Сабақ:
Бөлшек-рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру
|
Мектеп:
№46
А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі
|
Күні:
03.04.2017 ж.
|
Мұғалімнің
есімі: Қосаева Айгүл
|
Сынып:
7 «А»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Рационал
бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу дағдыларын дамыту.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
Рационал
бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережесін біледі.
|
Оқушылардың
басым бөлігі:
|
·
Рационал
бөлшектің негізгі қасиетін есеп шығаруда қолдана алады.
|
Кейбір
оқушылар:
|
Рационал
бөлшектерді қосып, азайтып, көбейтіп, бөле алады және қысқарта алады. Күрделі
есептерді шығара алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Рационал бөлшектерді қосу, азайту,
көбейту және бөлу ережелерін біледі және әріпті өрнекпен белгілей алады.
|
Негізгі
сөздер мен тіркестер:
|
«Рационал бөлшек»,
«рационал бөлшектерді қосу және азайту», «рационал бөлшектерді көбейту, бөлу».
|
Сыныптағы
диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға
арналған тармақтар:
|
1.Рационал
бөлшектерге амалдар қолдану кезінде кезінде нені ескеру керек?
2. «Менің ойымша
..., себебі...» сөз тіркесін пайдаланып, түсіндіреді.
|
Жазылым
бойынша ұсыныстар:
|
Берілген ережені
әріпті өрнекпен жазу.
|
Алдыңғы оқу
|
Есептер
шығару.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған
жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
Басталуы
3
мин
5
мин
|
1.Сәлемдесу,
сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару.
Сергіту сәті «Менің көңіл күйім»
Мақсаты: оқушылардан
отбасыларындағы жақын арада болған жақсы жаңалықтармен бөлісе отырып,
көңілдерін көтеру.
2. «Сиқырлы
қалам» әдісі, оқушылар бір-біріне қалам ұсыну арқылы сұрақтар қойып,
жауап алады.
Мақсаты: өтілген
материалды қайталау
|
қалам
|
өзара бағалау
|
Ортасы
6
мин
6
мин
20
мин
|
3. «Тақырыпты
таны» әдісі, әр жұп тақырыпты өзара оқып, талқылайды
Мақсаты:
тақырыпты меңгерту
4. «Қалай
түсіндім» әдісі, тақтада көрсетілген мысалдарға қол көтеру арқылы жауап
береді.
Мақсаты:
тақырыпты меңгергенде-рін тексеру
5. «Менің
таңдауым» әдісі, жұптар берілген есептер бойынша өзара келісіп отырып,
тақтаға есептер шығарады
Мақсаты: логарифм
қасиеттерін есеп шығаруда қолдану дағдыларын дамыту
6. Дарынды оқушыларға тест
тапсырмасын беру
|
Оқулық Алгебра
7-сынып,
авт.
Ә.Н.Шыныбеков
тақта,
бор
Оқулық
Алгебра
7-сынып,
авт.
Ә.Н.Шыныбеков
|
Смайлик
арқылы бағалау
«+»
белгісін қою арқылы
бағалау
|
Аяқталуы
2
мин
1
мин
2 мин
|
7. «Айналма
– сұрақ» әдісі, оқушылар тақырып бойынша бір-біріне сұрақтар
қойып, жауап береді.
Мақсаты:сабақты
пысықтау
8. Үй тапсырмасын беру.
9. «БББ»
әдісі, кері байланыс.
Мақсаты: тақырып
бойынша оқушылардың нені біліп, нені түсінбегенін, нені білгісі келетінін
білу
|
Оқулық
Алгебра
7-сынып,
авт.
Ә.Н.Шыныбеков
Стикер
|
Смайлик
арқылы бағалау
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді
қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау–
оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және
еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
|
·
Жеке
жұмыс
·
Дарынды оқушыларға тест тапсырмасын беру
|
·
«Сиқырлы
қалам» әдісі, өзара бағалау;
·
«Қалай
түсіндім» әдісі, смайлик арқылы бағалау;
«Менің
таңдауым» әдісі, «+» белгісін қою арқылы
бағалау
·
«Айналма
– сұрақ» әдісі, смайлик арқылы бағалау.
|
·
Қазақ
тілі
·
Әдебиет
·
Өмірмен
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ/оқу
мақсаттары шынайы ма?
Бүгін
оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен
берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі
бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне
не білдім?
|
|
|
|
|
|
|