Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / 4 сынып Әдебиеттік оқулық. Тақырыбы: "Ақ ірімшік"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

4 сынып Әдебиеттік оқулық. Тақырыбы: "Ақ ірімшік"

библиотека
материалов

hello_html_m339164a3.gifhello_html_m339164a3.gifhello_html_m339164a3.gifhello_html_m339164a3.gifПән: Әдебиеттік оқу

Сынып: 4 «ә»

Сабақ тақырыбы: Ақ ірімшік. Ә. Жосалин.

Мақсаты: Ғалым Қ. Сәтпаев туралы білетіндерін еске түсіріп,кейіпкерді ғалым ретінде ғана емес,туған жерінің азаматы ретінде көре білуге,сол арқылы мәтін ищдеясын ашуға үйрету.

Міндеттері: 1.   Мәтін құрылысын талдау арқылы оқушыны өз бетімен жұмыс жасауға үйрету;

2. Диалогтық оқыту арқылы тілдік қорын дамыту;

3. Кеиіпкер әрекеті арқылы адамгершілік пен ізгілік қасиеттерге, оны көре білуге тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс –тәсілдері: сұрақ –жауап, талдау, түртіп алу, Венн диаграммасы, эссе, синквейн.

Көрнекілік, дерек көздер:

Оқыту нәтижесі:

*. Қ Сәтпаев туралы терең түсінік алады.

* Ғалым туралы өткен тақырыптарды еске түсіреді;

* Тілдік қорлары дамиды;

  • Топпен, жұппен жұмыс жасауды, өз пікірін айтуды, пікір таласқа түсуді, сұраққа жауап беруді, өзін, тобын, жұбын бағалауды үйренеді.

Сілтеме: Әдебиеттік оқу оқулығы, авторлары: Ж.Қ.Балтабаева, М.Қ.Солтанғазина, Ф.С.Лекерова, «Алматыкітап» баспасы

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс –әрекеті.

Оқушының іс -әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Психологиялық ахуал:

Әр оқушы берілген қағаз қиындыларын алып,қағаз түсі бойынша топқа бөлінеді.




Әр оқушы топқа қосыларды өзінің жақсы жақтарын айтады.




Білу кезеңі



7 мин

Өткен сынып бойынша «Туған жердің тасы да, танымал М.Сәрсеке»

Британия еліне шақыру.

Британ мұражайы.

Ат басындай саф мыс!

  • Бұл тас қазақ даласында жаратылған

  • Тас этикеткасын ауыстырып алған.

  • .... Қымбатсың –ау, туған жердің сұр тасы.






Оқушылар таратылған Қ. Сәтпаев туралы үзінділерді оқып, өткен сыныптағы алған білімдерін еске түсіреді.





«Ақ ірімшік» әңгімесімен Қ. Сәтпаевтың қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? Ауызша болжаулар жасайды.









Түсіну кезеңі



10 мин



Мағынаны тану:

Ертеректегі , үш –төрт үйлі фермалардаы баспананы жазушы қалай суреттеген.

-Кіндікшеше портретін тауып оқы.

- Қаныш ол кезде неше жаста болған?

- Ғалым алыс жерден неге бұрылып келді деп ойлайсыңдар?








Топтарға бөліп, мәтінді бөлікке бөліп оқиды.

Мәтінді оқып идеясын ашады.

Түсінік сөздер мен жер –су аттарын түртіп алады.



Қолдану



10 мин









2 мин



Қаныш Сәтпаевтың сағынышы кімге және неге арналған

Топтау жасайды



СССағыныш






Талдау



5 мин



Әдиби жанр түрлерін табу:










Мәтіннен сипаттау, теңеу, диалог, және монологты табу.




Жинақтау



5 мин



«Бала сағынышы» тақырыбында эссе жазу.












Бағалау



3 мин



Жиынтық бағалау жасайды.





1 мин

Үйге тапсырма береді






























Қала атауы

Қала байлығы

Экологиялық жағдайы

Танымал адамдар



















Сілтеме табушылар

Сұрақ қоюшылар


Баяндаушы

Ізденушілер

Өлеңдегі қызықты жерді табады

Топты ойландаратын сұрақ қояды.

Өлең мазмұнын баяндайды

Қосымша ақпарат жинайды.


































Аты жөні

Қайталау сұрақтарына жауап бердім

1 жаттығуды талдап, қыстырма сөзге анықтама бердім.

Жазбаша жаттығуларды орындадым

Өздік жұмысын орындадым

Жинақтау кезеңіндегі тапсырманы орындадым.



























Аты жөні

Қайталау сұрақтарына жауап бердім

1 жаттығуды талдап, қыстырма сөзге анықтама бердім.

Жазбаша жаттығуларды орындадым

Өздік жұмысын орындадым

Жинақтау кезеңіндегі тапсырманы орындадым.



























Аты жөні

Қайталау сұрақтарына жауап бердім

1 жаттығуды талдап, қыстырма сөзге анықтама бердім.

Жазбаша жаттығуларды орындадым

Өздік жұмысын орындадым

Жинақтау кезеңіндегі тапсырманы орындадым.



























Аты жөні

Қайталау сұрақтарына жауап бердім

1 жаттығуды талдап, қыстырма сөзге анықтама бердім.

Жазбаша жаттығуларды орындадым

Өздік жұмысын орындадым

Жинақтау кезеңіндегі тапсырманы орындадым.



























Аты жөні

Қайталау сұрақтарына жауап бердім

1 жаттығуды талдап, қыстырма сөзге анықтама бердім.

Жазбаша жаттығуларды орындадым

Өздік жұмысын орындадым

Жинақтау кезеңіндегі тапсырманы орындадым.































Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.













Қыстырма сөз дегеніміз не?

Қыстырма сөздерді жаз.

Сөйлем құрау.
















Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
