- 03.02.2015
- 1241
- 1
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: "7 санын қосу және азайту"
Сабақтың мақсаты : Ондықтан аттайтын жағдайда 7- ні қосу және азйтудың кестелік жағдайын қарастыру. "Артық" не "кем" түсінік-терінен және олардың әр түрлі бағалармен байланысты, екі амалмен шығарылатын есепті шешуді үйрету.
Қосылғыштардың бірі 7 болған жағдайдағы соның құрамын анықтауға машықтандыру.
1) Еске сақтау, сандарды салыстыру, есеп шығару, құрастыру қабатын дамыту.
2)Сабақта тәртіптілікке, тазалыққа, ұқыптылыққа, хайуанаттарды қорғай білуге тәрбиелеу.
Көрнекілігі : поезд, кейіпкерлер, қоян (жылы 2011)ешкі 7 лағымен, түлкі күшік, үйректің балапаны ; плакат, үлестірмелі қағаздар.
Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру кезеңі: "Дәптерді дайындау"
- Балалар, қазір қай сабақ ? (Матем)
- Қане, біз қай сабақта отыруымыз керек ?
- Біз математика сабағында осы уақытқа дейін нені үйрендік?
ІІ.Өткенді пысықтау:
- Балалар қазір қай мезгіл?
- Күздің қай айы? Қай күні ?
- Көктем мезгілінің басқалардан қандай айырмашылығы бар?
- Осы көктем мезгілі бізді қызықты саяхатқа шақырады.
- Бармаймыз ба?
- Поезбен барайық.
- Балалар поезд неден тұрады?
- Вагондардан тұрады.
- Вагонға отыру үшін әр вагонның тапсырмасы бар, соған мұқият болайық.
- 1 мен 2 нің қосындысын ата
-1 cм-да неше шақпақ, неше миллиметр бар ?
- таңбасын қой. 5 8, 10 4, 6 6.
- 4 5, 3 2 3.
- 4, 6.
- Өте жақсы, балалар. Поезіміз дайын, енді оны қалай жүргізу керек?
- Есік тақылдайды. Есіктен көжек кіреді. О, бұл көжек екен ғой.
- Балалар, биыл қай жыл ?
- Қоян.
- Сондықтан біздің поезімізді қоян жүргізеді. Ал, бәріміз ыңғайланып отырып алайық.
- Поезд қандай дыбыс шығарады? (Поездің дыбысына салып, музыканы ойнатып кетеміз.)
- 7- лақ ертегісі бойынша ешкі жылап тұр. Енді ешкіні жұбату үшін, лақтарын құтқару үшін,7- ті түрлі тапсырма орындау керек.
- І мен 7 -нің қосындысын ата
- 2мен 7- нің қосындысын ата
- 3 пен 7-нің қосындысын ата
- 10 мен 7-нің айырмасын ата
-9 бен 7-нің айырмасын ата
-8 бен 7-нің айырмасын ата
-7мен 7-нің айырмасын ата
-Балалар не байқадыңдар ? (7 санының қосындысы мен айырмасы)
- Жұмбақ. Санамақ.
- Аптаның жеті күні. Жеті қазына. Жеті ата.( Жеті санына байланысты атайды).
Екеуі тыңдап,
Екеуі көреді.
Біреуі сөйлеп,
Екеуі оларды көреді.
ІІІ. Бекіту :
Сабақтан не түсінгендерін көрсетеді.
- 89 бетті ашып, № 1 есепке назар аударамыз, ауызша орындаймыз.
- Дәптермен жұмыс болады. №3 тапсырма орындалады.
IV.Сергіту сәті: Түн сергітуін орындайды.
№ 2 тапсырманы орындаймыз. Оны тақтаға жазамыз.
- Қараңдар, терезеден біреу қарап тұр, олар кімдер екен ?
- Үйректердің балапандары, олар №4 тапсырманы ұсынып тұр.
- Оқимыз. 9cм 7см 2см 7см 3см 10см 2см 10см
V.Өзбетінше жұмыс
- 90бет № 5тапсырма
VI.Қорыту: Бүгін қандай сабақ болды? Поезбен саяхат сабағы болды.
Көптеген ертегілер еліне бардық.Оларды құтқару үшін есептер шығардық. Сендер өте жақсы шығарады екенсіңдер.
VII.Бағалау: Кімде қанша жұлдыз бар, сол бойынша бағаланады.
Өте жақсы қатысқан қатарға еліміздің туы тапсырылады.
6 656 297 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Смагулова Рахат Касымкуловна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72/108 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
6 ч.