Инфоурок Алгебра Другие методич. материалыАлгебрадан орта мерзімді жоспары (10 класс)

Алгебрадан орта мерзімді жоспары (10 класс)

Скачать материал

Орта мерзімді жоспар

Класы: 10 Пән: Алгебра

Тараудың тақырыбы: «7- 9-кластарындағы алгебра курсын қайталау», (6 сағат)

Тараудың жалпы мақсаты: 7-9 – кластардағы математика курсын қайталау: нақты сандарға амалдар қолдану, бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері, рационал және иррационал өрнектерді тепе тең түрлендіру, теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу жолдарын, сандар тізбегі туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларын еске түсіру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.

Сабақтың тақырыбы

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

1

Нақты сандарға амалдар қолдану

Мақсаты: Оқушылардың өткен материалдарды қайталай отырып,өз беттерінше есептер шығару. Нақты сандарға амалдар қолдану.

«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады

«Бағдаршам»;

Бағалау критерийлері бойынша топ басшыларының және топ мүшелерінің бағалауы;

кері байланыс;

жиынтық баға

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


2

Рационал және иррационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыра отырып 7,8- сынып материалдарын қайталау

Венн диаграммасы

Жабық және ашық сұрақ-жауап, «Радиоға қоңырау шалу » ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Рационал және иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығара алады. Ойын еркін жеткізеді. Бір-бірін үйрете алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


3

Теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу жолдары. Өздік жұмыс

Мақсаты: Теңсіздіктерді және теңдеулер жүйесін шешеді. Ауызша тез есептеуге дағдыланады.

Де Бононың қалпақтары; Уақыт шеңбері; Ойлан-жұптас-бөліс ; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Теңсіздіктерді және теңдеулер жүйесін шеше алады. . Өз беттерінше мысалдар құрып, талдай алады. Ауызша тез есептейді

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


4

Сандар тізбегі

Мақсаты: Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту

Ой қозғау. Кластер құрғызу Ситуациялық сұрақтар беру, «Түртіп алу»

«Автор орындығы»

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқушылар өз ойларын еркін жеткізе алады. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы бірін-бірі үйретеді

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


5

Бақылау жұмысы №0 Мақсаты: Оқушылардың өткен сынып бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру.

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, АКТ, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Алған біліміне есеп береді.

Критерийлер бойынша бағалау

Дидактика

лық материал


6

Бақылау жұмысын талдау. Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру

Мақсаты: Мәтінмен берілген есептерді теңдеу құру арқылы шығарады. Логикалық ойлауға дағдыландыру

Шаттық шеңбері; Даналық ағашы

Қар үйіндісі;

3 қадамдық сұхбат; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Оқулық, суреттер, интернет материал

дары



І тарау.

Тараудың тақырыбы: «Функция, оның қасиеттері және графигі», (15 сағат)

Тараудың жалпы мақсаты: Функция ұғымы, функцияның анықталу облысы, мәндерінің жиыны, берілу тәсілдері; функция графигін қарапайым түрлендіру; функцияның жұптылығы, тақтылығы, өспелі және кемімелі функциялар; функцияны зерттеу туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларымен таныстыру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.

Сабақтың тақырыбы

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

1

Функция ұғымы. Функцияның анықталу облысы

Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

«Еркін жауап» стратегиясы

-топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функция және функцияның анықталу облысы ұғымдарын үйренеді. Есеп шығару арқылы білімдерін кеңейтеді. Топпен және өз бетінше жұмыстануға дағдыланады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


2

Функцияның мәндерінің жиыны

Мақсаты: Оқушыларға функцияның мәнддерінің жиыны тақырыбын меңгерту. Есеп шығару қабілеттерін арттыру.

-«ЖИГСО», диалог,

-Венн диаграммасы

-Жабық және ашық сұрақ-жауап,

-«Алтын қақпа» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның мәндерінің жиынын табуды үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар


3

Функцияның берілу тәсілдері. Өздік жұмыс

Мақсаты:

Оқушыларға натурал көрсеткішті дәреже ұғымын меңгерту және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Семантикалық кестені толтыру;

Топтық, жұптық,

жекелей


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның берілу тәсілдерін меңгереді. Есеп шығару қабілеттері артады. Топпен және жеке жұмыс істеуге дағдыланады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, тест материалдары, электрон

дық оқулық


4

Функция графигін қарапайым түрлендірулер І, ІІ

Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Аквариум» стратегиясы,

-«Балық аулау» стратегиясы;

-«Болжам» стратегиясы;

-Топтық, жұптық,

жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Есеп шығару шеберліктері артады. Сыни түрде ойлайды.ұжымда жұмыс жасауға дағдыланады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


5

Функция графигін қарапайым түрлендірулер III, IV

Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту

Білім тексеру

«Кубизм» әдісі.

