Инфоурок Иностранные языки Другие методич. материалыАғылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттер 6 сынып

Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттер 6 сынып

Скачать материал

                      

Пән мұғалімі

Пәні

Сабақтың тақырыбы

Сыныбы

Күні

 

Ағылшын тілі

Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттер

6

 

Сабақтың мақсаты

  • Оқушылардың ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттер туралы білім алуына ықпал ету, сөздік қорларын толықтыру:
  • Ағылшын тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін дамыту.
  • Оқушылардың шет елдеріне деген қызығушылықтарын арттырып, ағылшын тілінің қазіргі замандағы маңыздылығын көрсету.

Күтілетін нәтиже

1.Оқушылардың сөздік қоры дамиды.

2.  Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттерді танып, біледі.

3. Тақырыпқа қатысты диалог құрып, өз ойларын еркін айта алады.

4. Оқушылар сабақта алған білімдерін өмірлерінде қолдана алады.

5. Ағылшын тілі пәніне деген қызығушылықтары артады.

Ресурстар

Флипчарт, суреттер, бейнеролик, аудио

Енгізілген модульдер

 АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Әдіс-тәсілдер

  •  «Ой қозғау», сұрақ - жауап
  • Топтық жұмыс: постер қорғау
  • Жұптық жұмыс: диалог құру
  • Жеке жұмыс

                                                                       Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

Org. moment.

        (4 минут)

  • Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
  • Түгендеу

- Good morning,pupils!

            - How are you today?

            - I am glad to see you again!

            - Who is on duty today?

            - Who is absent today?

            - What date is it today?

            - What is the day today?

            - Get ready for the lesson!

            - Lets start the lesson!

·         Оқушылар мұғаліммен амандасады.

·         Кезекші жауап береді.

 

-          Good afternoon, teacher!

-          We are fine today!

-          I’m on duty today!

-          All are present!

-          Today is the 14th of April

-          Today is Thursday!

 

 

Repetition of the last theme

Жалғаспалы өткен шақ өткен шақтағы белгілі бір уақытта басталып, сол туралы айтқан кезде әлі де жалғасып жатқан оқиғаны білдіреді.

Past Continuous шағы be көмекші етістігінің өткен шақ (Past Indefinite) формасы – was, were және мағыналы етістікке ing жалғануы арқылы жасалады.

I was working in my garden on Friday morning. – Жұма күні таңертең мен бақта жұмыс істеп жаттым.

 

Now you have to make sentences using present continuous tense.

Yesterday at 6 pm your family were doing different things. Write positive sentences in past progressive.

My mother / read / a novel at 6 o’clock.

My father / watch / a movie

My elder sister / write / in her diary

My two brothers / listen / to the radio

 I / not / watch / a movie 

We / talk / about school

 

Оқушылар ережені өздері оқып, оны қайталайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар ауызша сөйлем құрып, өткен сабақты қайталайды.

 

Brainstorming activity.

(8 минут)

Find the odd word in the each line:

      Milk, butter, apple, coffee, talking about, bread, juice

      Mother, father, English – speaking, sister, brother

      Mouse, cat, crocodile, fox, bear, countries, rabbit

 

Find the odd word in the each lineЖ

      Milk, butter, apple, coffee, talking about, bread, juice

      Mother, father, English – speaking, sister, brother

      Mouse, cat, crocodile, fox, bear, countries, rabbit

 

Teacher shows the video about the English-speaking countries

Answer the questions:

- What English – speaking countries do you know?

- What language do people speak in England?

 

 Оқушылар назарларын интербелсенді тақтаға аударады.

 

 

  

Оқушылар артық сөздерді тауып, оларды оқып, сабақтың тақырыбын анықтайды

 

 

Оқушылар видео көріп, өз пікірлерін айтады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді:

-          England, The USA, Germany.

-          People speak English in England.

Presentation of a new theme

 

 

 

 

 

Phonetic drill

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teacher shows the task where pupils have to find English-speaking countries.

Australia ['o:streilyə] – Canberra ['kænberə];

Ireland ['aiərlənd] – Dublin ['dʌblin];

New Zealand ['nyu: 'zi:lənd] – Wellington ['weliŋtən];

Canada ['kænədə] – Ottawa ['otəwə];

United Kingdom [yu:'naitid 'kiŋdəm] – London ['lʌndən]; 

United States [yu:'naitid 'steits] – Washington, D.C. ['woshiŋtən 'di: 'si:];

Germany ['jərməni] – Berlin [bər'lin];

South Africa ['sauθ 'æfrikə] – Pretoria [pri'to:riə], [pri'touriə]; 

Singapore ['siŋgə,po:r], – Singapore;

 

Teacher gives pupils papers with transcriptions of countries.

Pupils read texts about three countries and translate them.

Teacher shows English-speaking countries and their transcription from active board.

 Оқушылар бірнеше елдің ішінен ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттерді табады.

 Оқушылар мемелекеттердің атауларын қайталап айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар үш мемлекет туралы мәтіндер оқып, оларды қазақ тіліне аударады.

 

Relaxation

(1 минут)

Lets sing a song  “Pretty Woman”

Оқушылар “You tube” сайтынан әуенге қосылып,  ән айтады

           Practice

(17 минут)

Pupils do exercises in their copybooks.

Group work

Pupils are divided into three groups. They make a poster and talk about their theme.

Оқушылар дәптерлеріне жаттығулар орындайды.

Топтық жұмыс

Оқушылар үш топқа бөлініп, постерлерін қорғайды. Оқушылырдың жұмысы бағаланады. 

Conclusion part

(10 минут)

Creative work. Role play

Make a dialogue. “You are a student from Kazakhstan and you meet a new friend in London or in another city.”

 

 Оқушылар диалог құрып, оны ойнайды.

Assessment

(2 минут)

Teacher says pupils’ marks  and comment them.

Оқушылар бағаланады.

 

       Feedback

(pupils’ reflection) (2 минут)

-Was it interesting for you ?

-What was difficult?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Маған не ұнады/ұнамады?

-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің

Маған ұнады  Мен үшін жаңалық        

                             Маған қиын  болды

 Оқушылар стикерлерге сабақ туралы  пікірлерін жазып кетеді

       Hometask

 

 To wtite a composition about your summer travelling

 «Жазғы саяхат» атты шығарма

жазу. Кемінде он сөйлем

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттер 6 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Бренд-менеджер

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
