Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Алты түлкі. Заттың санын білдіретін сөздер
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Алты түлкі. Заттың санын білдіретін сөздер

библиотека
материалов


Сабақ: Күні:

Сынып: 1 «А»

Пән: сауат ашу

Сабақтың тақырыбы: Алты түлкі. Заттың санын білдіретін сөздер.

Сабақтың мақсаты: Алты түлкі туралы түсінік беру, мәтіндегі негізгі ойды түсінуге жетелеу, заттың санын білдіретін сөздерді таба білуге үйрету, логикалық ойын, сөздік қоры мен сөйлеу тілін топтық жұмыс арқылы коммуникативтік қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Формасы: топтық жұмыс, жеке-дара

Сабақтың көрнекілігі: сюжетті суреттер, ойын.

Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ- жауап, өз бетінше жұмыс.

Сабақтың барысы:

Сабақтың сатылары

Стратегиялар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І Қызығу-

шылығын

арттыру





ІІ


Мағынасын

ажырату






ІІІ Ой

толғаныс












































Психологиялық дайындық.


Үй тапсырмасын тексеру.




Ой қозғау






Суретпен жұмыс





Оқулықпен жұмыс














Сергіту сәті










Дәптермен

жұмыс











Бекіту







Бағалау

Сабаққа дайындау




Үй тапсырмасын тексеру





«Бір» деген болымсыз сан,

Айтуға толымсыз сан.

«Екі» де оңып тұрған жоқ,

Орта сан «Үш» деген,

Жоқ онда күш деген.

«Төрт» деген жақсы баға,

Алады жақсы бала.

Үздік баға «бес» деген,

Енсесі биік өзгеден.

Осылай саны артады.

Сан артса, мән артады.

-Бұларды бір сөзбен қалай айтамыз?

1. Мәтінді мұғалімнің мәнерлеп оқуы.

Сөздік жұмысы

  • Мәтін не туралы айтылған?

- Алты түлкі туралы не айтылған?

- Бес түлкі қандай түлкіге?

- Бес түлкі нег шолақ болып қалды?

-Біреудің кемшілігіне күлуге бола ма?

- Мәтіннен заттың санын білдіретін сөздерді ата.

Он қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ,

Беске бесті қосайық,

Алақанды ашайық

Қазір мен тақтаға

«Қайырымдылық» сөзін тақтаға ілемін. Қай топ осы сөзден бірнеше басқа сөздерді көп құраса, сол топта көп ұпай болады. 2 минут уақыт беріледі .

№2 жазу дәптеріндегі тапсырмаларды талдау, орындау













«Кім білгір?» ойыны.










Өз ойларын жинақтап қағазға түсіру.

hello_html_m693b7790.gifhello_html_m3753a3e0.gifhello_html_m2d3c1f68.gifhello_html_m36eda925.gifhello_html_m1083adef.gifАлты түлкі





Содан кейін қорғайды.

өзін-өзі реттеу арқылы оқушы өздерін бағалайды

Армысың аспан әлемі,

Мейірімді Жер –Ана .

Армысың менің ұстазым

Армысың менің достарым.

— Оқушылар, олай болса, мен қазір сұрақтар арқылы сендердің осы тақырыпты қалай меңгергендеріңді тексеріп көрейін

Сұрақ — жауап

- ертегі неше бөлімнен тұрады?

-ертегіден көкейіңе не түйдің?



Оқушылар тақпақты бірге оқиды.

Тапқан заттың санын жазады.

Сөздерге сұрақ қояды.

Бір - неше?

екі – неше?

үш – неше?

төрт- неше?, бес-неше? Ойыншықтар - нелер?

Бір,екі,үш,төрт, бес...

Олар заттың санын білдіретін сөздер.

Мәтінді бөлік бойынша кезектесіп оқу. Оқушылардың түсініп оқуы.

3. Мәтін бойынша сұраққа жауап беру:

Шолақ-қысқы



Жатқа жазу

нешінші? неше? сұрақтарына жауап беретін сөздердің астын сыз.

Тақтаға заттардың жан-жануарлардың суреті ілінеді.

hello_html_m3e676d04.pnghello_html_m4e9cb0bf.png


hello_html_m4e9cb0bf.pnghello_html_m4e9cb0bf.png

hello_html_m4e9cb0bf.pnghello_html_m4e9cb0bf.png

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қою.

неше? нешеу?

бес бесеу

алты алтау

жеті жетеу


hello_html_m7336420e.gifhello_html_6345b98c.gifнеше? гүл

неше? алма

hello_html_8ea2dfd.gifhello_html_m24b15c14.gifҚуат нешеде?

Неше? кітап


Гүл – неше?

алма – неше?

Қуат – нешеу?

Кітап – нешеу?

-Бұлар санын атын білдіретін сөздер.


Оқушылар өз ойларын айтады.

- Шолақ түлкі неге бес түлкіге ренжіді?

- Кемшілігі бар адамдарға күлуге бол ма?.

-Бұлар қандай сөздер?

-заттың санын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?

- Бес түлкі шолақты құйрыққа неге айналды?

- Неше түлкі дос болды?



Павлодар қаласының №33 жалпы орта білім

беру мектебінің бастауыш

сынып мұғалімі: Олжаева М.О.




Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 18 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