2.Сөздік диктанты

3. Топтық жұмыс «Ең мықты математик» ойыны

Топтық жұмыс

Ойын ережесін құру

Тест жұмысы

«Бәрін білдім» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Формулаларын пайдалана алады. Есеп шығаруда қолдана біледі. Жаңа әдістерді қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


6

Функция графигін қарапайым түрлендірулер V

Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту

«Миға шабуыл»

(Суреттерді қолдану) «Ой қозғау»,

«Сәйкесін тап»

Жұптық жұмыс

«Б-Б-Б» кестесі

«Сен маған- мен саған»

«Синквейн» әдісі


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


7

Функция графигін қарапайым түрлендірулер. Тест

Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды пайдалана отырып, есеп шығаруға дағдыландыру. Оқушыларға өз бетінше жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту

Жеке жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, кеспе қағаздар


8

Функцияның қасиеттері. Функцияның жұптылығы, тақтылығы. периодтылығы

Мақсаты:

Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның жұптылығы, тақтылығын, меңгеруге бағыт беру, оқыту-дың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

«Миға шабуыл»

«Ой қозғау»

«Борт журналы

«Айналмалы сұрақтар»

«Пилот-штурман» ойыны


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның жұптылығы, тақтылығын меңгереді.

Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады.

Жұппен және топта жұмыс жасауға бейімделеді.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


9

Өспелі және кемімелі функция, функцияның экстремумдары

Мақсаты:

Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның өспелі және кемімелігін, функцияның экстремумдарын меңгеруге бағыт беру, оқыту-дың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Джигсо,

пилот-штурман, жалғасын тап

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның қасиеттерін: функцияның өспелі және кемімелігін, функцияның экстремумдарын меңгереді, қасиеттерін есеп шығару барысында қолдана алады.

Топта жұмыс жасауға, ұйымшылдық қабілеттері қалыптасады.



1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


10

Кері функция. Өздік жұмыс

Мақсаты:

Кері функция ұғымымен таныстыру, есеп шығаруда тиімді қолдану жолдарын көрсету. Өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Ой қозғау.



СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Кері функция ұғымымен танысады. Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


11

Функцияны зерттеу

Мақсаты: функцияның қасиеттерін қолдана отырып, оны зерттеуді және зерттеу негізінде графигін салуды үйрету

Джигсо,

бортты журнал, нысана

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның қасиеттерін қолдана отырып, оны зерттеуді және зерттеу негізінде графигін салуды үйренеді

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


12

Функцияны зерттеу және графигін салу

Мақсаты:

функцияның қасиеттерін қолдана отырып, оны зерттеуді және зерттеу негізінде графигін салуды үйрету, есеп шығаруда графиктерді сала білуге дағдыландыру. Өз бетімен және топта жұмыс жасай білуге қалыптастыру.

Жүректен жүрекке,

Біреуі қонақта, қалғаны үйде

Э-Венн диаграммасы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияның қасиеттерін қолдана отырып, оны зерттеуді және зерттеу негізінде графигін салуды біледі, есеп шығаруда графиктерді салуға дағдыланады. Өз бетімен және топта жұмыс жасай алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


13

Функцияны зерттеуге есептер

Мақсаты: функцияны зерттеуге есеп шығаруда графиктерді сала білуге дағдыландыру. Өз бетімен және топта жұмыс жасай білуге қалыптастыру

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮ кестесі,

түртіп алу жүйесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Функцияны зерттеуге есеп шығаруда графиктерді сала білуге дағдыланады. Өз бетімен және топта жұмыс жасай білуге қалыптасады. Берілген тапсырмаларды орындауда функция графигін қолдана біледі және берілген тапсырма бойынша графиктерін сала алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


14

Бақылау жұмысы №2

Мақсаты: Оқушылардың өткен тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру. Өткен тарау бойынша өз білімдеріне рефлексия жасату

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар білімін тексеру

Оқушылар өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Дидактика

лық материал


15

Бақылау жұмысын талдау. Функцияны зерттеу

Мақсаты:

Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

Жабық және ашық сұрақ-жауап


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар білімін тексеру талдау жасай білу, қатемен жұмыс жасау арқылы келешекке мақсат қоя біледі

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар



ІІ тарау.

