1313256
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы Конспекты1-сынып. Қызықты математика. "Қай сан бірінші?"

1-сынып. Қызықты математика. "Қай сан бірінші?"

библиотека
материалов

Қызықты

математика

Күні: 10.01.2015

Сынып: 1


Тақырып:

Қай сан бірінші?

Мақсаты

Оқушыларға қай сан бірінші тұратынын үйрету.

Күтілетін

нәтиже

Қай сан бірінші тұратынын таба алады

Сабақ кезеңдері:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

Психологиялық дайындық

1.Білу

1

2

3

4

5

6

7

8

9



1.Қай сан бірінші тұр?Қай сан 4 пен 6 сандарының ортасында тұр?Қай сан соңында тұр? Ол нешінші тұр.

2.6 санынан кейін тұрған сандарды ата.Олардың ішіндегі ең кішісі қай сан?

Сандардың нешенші тұрғанын таба алады













2.Түсіну

3.3 санының алдында тұрған сандарды атап бер.Олардың ішіндегі ең үлкені қай сан?

4.Тәрелкеде алма, алмұрт және алхоры жатыр.Сәкен тәрелкеден алма да, алхоры да алған жоқ.Сонда Сәкен қандай жеміс алды?

Ең кіші санды таба алады





3.Қолдану

Сергіту сәті

Суретте 1-ден 4-ке дейінгі сандар айнаға түскен сұлбасымен бірге берілген.Келесі сурет қандай болады? Суретті сал.

Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.







4.Талдау

5.Әлия, Әсел және Дариғаға анасы көйлек тігу үшін мата сатып алды.Әселдің көйлегі жасыл да, сары да емес.Дариғаның көйлегі сары да, қызыл да емес.Анасы қай қызына қандай түсті мата сатып алды? Тиісті түске боя.

6.Орналасу заңдылығын анықта.Жетпей тұрған фигуралардың суретін сал.

7.Суреттегі үлкен көк кітап жасыл мен қоңырдың ортасында, ал сары жасыл кітаптың қасында тұратындай етіп боя.

Оқушылар тиісті түстерді тауып бояйды





5.Синтез









6.Сабақты

Қорыту

Бағалау



Қорытындылау.

Бүгін не білдік?

Мадақтау



Форматив.

Суммат.







































Қызықты

математика

Күні: 17.01.2015

Сынып: 1


Тақырып:

Артық затты сыз.


Мақсаты

Оқушыларды артық затты таба алуға үйрету.


Күтілетін

нәтиже

Артық затты таба алады

Сабақ кезеңдері:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

Психологиялық дайындық

1.Білу

1.Артық затты сыз

Туфли, етік, шлепка, юбка

Артық затты таба алады











2.Түсіну

2.Суретті аяқта. Түсіндір

Балық суда мекендейді. Ал шымшық ше?


Суретті толықтырып сала алады



3.Қолдану

Сергіту сәті

3.Суретті аяқта.Барлық суреттер бірдей болуы шарт.

Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.






4.Талдау

4.Жасыл, қоңыр және көк түсті қарындашпен кеселерді боя.Олар әртүрлі ретпен орналасуы шарт.

5.Сандарды өсу ретіне қарай біріктір.Боя.


Оқушылар тиісті түстерді тауып бояйды



5.Синтез





6.Сабақты

Қорыту

Бағалау


Қорытындылау.

Бүгін не білдік?

Мадақтау


Форматив.

Суммат.




Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов