Ұзақ мерзімді
жоспар:
6.1
Классикалық музыканың үздік туындылары
|
Мектеп: 220
|
Мерзімі:24.09.20.
|
Оқытушы: Тағыбергенова Бибіхан
|
Сынып: 6 в
|
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Опера және балет өнері
|
Сабақта
іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.1.2.1 –
классикалық музыка жанрлары мен түрлерін анықтау;
6.1.3.2 – әртүрлі
стильдегі және жанрдағы әндердің орындау тұрлерін салыстыру;
|
Сабақ
мақсаттары:
|
– опера және
балет өнерінің жанрлары мен түрлерін анықтау;
– әртүрлі
стильдегі және жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстыру;
|
Бағалау
критерийлері
|
– опера және
балет өнерінің жанрлары мен түрлерін анықтай алады;
– әртүрлі
стильдегі және жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстыра алады;
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар:
Тыңдалған музыкалық шығарманы талдайды,
сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай отыра, музыкалық
терминологияны қолданады.
Лексика и терминология:
Опера, балет жанрлары
Диалог пен жазбаға арналған арнайы
сөздер:
Бұл әуеннің көңіл-күйі ...
Оркестрге арналған шығарманы орындау
барысында ... қиындықтарға тап болдық.
Тыңдалған шығарманы сынып алдында ... көрсете
білдік.
|
Құндылық
|
Берілген сабақ жоспары оқушылардың бойында патриоттық
сезімді тәрбиелеу, бірлесе жұмыс жасау.
|
Бастапқы
білімдер
|
Өткен сабақта алған білімдері
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта
жоспарланған іс-әрекет
|
Қорлар
|
Сабақ
басы
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі
Сабақ тақырыбын бейнебаян
тамашалау арқылы ашу.
Сабақ мақсаты мен сабақ барысында
орындалатын іс-әрекеттерді анықтау
|
Оқулық
|
Сабақтың ортасы
|
2.Сабақ барысы
Тапсырма. Ақпарат
іздену.
Оқушылар
жекешеленген жұмыс арқылы опера және балет туралы мәлімет жинайды.
1.Опера дегеніміз
не?
2.Балет дегеніміз
не?
Шығармашылық жұмыс.
Бейнесабақты
тамашалаймыз.
Бейнесабақта
«Біржан-Сара», «Қыз-Жібек» операларынан үзінді және В.Великановтың
«Қалқаман-Мамыр» балетінен үзінді көрсетіледі.
Қазақтың
тұңғыш бишісі Ш.Жиенқұлова шығармашылығы жайында ақпарат іздеп, қысқаша
хабарлама құрастыру.
|
Бейнесабақ
|
Сабақтың
соңы
|
3. Рефлексия
Мұғалім оқушылармен сабақ барысында
орындалған іс-әрекеттерді талқылайды. Қиындық туғызған тапсырмаларға көңіл
бөледі. Кестені толтыру.
Білдім
|
Толықтырғым келеді
|
Біле алмадым
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|