Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Русский язык и литература / Конспекты / 4 сынып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Русский язык и литература

4 сынып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны

библиотека
материалов

4 - сынып
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны

Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушыларға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Гимні туралы мағлұмат беру, септік жалғаулары туралы алған білімдерін қайталап жетілдіру.
2. Дамытушылық: Оқушылардың ауызекі тілдерін, ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын байыту.
3. Тәрбиелік: Оқушылардың отансүйгіштік сезімдерін арттыру, Мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі:Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: Әңгімелеу, қайталау, сұрақ - жауап, интерактивті тақта арқылы сабақ беру әдісі, жаттықтыру.
Сабақтың көрнекілігі:Тақырып бойынша презентация, кеспелер (деңгейлік тапсырмалар)

Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сәлемдесу;
- оқушыларды сабаққа бейімдеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ:
1) «Елдің елдігін танытып тұратын айрықша мәнді белгілері - Елтаңба, Ту, Әнұран. Өз еліне ғана тән мұндай белгілері жоқ мемлекет дербес, тәуелсіз бола алмайды» деген сөздерді оқып, түсіндіру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту.
Гимннің авторларымен таныстыру, Гимнді айту ережелері туралы айту. Гимнді тыңдап, айтқызу.

2) Жаңа сөздермен жұмыс
қабылданды – был принят
ән – музыка
белгілі – известный
сазгер – композитор
жатқа білу – знать наизусть
парыз – долг
әрбір - каждый
- сөздерді дауыстап оқу;
- оқушыларға оқыту;
- сөз тіркестерін, сөйлемдер құру.

3) Мәтінмен жұмыс
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні
Біздің Отанымыз – Қазақстан. Оның басты рәміздерінің бірі – Гимн. 2006 жылдың 7 қаңтарында Қазақстан Республикасының жаңа Мемлекеттік Гимні қабылданды.
Гимннің сөзін жазғандар – Жұмекен Нәжімеденов пен Нұрсұлтан Назарбаев. Ал әнін жазған – белгілі сазгер Шәмші Қалдаяқов. Гимнді жатқа білу – әрбіріміздің парызымыз!
• Мәтінді мәнерлеп оқу;
• 1 - 2 оқушыға оқыту;
• Мәтінді аудару;
• Сұрақтарға жауап беру.

4) Мәтіннен септік жалғаулары жалғанған сөздерді тауып, оқу. Септіктерді қайталау.
5) Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс
Деңгейлік тапсырмалар:
А1 Бүгін өткен сөздерді дауыстап оқы
А1+ Мәтіннен атау септікте тұрған сөздерді тауып оқы
А1. 1 “Гимн” сөзімен 3 сөз тіркесін құра
А1. 1 Септіктерді ата.
А2 Келесі сөздерді септе: рәміз, Отан.
А2+Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын ата.

ІV. Қорыту:
Тірек - сызбаны құрастырып, сабақты қорыту
Рәміздердің бірі 2006 жылдың 7 қаңтарда қабылданды

МЕМЛЕКЕТТІК ГИМН
Сөзін жазғандар: Ж. Нәжімеденов, Н. Назарбаев
Әнін жазған: Ш. Қалдаяқов

V. Үй тапсырмасы:
• Сөздерді жаттау;
• Тірек - сызбаны жаттау;
• 36 - бет 2 - жаттығу жазбаша.
VІ. Бағалау.


Краткое описание документа:

4 - сынып
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны

Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушыларға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Гимні туралы мағлұмат беру, септік жалғаулары туралы алған білімдерін қайталап жетілдіру.
2. Дамытушылық: Оқушылардың ауызекі тілдерін, ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын байыту.
3. Тәрбиелік: Оқушылардың отансүйгіштік сезімдерін арттыру, Мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі:Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: Әңгімелеу, қайталау, сұрақ - жауап, интерактивті тақта арқылы сабақ беру әдісі, жаттықтыру.
Сабақтың көрнекілігі:Тақырып бойынша презентация, кеспелер (деңгейлік тапсырмалар)

Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сәлемдесу;
- оқушыларды сабаққа бейімдеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ:
1) «Елдің елдігін танытып тұратын айрықша мәнді белгілері - Елтаңба, Ту, Әнұран. Өз еліне ғана тән мұндай белгілері жоқ мемлекет дербес, тәуелсіз бола алмайды» деген сөздерді оқып, түсіндіру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту.
Гимннің авторларымен таныстыру, Гимнді айту ережелері туралы айту. Гимнді тыңдап, айтқызу.

2) Жаңа сөздермен жұмыс
қабылданды – был принят
ән – музыка
белгілі – известный
сазгер – композитор
жатқа білу – знать наизусть
парыз – долг
әрбір - каждый
- сөздерді дауыстап оқу;
- оқушыларға оқыту;
- сөз тіркестерін, сөйлемдер құру.

3) Мәтінмен жұмыс
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні
Біздің Отанымыз – Қазақстан. Оның басты рәміздерінің бірі – Гимн. 2006 жылдың 7 қаңтарында Қазақстан Республикасының жаңа Мемлекеттік Гимні қабылданды.
Гимннің сөзін жазғандар – Жұмекен Нәжімеденов пен Нұрсұлтан Назарбаев. Ал әнін жазған – белгілі сазгер Шәмші Қалдаяқов. Гимнді жатқа білу – әрбіріміздің парызымыз!
• Мәтінді мәнерлеп оқу;
• 1 - 2 оқушыға оқыту;
• Мәтінді аудару;
• Сұрақтарға жауап беру.

4) Мәтіннен септік жалғаулары жалғанған сөздерді тауып, оқу. Септіктерді қайталау.
5) Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс
Деңгейлік тапсырмалар:
А1 Бүгін өткен сөздерді дауыстап оқы
А1+ Мәтіннен атау септікте тұрған сөздерді тауып оқы
А1. 1 “Гимн” сөзімен 3 сөз тіркесін құра
А1. 1 Септіктерді ата.
А2 Келесі сөздерді септе: рәміз, Отан.
А2+Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын ата.

ІV. Қорыту:
Тірек - сызбаны құрастырып, сабақты қорыту
Рәміздердің бірі 2006 жылдың 7 қаңтарда қабылданды

МЕМЛЕКЕТТІК ГИМН
Сөзін жазғандар: Ж. Нәжімеденов, Н. Назарбаев
Әнін жазған: Ш. Қалдаяқов

V. Үй тапсырмасы:
• Сөздерді жаттау;
• Тірек - сызбаны жаттау;
• 36 - бет 2 - жаттығу жазбаша.
VІ. Бағалау.

Автор
Дата добавления 25.11.2014
Раздел Русский язык и литература
Подраздел Конспекты
Просмотров432
Номер материала 153019
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
