Предпросмотр материала:
|
Сабақ реті Сынып |
Пәні: Информатика |
Күні |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қоқыс тазалағыш робот» жобасы |
||
|
Мақсаты :
|
«Қоқыс тазалағыш робот» жобасы және берілген тапсырмалар бойынша өз алдына жұмыс істеуге, ізденуге мүмкіндік жарату. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту |
||
|
Сілтеме |
Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық |
||
|
Нәтиже: |
Робот жасайды, өз алдына программасын құрып жүргізеді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады. |
||
|
Негізгі идеялар |
Оқушылар өзіне деген жауапкершілікті сезіну |
||
|
Сабақтың әдісі: |
Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау |
||
|
Ақпарат көздері |
АКТ, оқулық, компьютер |
||
|
Сабақ бөлімдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Алғашқы рефлексия уақыты
|
Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастырамын. Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз; Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз; Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз; Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз. Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз; Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар! Рахмет. |
||
|
Топтарға бөліну
|
Топқа бөлу. Мотордың суреттері: үлкен және орташа мотор
Топтық жұмыстағы рөлдер.
|
2 топқа бөлінеді: «Үлкен мотор», «Орташа мотор»
Топтық жұмыстағы ролдерді бөледі: Көшбасшы Баяндамашы Таймкиреп Сарапшы Хатшы сайлайды |
|
|
Үй тапсырмасы мен жұмыс
|
Сұрақтар қою:
|
Үй тапсырмасына жауап береді
|
|
|
«Ой қозғау» әдісі |
«Қоқыс тазалағыш робот» жобасы туралы оқушылардың ойын білу
|
Роботтың бейнесін қалай көз алдыларына келтіріп тұрғанын, қалай жұмыс істете алатындары туралы топтар бірлесе отырып ақылдасып, пікірімен таныстырып өтеді |
|
|
Практикалық жұмыстар |
№1. Бастапқыда роботтың қолы көтерілген күйде болады. Содан соң робот Рульдік басқару блогын қолданып алдыға 2 айналым жасасын. Соңында робот қолын 0,73 айналымға түсіру керек. |
||
|
№2. Бастапқы жағдайда роботтың қолы төменге бағытталған. Робот қолын 0,50 айналымға көтерсін, содан соң Рульдік басқарма блогын қолданып алға қарай 1 айналым жасасын. |
|||
|
Сабақты бекіту
Проект (Қоқыс жинайтын робот) |
Бастапқы жағдайда роботтың қолы жоғары қарай қаратылған. Робот алға қарай 2 айналым жасасын, содан соң қолын төменгі шекке бағыттап, жүкті алып (іліп алады), содан соң жүкпен бірге артқа шегініп базаға (бастапқы орынға) оралады.
|
||
|
Үйге тапсырма беру |
«Рульдік басқару» сөзіне крассворд немесе ребус жасап келу |
||
Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастырамын.
Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз;
Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз;
Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз;
Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.
Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз;
Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!
Рахмет.Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастырамын.
Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз;
Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз;
Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз;
Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.
Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз;
Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!
Рахмет.Профессия: Учитель информатики в начальной школе
Профессия: Преподаватель информационных технологий
Профессия: Учитель информатики
Профессия: Преподаватель математики и информатики
В каталоге 7 213 курсов по разным направлениям
Учебник: «Информатика. Учебное пособие для общеобразовательных учреждений с русским языком обучения», Г. А. Заборовский, А. Е. Пупцев
Тема: § 16. Информационные системы
Учебник: «Информатика. Углубленный уровень (в2 частях)», Поляков К.Ю., Еремин Е.А.
Тема: § 28. Мультимедиа
Учебник: «Информатика (базовый уровень)», Угринович Н.Д.