341516
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокКлассному руководителюКонспекты5 сынып қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы: Асық.

5 сынып қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы: Асық.

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Пән

Қазақ тілі

Сынып:

5

Өтілетін мерзімі:

2015ж.

Тақырыбы:

Асық, етістік келер шағы

Мақсаты:

Оқушыларға ұлыттық ойын түрлерімен әрі таныстыру, ойынды ойнау ережесін үйрету.

Күтілетін нәтиже:

  1. Оқушылар асық ойнау ойын ережесін түсінеді біледі.

  2. Топта отырып етістік келер шағы жасалу жолын анықтай алады.

  3. Бірлескен ой жасай алады.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Топтастыру, деңгей тапсырмасы, ой қозғау, 5 жолды өлең,


Қолданылған модульдер:

АКТ; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сабақ кезеңдері

Тапсырмалар мен сұрақтар

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті



Бағалау түрі

Кіріспе

Балалармен сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аударту

30с

Оқушылармен амандасады, оқушылардың назарын сабаққа бағыттайды

Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады



Тренинг

Күн шуағы

Мақсаты:

Ынтымақтастыққа тәрбиелеу

Шеңбер бойына шақыру.

1 мин

Оқушылармен қол ұстасып, бір-бірімен дауыстап амандасуды үйрету

Оқушылар белсенді қатысады


Үй тапсырмасы

Етістік сөз табын пысықтау

Кубизм әдісі арқылы

5 мин

Оқушыларға түрлі санды тандау бойынша сұраққа жауап беруді ұсыну

Оқушылар куб санына сай сұраққа жауап береді.

Бағалау белгі б/ша бағалау

Өзара бағалау

Сергіту сәті.

Моллекулар ойыны.

Атом мен моллекулар ойыны б/ша топқа жұпқа бөлу.

1 мин

Ойын ережесін түсіндіріп, сабырлыққа бағыттайды.

Оқушылар тыңдауға, бір-бірін сыйлауға үйренеді

Мадақтау, қолдау

Жаңа сабақ.





Не білемін?

Не білдім? -кесте

Ой қозғау

Мынау не?

Асық қандай ойын?

Оның мәні қандай ойнауда?


КЕСТЕ толтыру

7 мин

Мұғалім оқушыларға сабақтың мақсатын анықтауға жетелейді

Асық ұлттық ойын жайында ой бөлісуді ұсынады


Сабақ жайында айта отырып, не білетін және не білгенің дәптерге жаздырту.

Оқушылар өз ойларын еркін айта біледі, бір-бірін толықтықтырады.



Оқушылар АСЫҚ ойынға қорытынды жасайды


Асық ойын ережесін түсіндіру.

Ойын ойнату.

Грамматикалық тапсырмалар.

10 мин

Ойын ережесін түсіндіріп, сабаққа қызығушылықтары ояту.

Асық ойын ережесін түсініп, грамматикалық тапсырмаларды орындайды.

Бірін-бірі бағалайды

Сергіьту сәті

Асық ойнау

1 мин




Грамматикалық тапсырмалар. деңгей бойынга.

3 деңгей.

1 топ қатарға

1 тапсырма.

Асық. ойын - сөзін септеу.

2 тапсырма.

Ойын, жина сөздерді келер шақта жіктеу,

2деңгей.

2 тапсырма.

1) Ұлттық ойын тақырыпта диалог құрастыру

2) Ұлттық ойын тақырыпта сұрақтар құрастыру

10 мин

Мұғалім деңгейлік тапсырмаларды орындатады.

Оқушышлар өз деңгейіне сай деңгей орындауға тырысады.

Өзара бағалау шапалақ арқылы ең жақсы алгоритмді бағалау

Бірлескен жұмыс

Келер шақ - кластер жасау.

5 мин

Грамматикалық тақырыпты мазмұн ашу.

Оқушылар бәрлесіп келер шақ қалай жасалатын танысады.

Өзара қолдау

Кері байланыс

Мен не білдім?

Не түсіндім?

Мен түсінбедім?

2 мин

Оқушылрға ой бөлісуді ұсыну

Оқушылар өзара ой бөліседі.

Мадақтау

Үй тапсырмасы

Етістік келер шағы ереже жаттау,

1 мин




Жиынтық бағалау


2 мин






Краткое описание документа:

Бұл сабақ жоспары 5 сыныпқа арналған. Қысқа мерзімді жоспар. Сабақтың тақырыбы: Асық. 

