобы

ІІI курс, 17 vtz-4,5,6; 17 vt-5

1.3. Оқу модулінің/пәннің, меңгеретін тараудың атауы

Құжаттар құрылымы

1.4. Сабақтың тақырыбы

Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі.

1.5. Сабақтың ұйымдастырушылық формасы

топтық

1.6. Білім алушылырдың тақырып бойынша қызметті орындау үшін қажетті білімі мен иемділігі

БҚ-ды құру талаптары мен бағдарламашының мүмкіндіктері.

-жоба қосымшасын құруда

1.7. Кәсіби және еңбекпен қамтылуы үшін білігін біріктірудегі оқу сабағының мүмкіншілігі

- қарым-қатынас жасау дағдысы;

- ақпаратты қабылдай алуы;

- алынған ақпаратты тәжірибе жүзінде қолдана білу.

2. Сабақтың мақсаты

2.1. Студенттердің дәл осы сабақта үйренетін жұмысқа орналастырудың және жұмысты іздеудің келесі ептіліктерін жетілдіруге мүмкіндік береді

- тыңдай алу;

- топпен қарым-қатынас;

- өзгенің пікірімен алмасу.

2.2. Студентерді жаттықпа сабақтар барысында меңгеретін кәсіптік ептілікке үйрету

- жұмыс орнын дұрыс тағайындау;

- әдебиетпен жұмыс істей алу;

- топта жұмыс істей алу;

- логикалық ойлау.

3. Сабақ қорытындысын сипаттау

3.1. Сабақтың аяғында білім алушылар білуі және істеуі қажет

- бағдарлама құру кезінде ақпараттық жаңа технологияны қолдануды

3.2. Сапа белгілері

- бағдарлама құру технологиясын талдау

4. Жоспарлау фазасы

4.1. Оқу-әдістемелік жабдықтау, анықтамалық әдебиеттер тізімі

Яворский В.В., Томилова Н.И. «Технология раработки программного обеспечения»

4.2. Техникалық жабдықтау, материалдар

-

4.3. Студенттер іс әрекетінің ретін сипаттау

- бағдарлама құру кезінде ақпараттық жаңа технологияны қолдануды.

4.4. Оқытушының рөлі

- тақырып бойынша негізгі түсініктерді хабарлау;

- терминдерді және олардың ретін сипаттау.

5. Жоспарды жүзеге асыру

5.1. Сабақ жоспарының сипаттамасы, оқытушы мен студенттер іс-әрекетінің мазмұны (кесте)

Кесте «Оқытушы мен студенттер өзара әрекетінің мазмұны мен оны ұйымдастыру»

 

6. Бағалау

6.1. Орындалған тапсырмалардың сапасын бағалау

Жаңа түсініктер мен терминдерді меңгеру дәрежесін анықтау.

Оқытушы ______________

қолы

Оқытушы мен студенттер өзара әрекетінің мазмұны мен оны ұйымдастыру

 

Сабақтың негізгі кезендері

Әрекеттердін түрі мен реті

Студенттердін қызметі

Оқытушымен студентердін біріккен қызметі

Оқытушынын қызметі

Жекеше

Топтық

Топаралық

Кенес беру

Нұсқау

Бақылау

1.

Бағдарлау және жоспарлау кезеңі

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты

 

Х

 

Х

 

Х

 

2.

Жұмысты орындау кезені

Жұмыс орынын дайындау

 

Х

 

 

Х

 

 

Материалдарды дайындау

 

Х

 

 

Х

 

 

Технологиялық барыс: конспектіллеу,

Конспектімен жұмыс,

Интерактивті тақтада жұмыс істеу,

Карточкалармен жұмыс.

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

3.

Аралық және сонғы нәтижені бағалау және талдау кезені

Сапа белгілері боынша бағалау:

Айырма сөйлемдер әдісі

Анаграмма

Сөз тендіктері

Артық термин

 

 

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Курс тақырыбы: Құжаттар құрылымы

Сабақтың тақырыбы: Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі.

        

Уақыты: __________________

Топ: __________________

Аудитория: __________________

Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, таратпа материалдар, студенттердің баяндамалары

 

         Жоспар:

1. Өткен тақырыпқа байланысты тест қолдану

2.Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесі  (БҚБЖ)

3. конструкциялық құжаттаудың құжат біріңғай жүйесі (КҚБЖ)

 

1. Өткен тақырыпқа байланысты тест қолдану

 

І нұсқа

1.     Компьютердің жұмысын жылдамдататын, құрылғыларының арасында байланыс орнататын, басқа да қосымша көмектер жасайтын программаларды айтады:

A.                           Жүйелік программалар 

B.                           Инструментальдық программалар

C.                           Қолданбалы программалар

D.                           Программалық жабдықтама

E.                            Бағдарламалық құралдар

2.  Әр түрлі құжаттарды немесе тікелей қолданушы ақпаратын өңдеуге арналған программалар жиыны

A.                           Жүйелік программалар 

B.                           Инструментальдық программалар

C.                           Қолданбалы программалар

D.                           Программалық жабдықтама

E.                            Бағдарламалық құралдар

3. Инструменталдық программа тобына не кіреді:

A.                           Алгоритмдік тілдердің трансляторы

B.                           Байланыстырушы редакторлар

C.                           Интеграциялық ортасы

D.                           А,В,С жауаптары дұрыс

E.                            В,С жауаптары дұрыс

4. Операциялық жүйелер, утилиттер, сервистік программалар қай программалық жабдықтамаға жатады:

A.                           Бағдарламалық құралдар

B.                           Инструментальдық программалар

C.                           Жүйелік программалар 

D.                           Қолданбалы программалар

E.                            Программалық жабдықтама

5.                 Қай программалар компьютергеқосымшакөмеккөрсетугеарналған

A.                           Операциялық  жүйелер

B.                            Утилиттер

C.                            Сервистік программалар

D.                           Мәтіндік редакторлары

E.                            Электронды кестелер

6.Компьютердің барлық жұмысын басқаратын, қолданушы мен компьютердің арасында байланысты орнататын арнаулы программалар жиыны:

A.                           Операциялық  жүйелер

B.                            Утилиттер

C.                            Сервистік программалар

D.                           Мәтіндік редакторлары

E.                            Электронды кестелер

7. Операциялық жүйені қалай жіктейміз:

A.                           Бір есепті және көпесепті

B.                            Бір қолданушылы және көпқолданушылы

C.                            Бір есепті және арнайы

D.                           Бір есепті және бір қолданушылы, жалпы

E.                             Бір есепті және көпесепті, бір қолданушылы және көпқолданушылы

8. Өмірлік циклге жатпайтын моделін блгіленіз

A.                           ISO/IEC 12207:1995

B.                            ГОСТ 34.601-90

C.                            Custom Development Method

D.                           Rapid application development

E.                            Rational Unified Process

9. Бағдарламалық өнімге қойылатын талаптардан, одан бас тартуға дейінгі орындалатын процесстер, әрекеттер мен міндеттерден тұратын құрылым

A.                           Бағдарламалаушы нұсқауы

B.                            Қолданушының басқаруы

C.                            Өмірлік цикл

D.                           Файл

E.                            Техникалық құжат

10. RAD принципін пайдаланатын бағдарламаны жасау орталарына қайсы жатпайды:

A.               BorlandDelphi

B.                Microsoft Office

C.                MicrosoftVisual Studio

D.               MacromediaFlash

E.                Visual DataFlex

11Case – бұл

A.               БҚ-ды жобалауға арналған бағдарламалық инженерияның құралдары мен әдістерінің жиыны

B.                Бағдарламалық өнімге қойылатын талаптардан, одан бас тартуға дейінгі орындалатын процесстер, әрекеттер мен міндеттерден тұратын құрылым

C.                Компьютердің барлық жұмысын басқаратын, қолданушы мен компьютердің арасында байланысты орнататын арнаулы программалар жиыны

D.               Конфигурацияны басқару құралдары

E.                Бағдарламалық кодты редакторлеу құралдары

12. CASE құралдарына қайсы жатпайды

A.               Конфигурацияны басқару құралдары

B.                Берілгендерді модельдеу құралдары

C.                Модельдерді өзгерту құралдары

D.               Жобалау және құру процесстері

E.                Бағдарламалық кодты редакторлеу құралдары

13.Бағдарламалық жабдықтама нешеге бөлінеді?

А) 4В) 2С) 6Д) 5Е) 3

14.  Бағдарламалық жабдықтамаға анықтама?

А) Ақпараттық технологияның негізгі бөлігі

В) Ақпараттық технологияның негізгі құрылғысы

С) Операциялық жүйе

Д) Есептер шығару бағдарламасы

Е) Бағдарлама құруға арналған

15.  Компьютердің барлық жұмысын басқаратын, қолданушымен компьютердің арасында байланыс орнататын арнаулы программалар жиынын не деп атаймыз?

А) Утилиттер

В) Операциялық жүйе

С) Қолданбалы программа

Д) Жүйелік

Е) Инструменталдық

16. Әр түрлі құжаттарды немесе тікелей қолданушы ақпаратын өңдеуге арналған программалар жиынын не деп атаймыз?