Тараудың тақырыбы: «Тригонометриялық функциялар», (10 сағат)

Тараудың жалпы мақсаты: Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері; кері тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері, берілу тәсілдері; туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларымен таныстыру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.

Сабақтың тақырыбы

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

1





Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері: sin x, cos x

Мақсаты: негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін меңгеріп, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың sin x, cos x графигін салуды үйрету.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін меңгереді, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың sin x, cos x графигін салуды үйренеді.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


2

Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері: tg x, ctg x

Мақсаты: негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін меңгеріп, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың tg x, ctg x графигін салуды үйрету. Теорияны практикада пайдалана білуге баулу.

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін меңгереді, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың tg x, ctg x графигін салуды үйренеді. Теорияны практикада қолдана біледі. Топта жұмыс жасау дағдылары қалыптасады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


3

Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктеріне есептер.

Мақсаты: негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың графигін салуға есептер шығарту. Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін пайдалана отырып білімдерін кеңейту.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін, қарапайым түрлендірулер көмегімен тригонометриялық функциялардың графигін салуға есептер шығара алады. Өз ойын еркін жеткізеді. Сыни ойлай алады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


4

Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері. Өздік жұмыс

Мақсаты: негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін дұрыс қолдана білуі.

Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу.

Шаттық шеңбері;

Қар үйіндісі;

БББ кестесі

СТО, АКТ, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін есеп шығаруда ажырата біледі. 3 қадамдық сұхбат арқылы бірін-бірі үйретеді

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

кеспе қағаздар


5

Кері тригонометриялық функциялар

Мақсаты: кері тригонометриялық функциялардың ұғымы мен оның қасиеттері және графигімен таныстыру; олардың мәндерін есептеуді және кері тригонометриялық функцияларды өрнектерді ықшамдауда, тепе теңдіктерді дәлелдеуде қолдана білуге үйрету.

Кемпірқосақ топтары; Стоп кадр; Еркін талқылау

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Кері тригонометриялық функциялардың ұғымы мен оның қасиеттері және графигімен танысады; олардың мәндерін есептеуді және кері тригонометриялық функцияларды өрнектерді ықшамдауда, тепе теңдіктерді дәлелдеуде қолдануға үйренеді.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


6

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері

Мақсаты: кері тригонометриялық функциялардың ұғымы мен оның қасиеттері және графигімен таныстыру; олардың мәндерін есептеуді және кері тригонометриялық функцияларды өрнектерді ықшамдауда, тепе теңдіктерді дәлелдеуде қолдана білуге үйрету.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Кері тригонометриялық функциялардың ұғымы мен оның қасиеттері және графигімен танысады; олардың мәндерін есептеуді және кері тригонометриялық функцияларды өрнектерді ықшамдауда, тепе теңдіктерді дәлелдеуде қолдануға үйренеді.Теорияны практикада қолдана біледі.

Топта және ұжымда жұмыс жасау дағдылары қалыптасады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


7

Кері тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру

Мақсаты: Оқушыларға кері тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттерін пайдаланып есеп шығаруға және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Ойлан –жұптас-бөліс стратегиясы

Ыстық орындық стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар өз ойларын еркін жеткізе алады. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы бірін-бірі үйретеді

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


8

Бақылау жұмысы №3

Мақсаты: Оқушылардың өткен тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру. Өткен тарау бойынша өз білімдеріне рефлексия жасату

Жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық


Оқушылар білімін тексеру

Оқушылар өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды

1. Формативті бағалау парағы.

Дидактикалық материал


9

Бақылау жұмысын талдау. Тригонометриялық функциялар.

Мақсаты: Оқушыларға тригонометриялық функциялар түрін меңгерту. Білім алу дағдысын және танымдық шығармашылық белсенділіктерін қалыптастыру.

