Инфоурок Начальные классы Конспекты3 санының қосу кестесі

3 санының қосу кестесі

Скачать материал

Күні:12/01

Пәні: математика

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы:

3 санын қосу кестесі

Мақсаты:

3 санын қосу кестесін үйрену, геометриялық фигураларды тану,

Есептің қысқаша жазуын жазып үйрену, логикалық ойларын дамыту.

Күтілетін нәтиже:

·        3 санын қосу кестесін үйренді;

·        Геометриялық фигураларды айыра алады;

·        Есептің қысқаша жазуын түсінеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топпен жұмыс, өздік жұмыс, ауызша есептеу, ойын.

Өзін-өзі бағалау

Ресурстар:

Кесте, бағалау парағы, постер.

Қызығушылықты ояту:

                          

1.Психологиялық сәт. «Импульс» ойыны

2.Топқа бөлу. Санау арқылы 4 топқа бөлу.Топтың ережесін еске түсіру. Міндеттерді бөлу. (топ басшысы, уақыт қадағалаушы, эксперт)

3. Бағалау критерийлерімен таныстыру

3.Күнді жазу. Көркем жазу

Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасын тексеру

Геометриялық фигураларды қайталау.

Миға шабуыл

Ауызша есептеу. Мұғалім сан айтады оқушылар сол санды 3-ке қосады, азайтады.Оң қол+, сол қол-

 

 

Логикалық тапсырмалар

·        Қос ат жегілген арба 10 шақырым жүрді. Бір ат неше шақырым жүрді?

·        2 кг мақта ауыр ма, 2 кг темір ауыр ма?

·        Ұзындығы 9 метр жіпті әр бөлігі 3 метр болу үшін неше рет қию керек?

Мағынаны тану

 

 

 

 

1.Кестені толтыру Топпен жұмыс

 

1

2

3

4

5

6

7

      +3

 

 

 

 

 

 

 

-Балалар бүгінгі тақырып қандай болады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

2. Оқулықпен жұмыс.Мысалдарды есептеу. Өздік жұмыс

№1тапсырма 100 бет. Кері амал құру.

Сергіту сәті.

Роликтен қайталау.

 

3. Есеп. Тақтамен жұмыс.

Ыдыста 6 алма болды. Мәдина бауырына 3 алма берді. Ыдыста неше алма қалды?

Ой толғаныс

Топтық жұмыс.

Амалдар таңбасын қой.

5             4           3           2           1=3   (+ - -  -)

Үй тапсырмасы

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

100 бет, №3 тапсырма

Бағалау парағы

Оқушының аты

1.Үй жұмысы

(0-2 ұпай)

2.Ауызша есептеу

(0-2 ұпай)

3.Кесте толтыру

(топпен)

(0-2ұпай)

4.Өздік жұмыс

(0-2ұпай)

5.Есеп

(0-2ұпай)

 

6.Логикалық тапсырма

(топпен)

 

Дискрип

торлар

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Жоғары белсенділік -2 ұпай

Орташа белсенділік-1 ұпай

Белсенді емес-0

Белсенді, қатесіз-2 ұпай

Белсенді, 1,2 қатемен--1 ұпай

3-тен көп қате-0

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Белсенді, қатесіз-2 ұпай

Белсенді, 1,2 қатемен--1 ұпай

3-тен көп қате-0

Ұпай саны

 

 

 

 

 

 

Жалпы ұпай саны

 

 

12-11 ұпай-«5»

10-8 ұпай- «4»

7-5 ұпай-«3»

4-тен кем-«2»

 

«Нысана»

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:10/01

Пәні: ана тілі

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы:

 

Қыс.Сөйлем.Сөз. Дыбыс.

Мақсаты:

Қыс мезгілін суреттей алу, сөз, сөйлем, дыбыс жайлы түсініктерін нығайту.

Күтілетін нәтиже:

·         Қыс мезгілін сөзбен сипаттай алады:

·         Сөйлемнің сөзден құралатынын біледі;

·         Сөйлем бас әріптен басталып жазылатынын ұғады.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық жұмыс,сұрақ-жауап, рефлексия, сәйкестендіру

Өзін-өзі бағалау

Ресурстар:

Ән, қима қағаздар, сәйкестендіру тесті, бағалау парағы, «Сәттілік баспалдағы»

Ұйымдастыру кезеңі:

                          

1.Психологиялық сәт. «Комплимент» Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер жасап, бір-біріне комплимент айтады. Сағат тілімен олар бір адамға ауысып отырып, жұптарын ауыстырады.

2.Топқа бөлу «Джунгли» (4 топ)

3.Күнді жазу.

Қызығушылықты  ояту

  «Қыс» әнін тыңдату. Осы әнді тыңдағанда қандай сезімде болдыңдар? Көз алдарыңа не елестеді? Қыс мезгілі туралы не айта аласыңдар?

