Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Классному руководителю / Другие методич. материалы / 8 сынып бойынша Ашық сабақ жоспары " Нәтиже сабақ "
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Классному руководителю

8 сынып бойынша Ашық сабақ жоспары " Нәтиже сабақ "

библиотека
материалов

hello_html_m7dc044a8.gifhello_html_m7a9e469f.gifhello_html_2a9facc.gifhello_html_2968ccf4.gifhello_html_3f92a559.gifhello_html_2e14ce1c.gifНәтиже сабақ

Әйіп Л.Ш. Круглоозерный орта жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі

Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы


Мақсаты: Сөйлем, сөйлем түрлері, сөйлем мүшелері туралы алған білімдерін

пысықтау. Оқушының ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,

сөздік қорларын байыту.

Ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа шақыру, бірлесе еңбек етуге

тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс,талдау,ойын,СТОстратегиялары.

Көрнекілік: карточкалар, сөзжұмбақ,интерактивті тақта,смайликтер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру : Оқушыларды бүгінгі сабақтың мақсатымен

таныстыра отырып,сабаққа дайындығын

тексеру. , Психологиялық ахуал

Бәріміз бір топпыз

Жалқаулыққа жоқпыз.

Аянбай еңбек етеміз,

Мұратымызға жетеміз.

( Ортада дөңгеленіп тұрып, көзімізді жұмып,қол ұстасып қайталаймыз)


Мен, Қазақстан Республикасының азаматы, өз ана тілімде сөйлеп, құрметтеуге уәде беремін.

( Орындарына жайғасу)


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

«Ой шақыру» . Сұрақ-жауап.

1.Сөйлем дегеніміз не?

2.Жай сөйлем дегеніміз не?

3. Жай сөйлем айтылу мақсатына қарай қандай түрлерге бөлінеді?

4. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

5. Сөйлем мүшелерін атаңыз.

6. Тұрлаулы мүшелерді атаңыз.

7. Тұрлаусыз мүшелерді атаңыз.

8. Жай сөйлемнің түрлерін атаңыз.


ІІІ. Жаңа сабақ:


Сөзжұмбақ шешу.






























  1. Аккуратный

  2. Устав

  3. Малый

  4. Выгодный

  • Иә, сонымен, ерекше торкөздің ішінен қандай сөз шықты?

Ұжым сөзі бүгінгі біздің сабағымызға қажетті сөз. Тақтадағы мына сөзге назар айдарыңыздаршы.

Бірлік жоқ болса, ұйым жоқ,

Ұйым жоқ болса,күнің жоқ.

Осы отырғанда сендер де шағын ұжымды құрайсыңыздар. Ұжым болғандықтан ұранға сәйкес ұйымдаса отырып, еңбектенуіміз қажет. Сондықтан бүгінгі еңбек күндеріңе сәттілік тілеймін.


1-тапсырма. 3топқа 3сөз беріп, дыбыстық талдауды еске түсіру.

Кәсіп, бірлік, еңбек.


2-тапсырма. Интерактивті тақтамен жұмыс.

Ережені толықтыр, дұрысын тап.


3-тапсырма. Карточкамен жұмыс. Әр топқа сөйлем бере отырып, синтаксистік талдау жасау.

Бүркітті балық аулауға да үйретеді. Мұхитта жыланбалық деген балық болады. Жыланбалықтың тамағы мыңдаған долларға бағаланады.


  • Балалар, ұжымда жұмыс істеу арқылы біз уақытты үнемдейміз. Уақытты үнемдеудің өзі дұрыс табыс көзі болып табылады. Сондықтан ұжымға не қажет деп ойлайсыздар?


Ұжымға не қажет



4-тапсырма «Ұйымшылдық» сөзінен қай топ көп сөз құрайды.


5-тапсырма. Пікірлесейік. Кәсіпкер деген кім? Егер кәсіпкер болсаң не істер едің?


Бекіту: Синквейн әдісі бойынша Бес жолды өлең құрастыру.

Кәсіпкер, уақыт,ұжым


Ұжым дегеніміз не?

Ұжымның сіз үшін пайдасы болды ма?

Бүгінгі сабақтан не үйрендік?


Қолдарыңыздағы бейнелер арқылы сабақтан алған әсерлеріңді, көңіл-күйлеріңізді жеткізіңіздер.

Тамаша! Жақсы! Орташа!


Бағалау: бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалау.


Үй тапсырмасы: Достық туралы эссе жазу.
































Краткое описание документа:

Нәтиже сабақ

     Әйіп Л.Ш.  Круглоозерный орта жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі

                                                                         Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы

 

    Мақсаты:   Сөйлем, сөйлем түрлері, сөйлем мүшелері туралы алған білімдерін

                        пысықтау. Оқушының ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                        сөздік қорларын байыту.

                       Ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа шақыру, бірлесе еңбек етуге

                       тәрбиелеу.

 

   Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

  Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс,талдау,ойын,СТОстратегиялары.

  Көрнекілік: карточкалар, сөзжұмбақ,интерактивті тақта,смайликтер.

Сабақтың барысы:

                                І. Ұйымдастыру :   Оқушыларды бүгінгі сабақтың мақсатымен 

                                                                таныстыра отырып,сабаққа дайындығын

                                                                тексеру.                                                                                                                                                                                                                                                                            ,            Психологиялық ахуал

                                      Бәріміз бір топпыз

                                      Жалқаулыққа жоқпыз.

                                     Аянбай еңбек етеміз,

                                     Мұратымызға жетеміз.

  ( Ортада дөңгеленіп тұрып, көзімізді жұмып,қол ұстасып қайталаймыз)

 

   Мен, Қазақстан Республикасының азаматы, өз ана тілімде сөйлеп, құрметтеуге уәде беремін.

                          ( Орындарына жайғасу)

 

                          ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

                                       «Ой шақыру» .   Сұрақ-жауап.

  1.Сөйлем дегеніміз не?

  2.Жай сөйлем дегеніміз не?

  3. Жай сөйлем айтылу мақсатына қарай қандай түрлерге бөлінеді?

  4. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

  5. Сөйлем мүшелерін атаңыз.

  6. Тұрлаулы мүшелерді атаңыз.

  7. Тұрлаусыз мүшелерді атаңыз.

  8. Жай сөйлемнің түрлерін атаңыз.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

 

Сөзжұмбақ шешу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

1.     Аккуратный

2.     Устав

3.     Малый

4.     Выгодный

-         Иә, сонымен, ерекше торкөздің ішінен қандай сөз шықты?

Ұжым сөзі бүгінгі біздің сабағымызға қажетті сөз. Тақтадағы мына сөзге назар айдарыңыздаршы.

                                                     Бірлік жоқ болса, ұйым жоқ,

                                                     Ұйым жоқ болса,күнің жоқ.

 Осы отырғанда сендер де шағын ұжымды құрайсыңыздар. Ұжым болғандықтан ұранға сәйкес ұйымдаса отырып, еңбектенуіміз қажет. Сондықтан бүгінгі еңбек күндеріңе сәттілік тілеймін.

 

  1-тапсырма. 3топқа 3сөз беріп, дыбыстық талдауды еске түсіру.

                            Кәсіп, бірлік, еңбек.

 

2-тапсырма.  Интерактивті тақтамен жұмыс.

                     Ережені толықтыр, дұрысын тап.

 

3-тапсырма. Карточкамен жұмыс. Әр топқа сөйлем бере отырып, синтаксистік талдау жасау.

  Бүркітті балық аулауға да үйретеді. Мұхитта жыланбалық деген балық болады. Жыланбалықтың тамағы мыңдаған долларға бағаланады.

 

-         Балалар, ұжымда жұмыс істеу арқылы біз уақытты үнемдейміз. Уақытты үнемдеудің өзі дұрыс табыс көзі болып табылады. Сондықтан ұжымға не қажет деп ойлайсыздар?

 

 

                       Ұжымға не қажет                                    

 

 

4-тапсырма     «Ұйымшылдық» сөзінен қай топ көп сөз құрайды.

 

5-тапсырма. Пікірлесейік. Кәсіпкер деген кім? Егер кәсіпкер болсаң не істер едің?

 

    Бекіту:      Синквейн әдісі бойынша Бес жолды өлең құрастыру.

                        Кәсіпкер, уақыт,ұжым

 

                  Ұжым дегеніміз не?

                  Ұжымның сіз үшін пайдасы болды ма?

                  Бүгінгі сабақтан не үйрендік?

 

    Қолдарыңыздағы бейнелер арқылы сабақтан алған әсерлеріңді, көңіл-күйлеріңізді  жеткізіңіздер.         

      Тамаша!   Жақсы! Орташа!

 

  Бағалау:  бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалау.

 

  Үй тапсырмасы:  Достық туралы эссе жазу.

 

 

 

 

 

 

 Нәтиже сабақ

     Әйіп Л.Ш.  Круглоозерный орта жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі

                                                                         Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы

 

    Мақсаты:   Сөйлем, сөйлем түрлері, сөйлем мүшелері туралы алған білімдерін

                        пысықтау. Оқушының ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                        сөздік қорларын байыту.

                       Ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа шақыру, бірлесе еңбек етуге

                       тәрбиелеу.

 

   Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

  Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс,талдау,ойын,СТОстратегиялары.

  Көрнекілік: карточкалар, сөзжұмбақ,интерактивті тақта,смайликтер.

Сабақтың барысы:

                                І. Ұйымдастыру :   Оқушыларды бүгінгі сабақтың мақсатымен 

                                                                таныстыра отырып,сабаққа дайындығын

                                                                тексеру.                                                                                                                                                                                                                                                                            ,            Психологиялық ахуал

                                      Бәріміз бір топпыз

                                      Жалқаулыққа жоқпыз.

                                     Аянбай еңбек етеміз,

                                     Мұратымызға жетеміз.

  ( Ортада дөңгеленіп тұрып, көзімізді жұмып,қол ұстасып қайталаймыз)

 

   Мен, Қазақстан Республикасының азаматы, өз ана тілімде сөйлеп, құрметтеуге уәде беремін.

                          ( Орындарына жайғасу)

 

                          ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

                                       «Ой шақыру» .   Сұрақ-жауап.

  1.Сөйлем дегеніміз не?

  2.Жай сөйлем дегеніміз не?

  3. Жай сөйлем айтылу мақсатына қарай қандай түрлерге бөлінеді?

  4. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

  5. Сөйлем мүшелерін атаңыз.

  6. Тұрлаулы мүшелерді атаңыз.

  7. Тұрлаусыз мүшелерді атаңыз.

  8. Жай сөйлемнің түрлерін атаңыз.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

 

Сөзжұмбақ шешу.

 

 

 

 

 

 

Автор
Дата добавления 12.12.2014
Раздел Классному руководителю
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров1960
Номер материала 186396
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
