Инфоурок / Иностранные языки / Рабочие программы / 3-сынып сабақ жоспары "Мынау-менің бөлмем"

3-сынып сабақ жоспары "Мынау-менің бөлмем"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов





29.09.2014.

3 «А» сыныбы

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Мынау – менің бөлмем.

Сабақтың мақсаты: оқушылар берілген суреттер арқылы бөлмедегі заттарды және олардың не үшін қажеттігін, орналасуын біледі.

Күтілетін нәтиже:

1.Өздерінің бөлмелерінде не орналасқандығын айту арқылы ауызекі сөйлеу тілі жаттығады.

2.Қазақ тілінің төл дыбыстарын анық айтады.

3.Жаңа сөздерді есте сақтайды.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: оқу, қайталау, сұрақ-жауап.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі.

- Сынып оқушыларын түгендеу;

- Сабаққа дайындығын тексеру;

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

6-тапсырма. «Ө» - дауысты дыбыс./жаттап алу/

5-тапсырма. Тыңда. Оқы. /мәнерлеп оқу/

ІІІ. Ой қозғау.

Оқушылар алдымен өздерінің бөлмелері және онда не орналасқандығы туралы айтады.

ІҮ. Жаңа сабақ. Мынау – менің бөлмем.

6-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлес.

  • «Ү» қандай дыбыс?

  • «Ү» - дауысты дыбыс.

  • «Ү» қандай дауысты дыбыс?

  • «Ү» - жіңішке дауысты дыбыс.

1-тапсырма. Тыңда, қайтала.

Мынау – менің бөлмем. Менің бөлмем кең және таза.

2-тапсырма. Сұраққа жауап бер.

  • Бөлмеде не бар?

  • Үстел, орындық, шкаф, кітап сөресі, төсек, терезе, есік, кілем.

3-тапсырма. Суретке қара. Қайтала.

  • Еден, қабырға

4-тапсырма. Тыңда. Қайтала

Еденде кілем жатыр. Қабырғада кітап сөресі ілулі тұр.


5-тапсырма. Тыңда. Оқы.

Мынау – менің бөлмем. Менің бөлмем кең және таза. Бөлмеде үстел, орындық, шкаф, кітап сөресі және төсек бар. Бөлмеде бір үлкен терезе және есік бар. Еденде кілем жатыр. Қабырғада кітап сөресі ілулі тұр.

Ү. Қосымша тапсырмалар.

1. Семантикалық картамен жұмыс. Әр оқушыға таратылады.

Сөз

Дауысты дыбыс

Дауыссыз дыбыс

Жуан дауысты

Жіңішке дауысты

Буынға бөліп жаз

О



т






а



н






2. Сөзжұмбақ шешу.

3. Тиісті әріпті қойып, көшіріп жаз.

... стел, орынд...қ, к...тап, к...лем, б...лме, қ...н...қ б...лмес..., қабыр...а, е...ен, кітап с...ресі, д...рігер, м...ғалім, жақ...н адам, а...ылды.






ҮІ. Қорытынды.

-Бөлме қандай болу керек?

-Бөлмеде не бар?

ҮІІ.Үй тапсырмасы.

-Бөлмелерің туралы жазыңдар.

-Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды жатқа айту.

ҮІ. Бағалау.

Оқушының аты-жөні

Өзін-өзі бағалау

Сынып бағасы

Мұғалім бағасы

Қорытынды баға






