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Тригонометриялық функциялар түрін меңгереді. Топпен жұмыстануға дағдыланады. Есеп шығару арқылы шешімдерн топта талдап тексереді,шығармашылық белсенділіктері артады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


10

Кері тригонометриялық функцияларға есептер

Мақсаты: Оқушыларға кері тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттерін пайдаланып есеп шығаруға және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Есеп шығару қабілеттері артады. Топта жұмыстануға және өз ойларын айта білуге дағдыланады.

Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар



ІІІ тарау.

Тараудың тақырыбы: «Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер», (15 сағат)

Тараудың жалпы мақсаты: Қарапайым ункция ұғымы, функцияның анықталу облысы, мәндерінің жиыны, берілу тәсілдері; функция графигін қарапайым түрлендіру; функцияның жұптылығы, тақтылығы, өспелі және кемімелі функциялар; функцияны зерттеу туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларымен таныстыру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.


Сабақтың тақырыбы

Оқып үйренудің мақсаттары

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысын қалыптастыру; олардың дербес түрлерін анықтауды үйрету.


Топтық жұмыстар; Мозайка;

Тыңдайтын үшбұрыштар; Ақпараттағы ақаулық

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысы қалыптасады; олардың дербес түрлерін анықтауды үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Топта жұмыстануға және өз ойларын айта білуге дағдыланады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер мен олардың шешімдері


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысын қалыптастыру және олардың дербес түрлерін анықтауды, шешімдерін табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

БББ кестесі

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысы қалыптасады және олардың дербес түрлерін анықтауды, шешімдерін табуды үйренеді. Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер мен олардың шешімдеріне есептер. Тест


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысын қалыптастыру және олардың дербес түрлерін анықтауды, шешімдерін табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Жеке жұмыс


Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысын қалыптастыру және олардың дербес түрлерін анықтауды, шешімдерін табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Формативті бағалау

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу тәсілдері. Бір тригонометриялық функциямен берілген алгебралық теңдеулерге келетін тригонометриялық теңдеулер

Тригонометриялық теңдеулерді бір тригонометриялық функциямен берілген алгебралық теңдеулерге келетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен таныстыру; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамыту.

Джигсо

Пилот штурман

Жалғасын тап


Тригонометриялық теңдеулерді бір тригонометриялық функциямен берілген алгебралық теңдеулерге келетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен танысады; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамытады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық формулаларды түрлендіру жолымен шешілетін тригонометриялық теңдеулер

Тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық формулаларды түрлендіру жолымен шешілетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен таныстыру; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамыту.

Үш түрлі күнделік

Математикалық лото

Семантикалық карта

Тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық формулаларды түрлендіру жолымен шешілетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен танысады; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамытады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Функциялардың дәрежесін төмендету арқылы шешілетін тригонометриялық теңдеулер


Тригонометриялық теңдеулерді функциялардың дәрежесін төмендету арқылы шешілетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен таныстыру; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамыту.

«Миға шабуыл»

«Ой қозғау»

«Борт журналы

Э.Венн диаграммасы


Тригонометриялық теңдеулерді функциялардың дәрежесін төмендету арқылы шешілетін тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен танысады; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамытады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу


Тригонометриялық теңдеулерді біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен таныстыру; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамыту.

Джигсо

Семантикалық карта

Тригонометриялық теңдеулерді біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен танысады; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамытады. Сабақ барысында әртүрлі әдістерді қолдану арқылы тақырыпты меңгереді

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешу. Өздік жұмыс


Есептер шығару барысында қысқаша көбейтудің формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру

Жеке жұмыс

Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады. Сұрақтарды тақырыпты ашу үшін кең түрде қоя алады.

Формативті бағалау

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер


Тригонометриялық теңсіздіктер ұғымымен таныстыру және оларды шешу әдістерін үйрету. Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру

ББҮкестесі,

семантикалық карта

Тригонометриялық теңсіздіктер ұғымымен таныстыру және оларды шешу әдістерін үйренеді. Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Бірін-бірі әділ бағалай алады, бірін-бірі түзете отырып білімдерін тереңдетеді.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу



Есептер шығару барысында тригоно-метриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімді-ліктерін арттыру. Практикада дұрыс қолдана білуі, есептеу жылдамдықта-рын арттыруға дағдыландыру

Джигсо

Пилот штурман

Графикалық диктант

Есептер шығару барысында тригоно-метриялық теңсіздіктерді есептеу фор-мулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Практикада дұрыс қолдана біледі. Топта және ұжымда жұмыс жасау дағдылары қалыптасады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешу


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығару.