Пән

Қазақ тілі

Сынып:

5

Өтілетін мерзімі:

            2015ж.

Тақырыбы:

Асық, етістік келер шағы

Мақсаты:

Оқушыларға ұлыттық ойын түрлерімен әрі таныстыру, ойынды ойнау ережесін үйрету.

Күтілетін нәтиже:

  1. Оқушылар асық ойнау ойын ережесін түсінеді біледі.
  2. Топта отырып етістік келер шағы жасалу жолын анықтай алады.
  3. Бірлескен ой жасай алады.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Топтастыру,  деңгей тапсырмасы,  ой қозғау,  5 жолды өлең,

 

Қолданылған модульдер:

АКТ;  сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сабақ кезеңдері

Тапсырмалар мен сұрақтар

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

 

 

Бағалау түрі

Кіріспе

Балалармен сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аударту

30с

Оқушылармен амандасады, оқушылардың назарын сабаққа бағыттайды

Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады

 

 

Тренинг

Күн шуағы

Мақсаты:

Ынтымақтастыққа тәрбиелеу

Шеңбер бойына шақыру.

1 мин

Оқушылармен қол ұстасып, бір-бірімен дауыстап амандасуды үйрету

Оқушылар белсенді қатысады

 

Үй тапсырмасы

Етістік сөз табын пысықтау

Кубизм әдісі арқылы

 5 мин

Оқушыларға түрлі санды тандау бойынша сұраққа жауап беруді ұсыну

Оқушылар куб санына сай сұраққа жауап береді.

Бағалау белгі б/ша бағалау

Өзара бағалау

Сергіту сәті.

Моллекулар ойыны.

Атом мен моллекулар ойыны б/ша топқа жұпқа бөлу.

1 мин

Ойын ережесін түсіндіріп, сабырлыққа бағыттайды.

Оқушылар тыңдауға, бір-бірін сыйлауға үйренеді

Мадақтау, қолдау

Жаңа сабақ.

 

 

 

 

Не білемін?

Не білдім? -кесте

Ой қозғау

Мынау не?

Асық қандай ойын?

Оның мәні қандай ойнауда?

 

КЕСТЕ толтыру

 7 мин

Мұғалім оқушыларға сабақтың мақсатын анықтауға жетелейді

Асық ұлттық ойын жайында ой бөлісуді ұсынады

 

Сабақ жайында айта отырып, не білетін және не білгенің дәптерге жаздырту.

Оқушылар өз ойларын еркін айта біледі, бір-бірін толықтықтырады.

 

 

Оқушылар АСЫҚ ойынға қорытынды жасайды

 

Асық ойын ережесін түсіндіру.

Ойын ойнату.

Грамматикалық тапсырмалар.

 10 мин

Ойын ережесін түсіндіріп, сабаққа қызығушылықтары ояту.

Асық ойын ережесін түсініп, грамматикалық тапсырмаларды орындайды.

Бірін-бірі бағалайды

Сергіьту сәті

Асық ойнау

1 мин

 

 

 

Грамматикалық тапсырмалар. деңгей бойынга.

3 деңгей.

1 топ қатарға

1 тапсырма.

Асық. ойын - сөзін септеу.

2 тапсырма.

Ойын, жина сөздерді келер шақта жіктеу,

2деңгей.

2 тапсырма.

1) Ұлттық ойын тақырыпта диалог құрастыру

2)  Ұлттық ойын тақырыпта сұрақтар құрастыру

10 мин

Мұғалім деңгейлік тапсырмаларды орындатады.

Оқушышлар өз деңгейіне сай деңгей орындауға тырысады.

Өзара бағалау шапалақ арқылы ең жақсы  алгоритмді бағалау

Бірлескен жұмыс

Келер шақ - кластер жасау.

 5 мин

Грамматикалық тақырыпты мазмұн ашу.

Оқушылар бәрлесіп келер шақ қалай жасалатын танысады.

Өзара қолдау

Кері байланыс

Мен не білдім?

Не түсіндім?

Мен түсінбедім?

2 мин

Оқушылрға ой бөлісуді ұсыну

Оқушылар өзара ой бөліседі.

Мадақтау

Үй тапсырмасы

Етістік келер шағы ереже жаттау,

1 мин

 

 

 

Жиынтық бағалау

 

 2 мин

 

 

 

 
