Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / География / Другие методич. материалы / "Африканың ішкі сулары" сабақ жоспары (7сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • География

"Африканың ішкі сулары" сабақ жоспары (7сынып)

библиотека
материалов

20-сабақ


12.11.2015. 7 а-б.


География


Сабақтың

тақырыбы


Ішкі сулары

Сабақтың жалпы

мақсаты

1.Африканың ішкі сулары мен өзендердің таралуы,алаптарға бөлінуі туралы білім қалыптастыруға ықпал ету

2.Ішкі сулардың тіршілікке тигізер әсері туралы түсініктерін дамыту.

3.Бірлесе жұмыс істеу нәтижесінде өз ойларын анық айтуға,экологиялық тәрбие беру.

Әдіс-тәсілдері

Топтық жұмыс, «Миға шабуыл»,, диктант тапсырмалар,презентация, «Салыстыр айырмашылығы неде», «Екі жұлдыз, бір тілек » стратегиясы, номенклатура, критериялды бағалау.

Күтілетін нәтиже

*Африкадағы өзендер жүйесінің таралу ерекшелігін біледі

*Ірі өзен жүйелерін ,бөлінетін алаптарын түсінеді

*Өзендер мен көлдердің географиялық орнын картадан анықтауды.

*Алынған теориялық мағлұматтарды сыни тұрғыдан анықтайды,талдайды.

*Топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағытталады,шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеті артады.

Түйінді идея


Жаңа тақырыппен жұмыс атқару арқылы сыни ойлауды дамыту,оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру


Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгеру сабағы




Сабақтың құрылымы

Блум таксономиясы бойынша

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Дереккөздер,

көрнекіліктер

1

2мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты түгендеу.




Оқушылар назар аударып тыңдайды.


Карта ,атлас

2

2мин

Топқа бөлу.

«Менің көңіл –күйім» стратегиясы. Суреттер арқылы топқа бөлу.

Оқушылар мұғалімнің қолындағы әр түрлі суреттер жазылған парақшаларды суыру арқылы топқа бөлінеді.


Парақшалар

3

1 мин

Сабақты бағалау критерийлерімен таныстыру

Аты-

жөні

білу

түсіну

қолдану

талдау

жинақтау

бағалау



2

ұпай

1

ұпай

3

ұпай

2

ұпай

1

ұпай

2

ұпай





Бағалау парағы

4

5мин

Үй жұмысын тексеру ,географиялық диктант

Зерттеушілер

Зерттеген аймақтар





















Өзара сұрақ-жауап.



5мин

Мағынаны тану.

1.Білу.

«Миға шабуыл».

1.Өзендер мен көлдердің таралуына жер бедері мен климат қалай әсер етеді?

2.Африка материгі үшін ішкі сулардың маңызы

Электронды оқулық арқылы мәтінді көру.

Электронды

оқулық

6

7мин

2.Түсіну.

Өзендері.Көлдері:

Жерасты сулары

Оқушылар топ болып тақырыпты оқиды,пікірлерін

айтады.

Слайд,ресурс-

тар.

7

7мин

3.Қолдану.Картадан өзендердің,көлдердің географиялық орнын анықтау,кескін картаға белгілеу.

Жұптасып,топтасып жұмыс

істейді.,



Кескін картамен жұмыс

Номенклатура

8.

2мин

Сергіту сәті



Оқушыларға көрікті жерлер туралы видео көре отырып, сергиді.

Интербелсенді

тақтадан бейнеролик көру.

9

5мин

4.Талдау

Оқушылар «Салыстыр айырмашылығы неде » арқылы жұмыс дәптерінен тапсырманы орындайды.

Әр топ тапсырма орындап, өз ойларын айтады.

Атлас ,жұмыс дәптері.

10

5мин

5.Жинақтау

«Африканың өзендері» тақырыбына презентация жасап, қорғау.

«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы топтардың бірін бірі бағалауы.

Әр топ берілген тапсырманы орындайды. Топтар бірін- бірі бағалайды.

Презентация

11

3 мин

6.Бағалау



Рефлексия.

Білдім

Қызықты болды...

Мені таңғалдырды...

Киын болғаны...

Сабақтан өмірге алғаным...



Критериялды бағалау парақшасы арқылы бағалау.





Өзендерді,көлдерді шаруашы-

лыққа пайдалануы,экологиясы



Окушыларға рефлексия жаздырту.



Оқушылар бағалау критерийлері бойынша өздерін және өзара бағалайды.



Мұғалім кері байланыс жасау арқылы жиынтық бағалау жасайды.

Стикер









Бағалау шкаласы

«5»- 12-14ұпай

«4»-9-10 ұпай

«3»-5-8ұпай

12

1мин



Үйге тапсырма



§ 48оқу,33бет.








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 11.01.2016
Раздел География
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров374
Номер материала ДВ-325888
Получить свидетельство о публикации