Фишбон

Домино


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығарады. Бірін-бірі оқыту арқылы жаңа тақырыпты меңгере алады, теорияны практикада қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешуге есептер


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығару.


Бортты журнал

Пилот штурман

Сәйкесін тап

Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығарады. Бірін-бірі оқыту арқылы жаңа тақырыпты меңгере алады, теорияны практикада қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Бақылау жұмысы №4


Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру. Өткен тарау бойынша өз білімдеріне рефлексия жасату

Жеке жұмыс

Оқушылар өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды

Критерийлер бойынша баға.

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Бақылау жұмысын талдау. Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер және олардың жүйелері

Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту

Семантикалық кестені толтыру;

-Мозайка жинау

-«Карусель» стратегиясы;


Оқушылар білімін тексеру талдау жасай білу, қатемен жұмыс жасау арқылы келешекке мақсат қоя біледі

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер және олардың жүйелеріне есептер


Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру. Практикада дұрыс қолдана білуі, есептеу жылдамдықтарын арттыруға дағдыландыру

Уақыт шеңбері; Айналмалы бекет; Бірге ойлаймыз; Жалған мәлімет

Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Практикада дұрыс қолдана біледі.

Топта және ұжымда жұмыс жасау дағдылары қалыптасады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар



ІV тарау.

Тараудың тақырыбы: «Туынды», (22 сағат)

Тараудың жалпы мақсаты: Қарапайым ункция ұғымы, функцияның анықталу облысы, мәндерінің жиыны, берілу тәсілдері; функция графигін қарапайым түрлендіру; функцияның жұптылығы, тақтылығы, өспелі және кемімелі функциялар; функцияны зерттеу туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларымен таныстыру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.


Сабақтың тақырыбы

Оқып үйренудің мақсаттары

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

Функциның нүктедегі шегі және үзіліссіздігі


Функцияның нүктедегі шегінің және үзіліссіздігінің анықтамаларымен; үзіліссіздік нүктелері, үзіліссіз функция ұғымы және оның қасиеттерімен таныстыру.


Топтық жұмыстар; Мозайка;

Тыңдайтын үшбұрыштар; Ақпараттағы ақаулық

Функцияның нүктедегі шегінің және үзіліссіздігінің анықтамаларымен; үзіліссіздік нүктелері, үзіліссіз функция ұғымы және оның қасиеттерімен танысады.Топта жұмыстануға және өз ойларын айта білуге дағдыланады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Функцияның үзілісті нүктелері. Асимптота


Функцияның үзілісті нүктелері, асимптота ұғымы және оның қасиеттерімен таныстыру. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

БББ кестесі

Функцияның үзілісті нүктелері, асимптота ұғымы және оның қасиеттерімен танысады. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыланады. Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Туындының анықтамасы

Функцияның өсімшесі, функцияның туындысы ұғымымен таныстыру, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Джигсо

Пилот штурман

Семантикалық карта

Функцияның өсімшесі, функцияның туындысы ұғымымен танысады, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйренеді. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыланады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Функцияның дифференциалдануы. Тест


Нүктеде және аралықта дифференциалданатын функция ұғымы және дифференциалдау амалымен таныстыру, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Жеке жұмыс


Нүктеде және аралықта дифференциалданатын функция ұғымы және дифференциалдау амалымен таныстыру, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру

Формативті бағалау

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Туындыны табу ережелері. Функциялардың қосындысы мен айырымының туындысы

Туындыны табу ережесі: функциялардың қосындысы мен айырымының туындысын табу ережесі және формуласымен таныстыру; оларды есеп шығаруда қолдануды үйрету; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамыту.

Джигсо

Пилот штурман

Жалғасын тап


Туындыны табу ережесі: функциялардың қосындысы мен айырымының туындысын табу ережесі және формуласымен танысады; оларды есеп шығаруда қолдануды үйренеді; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамытады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Көбейтінді түріндегі функциялардың және бөлшек түріндегі функциялардың туындысы

Туындыны табу ережесі: көбейтінді түріндегі функциялардың және бөлшек түріндегі функциялардың туындысын табу ережесі және формуласымен таныстыру; оларды есеп шығаруда қолдануды үйрету; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамыту.