Ендеше бүгінгі тақырып не жайында болады деп ойлайсыңдар?

Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

 

Миға шабуыл

Қазақ тілінде қанша әріп, қанша дыбысбар?

Дыбыстар нешеге бөлінеді?

Сөз неден құралады?

Сөйлем неден құралады?

Сөйлем дегеніміз не?

Мағынаны тану

1 тапсырма. Мәтінмен жұмыс

Әр топқа бірдей мәтін беріледі.

Қыс келді. Күн суытты. Қар көп жауды. Өзенге қалың мұз қатты.

Мәтінде неше сөйлем бар?

1 топ. Бірінші сөйлемде қанша сөз бар? 2 топ. Екінші сөйлемде қанша сөз бар?

3 топ. Үшінші сөйлемде қанша сөз бар? 4 топ. Бесінші сөйлемде қанша сөз бар?

2 тапсырма. Дәптермен жұмыс

Әр сөйлемнің бірінші сөзін бас әріптен бастап жазып, соңына нүкте қойып көшіріңдер.

 

Сергіту сәті.

«Қар кесегі» ойыны

Ақ қағаздарды домалақтап бір-біріне лақтырып ойнайды.

 

3 тапсырма

Өлең «Қыс» Абай Құнанбаев

Өлеңді оқиды, сұрақ – жауап әдісі арқылы талдайды.

Қорыту.

Ой толғаныс

Сәйкестендіру тесті

Қыс                           сөйлем

М                                 сөз

Дала аппақ қар.          мезгіл

Суық                            әріп

Жаңылтпаш жаттау

Қар аппақ,

Дала аппақ-

Бәрі аппақ...

Қарап бақ

Үй тапсырмасы

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

2 жаттығу,6 бет. «Қыс» өлеңін мәнерлеп оқу

 Өзін-өзі бағалау

Бағалау парағы

Оқушының аты____________

Білу

Қыс мезгілін сипаттау

0-2 ұпай

 

 

Сөз неше сөзден құрылды?

 

0-2 ұпай

 

 

Мәтін неше сөйлемнен құрылды?

0-2 ұпай

 

Түсіну

Сөйлем қалай жазылады? Нүкте қай жерде қойылады?

0-2 ұпай

 

 

«Қыс» өлеңінін мазмұнын түсіну

0-2 ұпай

 

Қолдану

Сәйкестендіру тесті

0-3 ұпай

 

Қатесіз-3

 

 

1 қате-2

 

2 қате-1

 

2қатеден көп-0

 

Барлығы

 

 

 

  13-12 ұпай-5

11-9 ұпай-4

8-5 ұпай-3

4-тен кем ұпай-2

«Сәттілік баспалдағы»

Төменгі баспалдақ. Адамның қолы төмен түссе-мен дұрыс жұмыс істей алмадым

Отаңғы баспалдақ. Адамның қолы жанында болса-менде кдергілер болды

Жоғарғы баспалдақ. Адамның қолы жоғары көтерілсе-мен жақсы жұмыс істедім

 

 

 

 

Күні:12/01

Пәні: математика

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы:

Есеп.   +3,    -3

Мақсаты:

Санға 3-ті қосуды, саннан 3-ті азайтуды үйрену

Есептің қысқаша жазуын жазып үйрену, логикалық ойларын дамыту.

Күтілетін нәтиже:

·        Санға 3-ті қосуды, саннан 3-ті азайтуды үйренеді.

·        Геометриялық фигураларды айыра алады;

·        Есептің қысқаша жазуын түсінеді.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Ресурстар:

Қызығушылықты ояту:

                          

1.Психологиялық сәт. «Айна» әдісі

2.Топқа бөлу. Жемістер арқылы 4 топқа бөлу.Топтың ережесін еске түсіру. Міндеттерді бөлу.

3. Бағалау критерийлерімен таныстыру

3.Күнді жазу. Көркем жазу

Миға шабуыл

 

Өткенді пысықтау

Ауызша есептеу. Мұғалім сан айтады оқушылар сол санды 3-ке қосады, азайтады. Оң қол+, сол қол-

Есеп жайлы не айта аласыңдар?

Қайсысы есеп? Неге? Дәлелде.

1.Айгүлдің 5 қаламы бар. Ол біреуін досына берді. Айгүлде неше қалам қалды?

2.Айгүлдің 5 қаламы бар. Ол біреуін досына берді.

 

 

Үй тапсырмасын тексеру

Мағынаны тану

 

 

 

 

1.     Топтық жұмыс.Постермен жұмыс.Есепті оқы. Салыстыр.

№1, 102  бет.

Ал енді қысқаша жазуын жазыңдар, шығарыңдар.

