Сабақтың тақырыбы Адамның
бас сүйегін бейнелеу
Сабақтың мақсаты 1.
Оқушыларды адамның бас сүйегін
бейнелеуге үйрету
2. Адамның
бас сүйегінің негізгі мүшелері мен таныстыру
3.Оқушыларды
достыққа, силастыққа,
адамгершілікке тәрбиелеу
Көрнекілік
Сөзжұмбақ, плакат
Қажетті құрал
жабдықтар Қағаз,қарындаш, өшіргіш
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларсен
сәлемдесу,құрал жабдықтарын түгендеу
Ал, балалар біз
бүгінгі тақырыпты бастамас бұрын, алдыңғы сабақтағы тақырыпты есімізге түсіріп
алайық. Біз алдыңғы сабақта қандай тақырып өтіп едік? Натюрморт
Олай болса
«Менен сұрақ,сендерден
жауап» ойыны арқылы сабағымызды қайталайық.
1.
Натюрморт дегеніміз не?
2.
Натюрморт француз
тілінен аударғанда қандай мағынаны білдіреді. / өлі табиғат/
3.
18 ғ Батыс елінде
натюрморт жанрынан қолтаңба қалдырған суретшілерді атаңдар? Шарден, Сезанн,
Сарьян, Матисс/
4.
Натюрморт алғаш рет қай
ғасырда, қай елде пайда болды?
/ 17 ғ Голандияда /
5.
Қазіргі кезде Қазақстанның
қай суретшілерінен натюрморт жанрын жиі кездестіруге болады? /Ғалымбаева,
Ысмайлова, Тоғысбаев, Сариев , Айтбаев/
Міне ,біз өткен сабақты қайталадық.
Мына сөзжұмбақты шешіп көрейік.
1.Шылапшын формасына ұқсайтын сүйек /жамбас/
2.Жүрек қай дене бөлігінде орналасқан? /Кеуде/
3. Адамның аяқ сүйегі /Сирақ/
4.Адам қаңқасының негізгі діңгегі /омыртқа /
Міне балар сөзжұмбақтан қандай сөз шықты?
Адам
Бүгінгі өтетін тақырыбымыз адамның бас сүйегін бейнелеу.
Адамның басын 3 кезеңге бөліп бейнелейміз.
ІІ Жаңа сабақ
Сабақты пысықтау.
1 Бүгін біз нені
үйрендік?
Адамның бас сүйегін
бейнелеуді үйрендік
Бастың негізгі
мүшелерін салуды үйрендік
Қорытынды.
Келесі кезеңіміз
«Білгенге маржан, білмегенге арзан»
1. Бет сүйегінің
дамуы неше жаста тоқталады? /24/
2.Адам басының
негізгі мүшелері қандай? /
көз,мұрын,ауыз,құлақ/
3.Адамның бас сүйегі
қанша сүектен құралған /23/
4.Мұрын формасы
қандай геометриялық денеге ұқсайды. / Конус/
5.Адам басының негізі
не? / оның бас сүйегі/.
Бағалау