Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Другое / Рабочие программы / Аңыз- әңгімелер. «Асанқайғының Жерұйықты іздегені» 5-сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Другое

Аңыз- әңгімелер. «Асанқайғының Жерұйықты іздегені» 5-сынып

библиотека
материалов


Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Сыныбы, күні

5- сынып, 27- қазан

Сабақтың тақырыбы

Аңыз- әңгімелер. «Асанқайғының Жерұйықты іздегені»

Мақсаты

Басты кейіпкерге баға беру арқылы мәтіннің мазмұнын аңғарту,тақырып пен идеяны ашу.

Күтілетін нәтиже

А. Аңыз кейіпкері туралы мағлұмат алады, мәтін мазмұнын түсінеді.

Ә.Жерұйықты өз туған жерімен байланыстырады.Туған жер қасиеті туралы біледі.

Б. Аңыз мазмұнындағы жер- су аттарын танып- біледі,өзіндік пікір білдіреді.

Керекті жабдықтар

презентация, интеллект карта, АКТ, бес жолды өлең, Блоб ағашы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

(3мин)



Оқушылармен амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз» тренинг. Сөздер бойынша топтау.


Оқушылар амандасады,бір- біріне тілек айтады. Топтасып отырады.Үй тапсырмасына жауап береді.


Тұсаукесер

( 2 мин)

Туған жер туралы слайд көрсетіледі, сол арқылы тақырыпты ашу.Аңыз туралы мағлұмат беру.

Оқушылар таныстырылым арқылы тақырыпты табады.

Негізгі бөлім

( 10 мин)























(2 мин)





(3 мин)

(15 мин)










-Асанқайғы бабамыз туралы не білеміз?

hello_html_m34759a61.gif-Жерұйық деген не? (топтастыру)



Жерұйық


hello_html_m7b583458.gifhello_html_m607a6244.gif

hello_html_49ee3825.gif


1.Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді оқып, бір- біріне түсіндіреді.

«Ойлан, бірік, бөліс»

Тақырыпты төмендегі белгілер бойынша әңгімеле.
а) Хасан Сәбитұлының тарихта болғаны;
ә) Жерұйықты іздеудегі мақсаты, арманы;
б) Көрген жерінің бәріне қонымды баға беруінің мәні, оның шындыққа қатысы;
в) Әркімнің туған жері – жерұйық;


2.Сөздік жұмыс.

Желмая- түйе

Жиһан- дүние, жер жаһан

Түз- дала, мидай дала

Жерұйық- жайлы қоныс

3.Сергіту сәті.

4. Интеллект картамен жұмыс

«Түбінде мал баққан шаруаға -------------- жақсы жер болмас»т.б.

Аталған жер-су атауларына қосымша мағлұмат беру.

-Осы аталған жерлердің ішінде бізге таныс жер бар ма?Асан аталарың біздің өлкеге келіп пе?

Шыңғырлау өзені туралы мәлімет.

Асанқайғының барған жерлерін картадан белгілеп көрсету.

-Ендеше, біз де өз туған жерімізге Асанқайғыша баға берейік.


Оқушылар Асанқайғы туралы білетінін айтады.

Жерұйық сөзіне түсінік береді.Топтастырып жазады.






«Ойлан, бірік, бөліс» тәсілі бойынша топтық тапсырма орындалады. Оқушылар қабілеттерінше орындайды, көршілерімен талдайды.

Бір- бірін тыңдайды және смайликпен бағалайды.








Сөздікпен танысады, дәптерге жазады.Сөздерге түсінік береді.




Картада берілген сөйлемді оқып, толықтырады.Жер- су атауларын картадан белгілейді.







Картаға стик қағазбен белгі салады.

Өз ауылын сипаттап ойтолғау жазады.

Қорытынды

(10 мин)

Бес жолды өлең.

Кім? Не?

Қандай?

Не істеді?

Жуық сөз

Сөйлем.

Үйге тапсырма. Аңызды оқу,суретті пайдаланып шығарма жазу.

Кері байланыс: Блоб ағашы.

Бағалау.

Бес жолды өлең толтырады.Өлеңді кезектесіп оқиды.

Блоб ағашына сабақтағы орнын түсіреді. Өз-өздеріне баға береді.

























Сөйлемді толықтыр, аяқта.

«Түбінде мал баққан шаруаға –––––––––––––––––––– жақсы жер болмас»

« Мынау ––––––––––––––– ағашының әр бұтағы жеміс екен, шаруаға жақсы қоныс»

«Ей,––––––––––––––––– көршіңмен тату бол, шөбіңе суың жетер»

«Айналаң жапан түз екен, тауыңның асты жез екен, жұртың ашықпас» деп,–––––––––––––––––––– көргенде айтты.

«Жылқының өзі өскен жоқ.––––––––––––––––––– , сен құт болған екенсің»

«––––––––––––––––– жаймай қой семірмес» деп өзіне жайлау етіпті.










Бес жолды өлең

Кім? –––––––––––––––––––––

Қандай? ––––––––––––––––––

Не істеді? ––––––––––––––––––––

Жуық сөз –––––––––––––––––––––

Сөйлем ––––––––––––––––––––––


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 12.12.2015
Раздел Другое
Подраздел Рабочие программы
Просмотров448
Номер материала ДВ-252260
Получить свидетельство о публикации