Пән: Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: №220
|
Күні:24.09.2020ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Омарова Қ
|
Сынып: 4-сынып
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Өзіңді тексер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
4.2.2.1
Шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және
бағалауға
негізделген сұрақтар қою және жауап беру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
Тарау бойынша алған білімдерін жинақтап,
интерпретациялауға
және бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді.
Оқушылардың
басым бөлігі:Әдеби көркемдегіш құралдарды біледі, қолданады.
Кейбір
оқушылар:
Тақырыпқа қатысты өзіндік ой түйіндеп, эссе
жазады.
|
Жетістік критерийлері
|
Диалогке
қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.
Берілген
тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
Оқу
мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап,
көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға
арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
БАҚ
және мультимедиялық құралдарды пайдалану;
Дерекқордан
және интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Бастапқы білім
|
«Менің
Отаным – Қазақстан» тарауын меңгерген
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
Тірек
сызбамен жұмыс.
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.
Тарау бойынша оқылған материалдарды еске түсіреді.
2.
Ақпараттарды тірек сөздер арқылы жазады
Ақдауыл
хан≫
ертегісіндегі оқиғаның басталуына не себеп болды? Ертегінің басты кейіпкері
кім?
Ертегінің
негізгі ойы не деп ойлайсың?
Ертегідегі
оқиға қалай шиеленісіп, дамыды?
сөздікті
қажетті сөздермен толықтырады. Өз жауаптарын деректермен негіздейді.
Бұл
тұжырымдардың қайсысы қате екенін анықтап, өтілген
материалдарды
еске түсіреді
«Қадыр
Мырза Әли – геолог»
«Қаныш Сәтбаев – геолог»
«Тұманбай Молдағалиев – ақын»
1. Тарау бойынша өтілген әр мәтіннің кейіпкерлерін анықтай
Алады
|
Белсенді оқу тапсырма
лары.
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау
іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға
дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке
қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы)
түрінде болуы мүмкін.
Саралау
уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген
кезеңінде
қолданыла алады.
|
Бұл
бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын
әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
|
Денсаулық
сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері.
Осы
сабақта қолданылат ын
Қауіпсіздік
техникасы
ережелерінің
тармақтары.
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақ
мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме? Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта
саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ
жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл
бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың
жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|
|
|
|
|
|
|