№2 Тақтамен жұмыс.Сурет бойынша есеп құрастыру және шығару.

Сергіту сәті.

«Сұр қоян» әніне қимылдар жасау.

 

№4 Өздік жұмыс, 103 бет

Ой толғаныс

№3 Ауызша орындалады. Әр қатарға бір есептен беріледі.

Үй тапсырмасы

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

103 бет, №5 тапсырма

Бағалау парағы

Оқушының аты

1.Үй жұмысы

(0-2 ұпай)

2.Ауызша есептеу

(0-2 ұпай)

3.Постермен жұмыс.

Есеп

(топпен)

(0-2ұпай)

4. Сурет бойынша есеп құрау

(0-2ұпай)

5.Өздік жұмыс

(0-2ұпай)

 

 

 

 

Дискрип

торлар

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Жоғары белсенділік -2 ұпай

Орташа белсенділік-1 ұпай

Белсенді емес-0

Белсенді, қатесіз-2 ұпай

Белсенді, 1,2 қатемен--1 ұпай

3-тен көп қате-0

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

 

Ұпай саны

 

 

 

 

 

 

Жалпы ұпай саны

 

 

12-11 ұпай-«5»

10-8 ұпай- «4»

7-5 ұпай-«3»

4-тен кем-«2»

 

«Нысана»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:15/01

Пәні: математика

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы:

Есеп.   +3,    -3

Мақсаты:

Санға 3-ті қосуды, саннан 3-ті азайтуды үйрену

Есептің қысқаша жазуын жазып үйрену, логикалық ойларын дамыту.

Күтілетін нәтиже:

·        Санға 3-ті қосуды, саннан 3-ті азайтуды үйренеді.

·        Геометриялық фигураларды айыра алады;

·        Есептің қысқаша жазуын түсінеді, салыстырады.

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Топтық, өздік жұмыс, «Айна» әдісі.

өзін-өзін бағалау

Ресурстар:

Айна, әріптер,постер, бағалау парағы

Қызығушылықты ояту:

                          

1.Психологиялық сәт. «Айна» әдісі.Айнаға қарап өзіне-өзі жақсы сөздер айтады.

2.Топқа бөлу. (А,В,С,Д) Әріптер арқылы бөлу. Топ ережесін қайталау.

3. Бағалау критерийлерімен таныстыру

3.Күнді жазу. Көркем жазу. 7,8 сандарының құрамын еске түсіру.

Миға шабуыл

 

Өткенді пысықтау

Ауызша есептеу. Мұғалім сан айтады оқушылар сол санды 3-ке қосады, азайтады. Оң қол+, сол қол- Әр дұрыс жауапқа жұлдызшалар беріленді.

Есеп жайлы не айта аласыңдар?

Қайсысы есеп? Неге? Дәлелде.

1.Әсетте 3 алма бар, Саматта да сонша алма бар.Саматта неше алма бар?

2. Әсетте  алма бар, Саматта да сонша алма бар. Екеуінде барлығы неше алма бар?

Логикалық тапсырмалар

Дорбадағы 10 асықты 10 бала алды. Сонда дорбада 1 асық қалды. Ол қалай?

Баспалдақ 7 басқөыштан тұрады. Баспалдақтың ортасында тұру үшін нешінші сатыда тұру керек? (4)

Мағынаны тану

 

 

 

 

1.     №1 Салыстыр. Шығар. Тақтамен жұмыс

Бар-3 алма

Алды-сонша алма

Қалды-? алма

3-3=0

Жауабы: 0 алма қалды.

2.№2. Сурет бойынша есеп құрастыр. Постерге қысқаша жазуын жазады, есептейді.

Сергіту сәті

3.Дәптермен жұмыс. Өздік жұмыс. Мәндерін таппай-ақ, қосындыларды салыстыр.  №3 104 бет

Ой толғаныс

Ойлан , тап:   7          3* 8-2

Үй тапсырмасы

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

104 бет, №4 тапсырма

Бағалау парағы

Оқушының аты

1.Ауызша есептеу

(0-3 ұпай)

2.Есеп

(0-3ұпай)

3. Сурет бойынша есеп құрау

(0-3ұпай)

4.Өздік жұмыс

(0-3ұпай)

 

5.Ойлан, тап

 

 

Дескрип

торлар

 3 жұлдыз-3 ұпай

2 жұлдыз-2 ұпай

1 жұлдыз-1 ұпай

 

Белсенді, қатесіз-2 ұпай

Белсенді, 1,2 қатемен--1 ұпай

3-тен көп қате-0

Белсенді,қатесіз-3 ұпай

Белсенді емес, қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

1,2 қате-1 ұпай

3қатеден көп-0 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

Қате-0ұпай

 

Ұпай саны

 

 

 

 

 

 

Жалпы ұпай саны

 

14-13 ұпай-«5»

12- 9 ұпай- «4»

8-5 ұпай-«3»

4-тен кем-«2»

 «Саусағыңмен көрсет»

Қатысушылар шеңбер жасап отырады. Мұғалім қандайда бір қасиеттерді айтады, ал қатысушылар қай балада бүгінгі сабақта осы қасиеттер басым болса, саусағымен сол баланы көрсетеді.

