Сабақтың
тақырыбы: АК-74 автоматының арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері.
Автоматты толық емес бөлшектеу мен жинастыру реті.
Білімдік
мақсаты:
АК-74 автоматының міндетін, құрылысын, ұрстың қасиеттерін, толық емесбөлшектеу
мен жинастырудың ретін түсіндіру, білдіру, меңгерту.
Дамытушылық
мақсаты: оқыта
және тәрбие бере отырып, елдің қауіпсіздігін сақтау басты борышы екенін үнемі
дамыта меңгерту, білдірту. Оқушылардың автоматқа қызығушылығын арттыру және қол
икемділіктерін дамыта түсу.
Тәрбиелік
мақсаты:
елін, жерін сүюге, саналы түрде Отанын қорғауға дайын болуға, Қарулы күштерге
қызмет етуге, қырағылыққа, батылдыққа және бастамашылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ
Сабақтың
әдісі:
ой шақыру стратегиясы, Венн диаграммасы
Көрнекілік
құралдар: АӘД оқулығы, АК-74 оқу - жаттығу автоматы, плакаттар т.б.
Сабақтың
барысы:
І
Ұйымдастыру кезеңі
Взвод
командирі сапқа тұрғызады, рапорт береді. Амандасу, түгендеу, тексеру. Сабақ
тақырыбын, мақсатын айту.
ІІ
Үй жұмысын тексеру.
ІІІ
Негізгі бөлім.
Кіріспе. «Автомат
дегенде ойға не түседі?» - деп сұрақ қойылады.
Взвод
2 топқа бөлінеді. Әр топқа мәтін және кестелер таратылады. (Мәтін кітапта, 175
бет). Оқушылар мәтінді ой шақыру стратегиясы бойынша оқиды. Сабақ басында
жазғандарын мәтіннен алған білімдеріне сәйкес белгілеп өтеді.(дұрыс+, қате -).
Келесі кезекте автоматты бөлшектеу және жинастыру реті көрсетін, түсіндіремін.
Бөлшектеу және жинау кезінде әр бөлшектің атауларын және олардың қолдану
мақсатын айта отырамын. Тақтаға РПК-74, АКМ автоматтарының сипаттамалары бар
плакат ілініп, оқушылар алдындағы кестеге сүйеніп Венн диаграммасын толтырады.
Толтыру тәртібі:
АКМ РПК
-74
ІV.
Қорытынды бөлім. Сұрақ – жауап түрінде АК-74
автоматты туралы негізгі сұрақтарды қою.
V.
Бағалау. Оқушылардың білімдерін бағалап, бағаларын
айту.
VІ.
Үйге тапсырма. 4 тарау, §3,4.