А) Утилиттер

В) Операциялық жүйе

С) Қолданбалы программа

Д) Жүйелік

Е) Инструменталдық

17. Адам қызметінің әр түрлі салаларында қолданылатын бағдарламалар жиынтығы не деп аталады?

А) Утилиттер

В) Операциялық жүйе

С) Қолданбалы программа

Д) Жүйелік

Е) Инструменталдық

18. Бағдарламалық жабдықтама қандай болып 3-ке бөлінеді?

А) Утилиттер, операциялық жүйе, қолданбалы программа

В) Операциялық жүйе, қолданбалы, инструменталдық

С) Қолданбалы, инструменталдық

Д) Жүйелік, қолданбалы , инструменталдық

Е) Утилиттер, операциялық жүйе, сервистік программалар

19. Деректер қорын басқару бағдарламасына қандай бағдарлама жатады?

А) Excel

В) Access

С) Word

Д) Point

Е) Pascal

20.Операциялықжүйегежатпайтынынтап?

А) Windows

В) MS DOS

С) MACOS

Д) UNIX

Е) Word

 

 

 

 

 

 


 

ІІ нұсқа

1. Қолданбалы бағдарламалық қамтамасыздандыруды жіктеудің неше түрлі категориясы бар?

А) 3+

В) 4

С) 2

Д) 6

Е) 5

2.  Жалпыға тағайындалғанған бағдарламалық қамтамасыздандыруға қайсы жатпайды?

А) Автоматтандырылғанжұмысорны

В) Мәтіндік редактор

С) Графикалық жүйе

Д) Деректер қорын басқару

Е) Кестелік процессор

3. Арнайы тағайындалған бағдарламалыққамтамасыздандыруғақайсыжатады?

А) Автоматтандырылғанжұмысорны

В) Авторлық жүйелер

С) Графикалық жүйе

Д) Деректерқорынбасқару

Е) Кестелік процессор

4. Кәсіби деңгейдегі бағдарламалық қамтамасыздандыруға қайсы жатады?

А) Автоматтандырылғанжұмысорны+

В) Авторлық жүйелер

С) Графикалық жүйе

Д) Деректерқорынбасқару

Е) Кестелік процессор

5. Педогогикалық комплекстер қай категорияға жатады?

А) Жалпыға тағайындалған

В) Арнайы тағайындалған

С) Кәсіби деңгей

Д) Жалпығаарналған

Е) Кәсіби арналған

6. Мәтіндік редактор дегеніміз не?

А) Мәтіндік ақпараттарды енгізу, өңдеу, сақтау т.б үшін арналған+

В) Графикалық бейнелерді бейнелеу үшін арналған

С) Кестелер енгізу үшін арналған

Д) Ән тыңдау үшін арналған

Е)Суреттер көру үшін арналған

7.Графикалық редакторлардың неше түрі бар?

 А) 5

В) 4

С) 3

Д) 2

Е)6

8.Деректер қорын басқару жүйесі нешеге жіктеледі?

А) 5

В) 4

С) 3

Д) 2

Е)6

9. Ирархиялық  дегеніміз не?

А) Кесте түрінде көрсету

В) Сурет түрінде көрсету

С) Бұтақ түрінде көрсету

Д) Мәтін түрінде көрсету

Е)Желі түрінде көрсету

10. Реляциялық дегеніміз не?

А) Кесте түрінде көрсету

В) Сурет түрінде көрсету

С) Бұтақ түрінде көрсету

Д) Мәтін түрінде көрсету

Е) Желі түрінде көрсету

11. Әмбебап интегралданған жүйелерге қандай бағдарламалық қамтамасыздандырудың категориясы жатады?

А) Жалпыға тағайындалған

В) Арнайы тағайындалған

С) Кәсіби деңгей

Д) Жалпыға арналған

Е) Кәсіби арналған

12. Бағдарламалық өнімнің өмірлік циклінің 1 кезеңі қалай аталады?

А) Бағдарламалық өнімдердің құрылымын жобалау

В) Бағдарламалау, тестілеу, қатесін түзету

С) Бағдарламалық өнімдердің сүйемелдеулерін шығару

Д) Бағдарламалық құралдар нарығының маркетингі

Е) Қолданушылардың бағдарламалық өнімдерді пайдалануы

13.Бағдарлама құжатын кім жасайды?

А) Бағдарламаны жасаушы

В) Қолданушы

С) Нарыққа шығарушы

Д) Тапсырыс беруші

Е) Барлық жауабы дұрыс

14.RAD метадологиясының қазақша аудармасы қалай?

А) Бағдарламаны жасаушы

В) Қолданушы

С) Нарыққа шығарушы

Д) Тапсырыс беруші

Е) Қосымшаларды тез құру

15. RAD канцепциясы қай ғасырда тарай бастады?

А) IX басы

В)XIортасында

С) XXI

Д) XIII

Е)XX соңы

16.RAD канцепциясының негізін қалаушы кім?

