Логотип Инфоурока

Получите 30₽ за публикацию своей разработки в библиотеке «Инфоурок»

Добавить материал

и получить бесплатное свидетельство о размещении материала на сайте infourok.ru

Инфоурок Начальные классы Конспекты1 "а" сынып "Артық, кем, тең."

1 "а" сынып "Артық, кем, тең."

Скачать материал
библиотека
материалов

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: дүниетану

Сынып: 1

Күні:

Ортақ тақырып: «Өзім туралы», «Менің мектебім»

Сабақтың тақырыбы: Артық, кем, тең.

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні: Рахымжанова Алмагул Абдикаримовна

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны: --

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты


1.5.2.2** «+», «-», «=», «», «>», «<» белгілерін, цифрларды пайдалану

1.5.2.4 өрнектерді оқу және жазу кезінде қосу және азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдалану

Сабақ мақсаттары


Барлығы:

Көбі: Сыпайы сөздерді атайды.


Түрлі жағдаяттарда сыпайы сөздерді

қолданады.

Кейбірі:

сыйластық, әдептілік туралы әңгімелейді;

Бағалау критерилері


Өрнек жазу үшін цифрлар мен амал

таңбаларын қолданады.

Салыстыру таңбаларын пайдаланады.

Қосу мен азайту амалдарының компоненттерін

ажыратады.

Қосу мен азайту амалдарының компоненттері

бойынша өрнектер жазады және оқиды.

Тілдік мақсаттар


Артық, кем, тең

Құндылықтарды дарыту


Ынтымақтастық және құрмет

Денсаулық және

техника

қауіпсіздігінің сақталуы

Дұрыс тамақтану, денсаулыққа зиянды тағамдарды ас мәзірінен алып тастау, тамақ ішіп отырғанда көп сөйлемеу;

Пәнаралық байланыстар


Дүниетану, музыка

АКТ қолдану дағдысы

(сабақта қолданылатын болса көрсетініз)

Видеоролик: сергіту сәті

Алдыңғы менгерілген білім

Оқушылардың балабақшада меңгерген сандары мен есептеп үйренген тәжірибесіне негізделу керек..

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ширату жаттығу:

«Қай топтағы заттар көп?»

«Қай топтағы заттар аз?»

«Қай топтағы заттар бірдей?»

Оқушылар суреттегі заттарды санайды. Заттардың аз, көп, бірдей екенін айтады.

«Сиқырлы сандықша» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашамын. Әр топ сандықшадан шыққан сөзді талдап, басқа топтарға таныстырады.


---Балалар, осы көп, аз, бірдей сөздерін артық, кем, тең сөздерімен ауыстыруға

болады екен.

Оқушыларға сөздерді алмастырып айтқызамын:

КӨП – АРТЫҚ

АЗ – КЕМ

БІРДЕЙ - ТЕҢ




Сабақ ортасы

1-тапсырма: (Т) «Тиісті таңбасын қой»

Әр топ алдарында жатқан салыстыру таңбаларымен танысады.

Оқушыларға алдыңғы тапсырмадағы таратылған суреттерге сандық сәулемен санау арқылы әр суретке тиісті таңбаларын қояды.Постерлерін қорғайды. Топта талдап, басқа топтарға түсіндіреді Салыстыру таңбаларын дене мүшелерін қимылдату арқылы жазып көрсетеді.

ҚБ « Смайликтер»

Сергіту сәті «Санамақ»

2-тапсырма: «Артық,кем, тең» ойыны

Тақтаға бір оқушы шығады.Бірнеше заттың суреті салынған екі суретті таңдайды.Салыстыруды ұсынамын.Олар салыстырып, нәтижесін айтады.Суреті көбін жоғары көтеріп « артық» деп,

«кем» деп айтады. Жауап дұрыс болса, оқушылар осы сөздерді қайталап айтады. Дұрыс болмаса үндемейді.

ҚБ «Жұлдызшалар»

Бағалау: Өзін-өзі бағалау.

суреттер



















Сабақтың соңы

«Бос орынды толтыр»

( Ж) Бос орындарға сандық сәулені пайдаланып, тиісті таңбаларын қойып, сандарды салыстырады.

Әр оқушы дәптердегі тапсырманы орындайды.


Саралау жұмыстары: тапсырманы жылдам орындаған оқушыларға теңдік, теңсіздік құрастыруды тапсырамын.

ҚБ «Допты лақтыру» Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, келеcі оқушыға өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты

басқа оқушыға береді. Бұл әдіс теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына көмек береді.


Рефлексия

«Миыңның суретін сал»

Оқушылар мидың суретін дəптерге салады да, оны сабақ кезінде

меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.


Кеспе қағаздар











  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
    Пожаловаться на материал
Скачать материал