“Мойынқұм
ауданы әкімдігі білім бөлімінің Қайрат Рысқұлбеков
атындағы орта мектебі” коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
“World of colours”
“Түстер
әлемінде”
“Мир красок”
Сыныбы: 1
Ағылшын пән мұғалімі: Әбдіқапар
Т.У.
2017 ж
Түстер әлемінде. World of colours. Мир красок
Сабақтың мақсаты: Ағылшын тілінде түстердің атауын үйрету.
Білімділік: Ағылшын тілінде түстерді атап беруге үйрету, ажырату, қазақ
тілімен салыстыру.
Дамытушылық: ағылшын тіліндегі дыбыстарды дұрыс шығару, сөздерді дұрыс, нақты айту, зейінді тұрақтандыру, шапшаң ойлауды дамыту, сөз қорын
байыту, есту
қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Шет тіліне деген қызығушылықтарын арттыру, балалардың арасында сыйластық, бір біріне деген
құрмет сезімін қалыптастыру.
Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа,
достыққа тәрбиелеу.
Әдіс – тәсілдер: сұрақ – жауап, суретпен жұмыс, дидактикалық ойындар.
Көрнекі құралдар: интерактивті тақта, әр – түрлі түстердің суреттері, қағаздан жасалған әр – түрлі түсті гүлдің жапырақтары, шар,
доп, слайдтар, жануарлардың
суреттері.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақ барысы
Ұйымдастыру сәті (Greeting):
- Good morning children!
Балалар мұғаліммен тақпақ ретінде амандасады.
- Good morning, good morning
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I’m glad to see you!
Таныстырылым және топқа бөлу:
Today
we'll have a competition of two teams. They are pupils of 1st forms.
You are welcome to our competition! The first team's name is “Green”, the
second team is “Blue”. Let's
begin our competition.
Бүгін біз екі топтың арасындағы сайысымызды бастаймыз. Бұл
оқушылар бірінші сынып оқушылары. Біздің сайысымызға қош келдіңіздер! Бірінші
топтың аты «Жасылдар», ал екінші топтың аты «Көктер». Оқушыларды екі түрлі
түсті стикерлерді тарату арқылы топқа бөлу. Жасыл түсті таңдаған оқушылар бірінші
топқа, көк түсті таңдаған оқушылар екінші топқа орналасады.
Сегодня мы начнем соревнование двух команд. Участники, учащегося
первого класса. Добро пожаловать в наше соревнование. Первая команда
«Зеленых», вторая команда «Синих».
Видео көрсету:
Интерактивті тақтадан түстер туралы видеоны көрсетіп, оқушыларға түстердің
атауын қайталатқызу. Балалар бірнеше рет қайталайды.
Балалар, тақтадағы видеоға қараңдар және түстердің атауын
қайталаңдар. Please, look at the board for watching video and repeat after names of colours. Дети, все смотрите на видео и
повторите название цветов.
Жаңа сөздерді қайталау барысында оқушылардың тілі жаттығады
және көру, есту, есте сақтау қабілеттері
дамиды.
Балалар, біз енді түстер әлеміндегі сайысымызды бастаймыз. Today we are going to teach about «World of colours». Let's begin our competition.
Дети, теперь мы начнем свое соревнование в мир красок.
Жаңа сөздермен жұмыс жасау. Мұғалім балаларға түстердің суреттерін
көрсетіп, сұрайды:
- What colour is it? – Бұл қандай түс? Это какой цвет?
(Балалар өздері жауап беруі керек, егер балалар қиналса, мұғалім көмектесіп,
бірнеше рет қайталайды). А теперь ответьте на мои вопросы? Answer my
questions?
Ал енді балалар, келесі тапсырмалар төрт раундтан құралған.
Следующее задание состоит из четырех раундов. The next tasks consist of four
rounds.
I round: Жануарларды жасыру. Hidden animals. Найди животных.
Әр топтан кезек-кезекпен бір-бір оқушыдан шығарып, интерактивті
тақтадан жануарлардың суретін көрсетіп, қандай жануар екенін топ мүшелері
тақтаға шыққан оқушыға ыммен, дыбыспен түсіндіреді. Әр тапқан жануар үшін топ
мүшелері бағаланып отырады.
Из двух команд выходим по одному человеку и с мимикой, звуком
помогите своей команде найти животное на фоте.
- What is it? Мынау не? Это какое животное?
- It's a lion, fox, cat, frog, rabbit, etc.
- Бұл арыстан, мысық, бақа, қоян, т.б.
II round: Гүлді жинау. Collect the flowers. Собрать цветы.
Балаларға түрлі түсті қағаздан қиылған жапырақтарды көрсетіп, ойынның
шарттарын түсіндіреді. Балалардың барлығы кезекпен бір-бірден тақтаға шығады.
Мұғалім жапырақтарды үстелге қояды да, ағылшын тілінде түстердің біреуін
атайды. Бала естіген жапырақты тауып алып, тақтаға жабыстырады. Сол ретінде
барлық балалар бірнеше гүл тақтаға жабыстырады. Гүлді бірінші болып жинаған топ
жеңіске жетеді.
(Бұл ойында есту қабілеттері дамиды.)
Я даю вам разноцветные лепестки и вы должны собрать цветы. I give you some varicoloured petals and
you must collect the flowers.
III round: Доппен жарысу. Throw the ball. Поймай мячик.
Әр топтан кезек-кезекпен бір-бір оқушыдан шығып, екеуі
бір-біріне ағылшынша білетін сөздерін айтып допты бір-біріне лақтырады. Тоқтап
қалған оқушы жеңіліс табады. Жеңген оқушылар бағаланып отырады.
Из двух команд выходим по одному человеку, потом говорим
слова и бросаем мячик друг-другу. Кто забудет слова тот и проиграет.
IV round: Жануар құрастыру. Mosaic of animals.
Мозайка животных
Оқушылар топпен қиылған жануардың суретін құрастырып, жануардың
атын, түсін айтады. Бірінші болып бітірген топ жеңімпаз атанады.
Вы должны собрать мозайку животных и покажите какое животное вы
собрали. Какая команда закончить первым, тот и победитель. You must collect the mosaic of animals and
look at this. Who wants too first, this is a champion.
Қорытынды:
- Сендерге сайыс
ұнады ма? -
Вам понравился соревнование? -
Do you like this competition?
- Мен сендерге кішкентай сыйлықтарды дайындадым. I give you some presents.
(Балаларға сыйлықтар таратылады).
- Good bye, children! Сау
болыңдар, балалар! До свидания, дети!
- Good bye, teacher!
Рефлексия:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________