Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Абай Құнанбаев (И. Крыловтан) «Шегіртке мен құмырсқа»

Абай Құнанбаев (И. Крыловтан) «Шегіртке мен құмырсқа»

Курсы профессиональной переподготовки
124 курса

Выдаем дипломы установленного образца

Заочное обучение - на сайте «Инфоурок»
(в дипломе форма обучения не указывается)

Начало обучения: 22 ноября
(набор групп каждую неделю)

Лицензия на образовательную деятельность
(№5201 выдана ООО «Инфоурок» 20.05.2016)


Скидка 50%

от 13 800  6 900 руб. / 300 часов

от 17 800  8 900 руб. / 600 часов

Выберите квалификацию, которая должна быть указана в Вашем дипломе:
... и ещё 87 других квалификаций, которые Вы можете получить

Получите наградные документы сразу с 38 конкурсов за один орг.взнос: Подробнее ->>

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев (И. Крыловтан)

«Шегіртке мен құмырсқа»

Сабақтың мақсаты: Мысалды түсініп оқи отырып, ондағы негізгі ойды анықтау.

Міндеті: 1. Мысалды рөлге бөліп оқу.

2. Шегіртке мен құмырсқаны салыстыра сипаттау.

3. Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас адамдар болатынын талқылау.

Оқытудың нәтижелері:

1.Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптастырады.

2.Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді.

3.Сабақта белсенділік танытады.

4.Шығармашылық қабілеттері артады.


Қамтылатын модульдер:

1-модуль: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс, диалогтік оқыту)

2-модуль: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (Ассоциация, INSERT әдісі)

3-модуль: Бағалау ( бағалау бетшелері арқылы)

4-модуль: АКТ – ны пайдалану (интербелсенді тақта, видео)

7-модуль: Көшбасшылық


Көрнекіліктер: Оқулық, слайд, А3 қағаз, стикер,маркер,

Қадамдар:

1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Үй тапсырмасы

3. Топпен жұмыс.

4. Тұсау кесер. Мағынаны тану

5. Негізгі бөлім

6. Сергіту сәті

3.Рефлексия

4.Бағалау

Сабақ барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1. Топқа бөлу

2. Оқушының зейінін сабаққа аудару

3. Үй тапсырмасын сұрау

4.Жаңа сабақты түсіндіру

5.Тапсырмалар беру

Оқушының іс-әрекеті:

1. Доптар арқылы топқа бөлінеді.(ақ, қызыл,көк, жасыл)

2. Зейіндерін сабаққа аударады

3. Үй тапсырмасын орындайды

4. Мысалдың мазмұнымен танысады. Шегіртке мен құмырсқа туралы мәлімет алады

5.Топтасып жұмыс жүргізеді,постер қорғайды

6. Кері байланыс жасайды

І. Ұйымдастыру кезеңі.

«Шаттық шеңбері»

Қуан шаттан,қуан шаттан,

Қуанатын күн бүгін.

Қайырлы күн достым,

Қайырлы күн болсын!


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:

Топқа бөліну: Доптар арқылы

Топ ережесімен таныстыру: (Ережемен таныстыру)

Күзгі орманның көріністері мәтіні бойынша түсінік айту.(3 оқушыдан сұрау)

Үй тапсырмасын қорыту

Орман-біздің байлығымыз деп неліктен айтылады!

Тұсаукесер.

Мағынаны тану.

Суретпен жұмыс. Видеоролик тамашалау. «Шегіртке мен

құмырсқа»

  1. Суреттен нелерді көріп тұрсың?

  2. Қандай жыл мезгілі бейнеленген?

  3. Құмырсқаның киімі қандай? Шегірткенің ше?

  4. Шегіртке неліктен жылап тұр деп ойлайсың?

Негізгі бөлім: Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Автор туралы мағлұмат алу. «Пікірлер ағашы»

Жаңа сабақ . Мысалды топқа бөліп оқыту.

Оқулықпен жұмыс:

Оқулықтағы мысалды әр топтан 3 оқушыға рольге бөліп оқыту(автор, құмырсқа, шегіртке)

Сергіту сәті

Ой-шақыру : 4-тапсырма

Топқа бөлу стратегиясы:

а) жаз мезгіліндегі шегіртке

ә) қыс мезгіліндегі шегіртке

Топпен жұмыс

1 топ тапсырмасы

Венн диаграммасы  «Құмырсқа»

2 топ тапсырмасы «Шегіртке»

3 топ тапсыпмасы

«Шегіртке мен құмырсқаны» салыстыра отырып сипаттау

«Ой толғау»

-Бұл күндерді сен қандай түске бояр едің? Неліктен?

-Сен құмырсқаның орнында болсаң не істер едің?

Қорытындылау. Ой-түрткі

-Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас адамдар бола ма?

-Шегіртке сияқты қиналып қалмас үшін сендер не істер едіңдер?

Сол себепті де «Шегіртке мен құмырсқаны» мысал ретінде алып отыр.

Рефлексия:

- Балалар бүгінгі сабақ ұнады ма?

- Сабақты қаншалықты түсіндік? Оны тақтада берілген смайлинктің қасына өздеріміздің дөңгелекшелерімізді жапсырамыз?

Үйге тапсырма:

Мысалды жаттау

Бағалау.







Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 22 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