Бүгін кім ең белсенді болды?

Кім  сендерді таңғалдырды?

Кім жақсы жауап берді?

Кім бүгін алға жылжыды?

Кім бүгін саған көмектесті?

Кімге бүгін сабақ кішкене қиын болды деп ойлайсыңдар? т.с.с

 

 

 

Күні:16/01

Пәні: математика

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы:

Есеп. Қанша артық?

Мақсаты:

Есептің қысқаша жазуын жазуды үйрену, амал түрін таңдай алу.Логикалық ойлауларын жетілдіру.

 Күтілетін нәтиже:

·        Есептің қысқаша жазуын біледі;

·        Амалын дұрыс таңдай алады;

Сабақтың әдісі:

Бағалау:

Ресурстар:

Қызығушылықты ояту:

                          

1.Психологиялық сәт. «Баланы тыныштандыру» ойыны

Бір оқушы ортаға шығып, орындыққа отырып, жылай бастайды.Ал қалған оқушылар кезекпен оны тыныштандыру керек.

2.Топқа бөлу.(карточкалар арқылы)

 1 топ-тура теңдіктер

2 топ-тура емес теңдіктер

3 топ- тура теңсіздіктер

4 топ-тура емес теңсіздіктер

Топтың ережесін еске түсіру. Міндеттерді бөлу.

3. Бағалау критерийлерімен таныстыру

3.Күнді жазу. Көркем жазу.

Ауызша есептеу.  «Серпілген сауал» әдісі

 

 

Логикалық тапсырмалар

·        4 жұмыртқа 4 минут піседі, бір жұмыртқа неше минут піседі?

·        Алмұрт алмадан ауыр, ал алма шабдалыдан ауыр. Қайсысы ауыр алмұрт па, әлде шабдалы ма?

·        Сиыр 4 аяғымен тұрса 200кг, 2 аяғымен  тұрса неше кг болады?

«Кім шапшаң» ойыны арқылы сандар құрамын қайталату.Тақтаға жүгіріп келіп жазады.

1 топ-6

2 топ-8

3 топ-9

4 топ-7

Мағынаны тану

 

 

 

 

1.Бұл есеп пе? Жауабыңды дәлелде.

Үстелдің үстінде 4 кітап жатыр. Сөредегі кітаптар үстелдегіге қарағанда артық. Сөреде неше кітап болуы мүмкін.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

3. №2 Есепті шығар. Тақмен жұмыс.

Сергіту сәті.

Роликтен қайталау.

 

4. №4 Екі  тура теңдік құр:

1 топ- 6,9 және 3 сандарынан;

2 топ-7,3 және 10 сандарынан;

3 топ-5,3 және 8 сандарынан;

4 топ-4,3 және 7 сандарынан

5. №5 Есеп

Марат-6 б.

Тахир-?3 б. артық

6+3=9 (б.)

Ой толғаныс

Өздік жұмыс. Мәндерін таппай ақ, айырмаларды салыстыр:

5-2*5-3            6-3*7-3                8-2*9-3

Үй тапсырмасы

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

106 бет, №5 (ә) тапсырма

Бағалау парағы

 

1.Ауызша есептеу

(0-3 ұпай)

2.«Кім шапшаң»

ойыны

(0-3 ұпай)

 

3.Топтық жұмыс

Теңдік құру

(0-2ұпай)

4.Есеп

(0-2ұпай)

 

5. Өздік жұмыс

(0-2 ұпай)

 

Дискрип

торлар

3 жұлдыз-3 ұпай

2 жұлдыз-2 ұпай

1 жұлдыз-1 ұпай

 

Толық, қатесіз-3 ұпай

1 қатемен-2 ұпай

2 қатемен-1ұпай

3қатеден артық-0 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

1 қате-1 ұпай

2 қатеден көп-0 ұпай

Қысқаша жазуын жаза алса,амалды дұрыс таңдай алса-2 ұпай

Қысқаша жазуын дұрысжазады, амалды қате таңдайды-1 ұпай

Қатесіз-2 ұпай

1 қате-1 ұпай

2 қатеден көп-0 ұпай

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-11 ұпай-«5»

10-8 ұпай- «4»

7-5 ұпай-«3»

4-тен кем-«2»

Бас бармақ арқылы көрсету.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "3 санының қосу кестесі"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 6 месяцев

Руководитель реабилитационного подразделения

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