Үш түрлі күнделік

Математикалық лото

Семантикалық карта

Туындыны табу ережесі: көбейтінді түріндегі функциялардың және бөлшек түріндегі функциялардың туындысын табу ережесі және формуласымен танысады; оларды есеп шығаруда қолдануды үйренеді; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамытады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Дәрежелі функцияның туындысы. Тұрақты санның туындысы


Туындыны табу ережесі: дәрежелі функцияның туындысын, тұрақты санның туындысын табу ережелерімен және формулаларымен таныстыру; оларды есеп шығаруда қолдануды үйрету; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамыту.

«Миға шабуыл»

«Ой қозғау»

«Борт журналы

Э.Венн диаграммасы


Туындыны табу ережесі: дәрежелі функцияның туындысын, тұрақты санның туындысын табу ережелерімен және формулаларымен танысады; оларды есеп шығаруда қолдануды үйренеді; туынды ұғымы бойынша білімдерін дамытады.

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Туындыны табу ережелері. Өздік жұмыс


Есептер шығару барысында туындыны табу ережелерінің формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру

Жеке жұмыс

Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады. Сұрақтарды тақырыпты ашу үшін кең түрде қоя алады.

Формативті бағалау

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу


Тригонометриялық теңдеулерді біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен таныстыру; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамыту.

Джигсо

Семантикалық карта

Тригонометриялық теңдеулерді біртектес тригонометриялық теңдеулерді шешу әдісімен танысады; тригонометриялық теңдеулер мен теңдеулер жүйесін шешу дағдысын дамытады. Сабақ барысында әртүрлі әдістерді қолдану арқылы тақырыпты меңгереді

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер


Тригонометриялық теңсіздіктер ұғымымен таныстыру және оларды шешу әдістерін үйрету. Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру

ББҮкестесі,

семантикалық карта

Тригонометриялық теңсіздіктер ұғымымен таныстыру және оларды шешу әдістерін үйренеді. Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Бірін-бірі әділ бағалай алады, бірін-бірі түзете отырып білімдерін тереңдетеді.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу



Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру. Практикада дұрыс қолдана білуі, есептеу жылдамдықтарын арттыруға дағдыландыру

Джигсо

Пилот штурман

Графикалық диктант

Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Практикада дұрыс қолдана біледі.

Топта және ұжымда жұмыс жасау дағдылары қалыптасады

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешу


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығару.


Фишбон

Домино


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығарады. Бірін-бірі оқыту арқылы жаңа тақырыпты меңгере алады, теорияны практикада қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешуге есептер


Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығару.


Бортты журнал

Пилот штурман

Сәйкесін тап

Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешудің тиімді жолдарын пайдаланып есептер шығарады. Бірін-бірі оқыту арқылы жаңа тақырыпты меңгере алады, теорияны практикада қолдана алады.

1. Формативті

2. Жиынтық.

3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Бақылау жұмысы №4


Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру. Өткен тарау бойынша өз білімдеріне рефлексия жасату

Жеке жұмыс

Оқушылар өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды

Критерийлер бойынша баға.

дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Бақылау жұмысын талдау. Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер және олардың жүйелері

Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту

Семантикалық кестені толтыру;

-Мозайка жинау

-«Карусель» стратегиясы;


Оқушылар білімін тексеру талдау жасай білу, қатемен жұмыс жасау арқылы келешекке мақсат қоя біледі

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар


Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер және олардың жүйелеріне есептер


Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктерін арттыру. Практикада дұрыс қолдана білуі, есептеу жылдамдықтарын арттыруға дағдыландыру

Уақыт шеңбері; Айналмалы бекет; Бірге ойлаймыз; Жалған мәлімет

Есептер шығару барысында тригонометриялық теңсіздіктерді есептеу формулаларын қолдана білу бейімділіктері артады. Практикада дұрыс қолдана біледі.

Топта және ұжымда жұмыс жасау дағдылары қалыптасады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Оқулық, дидактикалық материалдар және кеспе қағаздар







Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Алгебрадан орта мерзімді жоспары (10 класс)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Патентовед

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