А) Дуглос Росс+

В) Барри Бойма

С) Джеймс Мартин

Д) Скотт Шульц

Е) Дұрыс жауабы жоқ

17. RAD канцепциясының негізгі неше артықшылығы бар?

А) 1

В) 2

С) 5

Д) 4

Е) 3

18. Өмірлік циклдің неше модульі бар?

А) 7

В) 8

С) 10

Д) 5

Е) 6

19. Өмірлік циклдің бірінші модульі қалай аталады?

А) ISO/IEC 12207:1995

В) Custom Development

С) Orocle

Д) ГОСТ 34.601-90

Е) RUP

20.CDMадаптивтілікдеңгейінешемодулменшектеледі?

А) 3

В) 8

С) 2

Д) 5

Е) 6

 

Сабақтың тақырыбы: Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі.

 

2.Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесі  (БҚБЖ)

3. конструкциялық құжаттаудың құжат біріңғай жүйесі (КҚБЖ)

 

Конструкторлық құжаттамалардың бірыңғай жүйесі (КҚБЖ)

КҚБЖ мемлекеттің барлық мекемелеріне дайындаудың, орындаудың, рәсімдеу мен конструкторлық құжаттаманың аударылуының бірыңғай ережесін орнатады. КҚБЖ стандарттарында сызу шаруашылығы жүйесінің стандарттар қалыпында қабылдау сақталған. Және ИСО мен МЭК рекомендацияларында келісу қамтамасыз етілген.

КҚБЖ-ның негізгі тапсырмалары: конструкторлардың еңбек өнімділігін көтеру; сызба құжаттамалардың сапасын жақсарту; ұйымдар мен мекемелер арасында еш өзгертусіз конструкторлық құжаттамалармен алмасу; өндіріс бұйымдарының жобаларын дайындауда үйлестіруді тереңдету; конструкторлық құжаттар формасын, графикалық көріністерді іріктеу, оларға өзгертулер енгізу; техникалық құжаттарды және ондағы ақпараттарды өңдеудің механизациясы мен автоматизациясы; тиімді эффективное сақтау, дублирование, құжаттамаға есеп жүргізу, оның көлемін азайту; құжат айналымды жылдамдату; техникалық қондырғыларды жөндеу мен пайдалану жағдайларын жақсарту.

КҚБЖ жүйесінің барлық стандарттар кешені, ал олар 160-тан астам, келесі топтарға бөлінеді:

0 – Жалпыжағдайлар (ГОСТ 2.001 – 2.004);

1 – Негізгі  жағдайлар (ГОСТ 2.101 – 2.125);

2 – Бұйымдар мен құжаттардың белгіленуі (ГОСТ 2.201);

3 – Сызбаларды орындаудың жалпы ережелері (ГОСТ 2.301 – 2.321);

4 – Әртүрлі бұйымдарсыз баларын орындаудың ережелері (ГОСТ 2.401–428);

5 – Құжаттаманыңаударылуы мен есепжүргізуережесі (ГОСТ 2.501 – 2.503);

6 – Пайдаланушылық және жөндеу құжаттамасын орындаудың ережелері (ГОСТ 2.601 – 2.608);

7 – Сызбаларды және шартты-графикалықбелгілердіорындауережелері

(ГОСТ 2.701 – 2.711, 2.721 – 2.770, 2.780 – 2.797);

8 – Тау-графикалыққұжаттаманыорындаудыңережелері (ГОСТ 2.801 – 2.804, 2.850 – 2.857);

9 – Басқастандарттар.

КҚБЖ шетелдер мен техникалық құжаттамаларды кең көлемде алмасуды жүзеге асыратын, тауар, лицензия сатуда халықаралық нарыққа шығатын, шетел фирмаларымен соңғы өнімді дайындауда біріккен кәсіпорын ұйымдастыруда әмбебап жүйе болып есептеледі.

Компьютерлік графиканың, бұйымды өндіру мен автоматты жобалаудың дамуы КҚБЖ жүйесін дайындаушылардың алдына конструкторлық құжаттаманы орындау, рәсімдеу және “қағазсыз” аударылу(машиналық тасымалдаушыларда) тапсырмаларын қояды.     

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "«Құжаттар құрылымы. Бағдарламалық құжаттың бірыңғай жүйесінің (БҚБЖ) және (КҚБЖ) конструкциялық құжаттаудың құжат құрамы мен қызметі» тақырыбында 17 vtz-4,5,6; 17 vt-5 топтарына арналған тестті қолдану сабағының материалы"
Смотреть ещё 5 938 курсов

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
