Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Ана тілі "Күмән" 3-сынып

Ана тілі "Күмән" 3-сынып

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:



Сабақтың тақырыбы: Күмән Машқар Гумеров

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға «Күмән» мәтінінін түсіндіру. Мәтін мазмұнын СТО технологиясының элементтері арқылы ашу. Автор туралы мәлімет беру. Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісін, тілдік қорын, сөз байлығын дамытып, өз бетінше ізденуге баулу.

Тәрбиелілігі: Әдептілікке, адамгершілікке, өтірік сөйлемеуге шыншылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру, СТО технологиясы элементтері

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, автор партреті, үлестірме қима қағаздар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындық жүргізу

ІІ.Психологиялық дайындық

Балалар қазір қай сабақ?

Әдебиеттік оқу пәні сіздерге ұнайды ма?

ІІІ. Жаңа сабақ

Миға шабуыл

Жұмбақтарды шешіп 24-беттегі сөзжұмбақтың торкөздерін толтыру

1.Мұғалім «болжау стратегиясы» арқылы мәтінді бөліктерге бөліп оқиды.

2. Сұрақтар қою «орамал тастамақ» ойыны

Бір ойын бар бастамақ

Оның аты «орамал тастамақ»

Аспаймын, саспаймын

Партаны аралай бастаймын

Біріңнің тұсыңа жеткенде

Білдірмей орамал тастаймын.

1-тапсырма: Оқулықтың 25 бетіндегі 5 тапсырманың сұрағы

2-тапсырма: 25 беттегі 6 тапсырма

3.Сөздікпен жұмыс

Қай сөз түсініксіз? Күмән

Күмән сөзіне қарама-қарсы сөзді атау

4.Автор тану

Машқар Гумеров /1927-2002/ Башқұрт АССР, Аскино ауданында туған. Жазушы. Балалар мен жасөспірімдерге арналған «Ана мен бала» т.б көптеген повестер мен әңгімелер жинақтары, суретті кітапшалары жарық көрді. Шығармаларының көбі ана мен баланы қорғау, жас жеткіншектерді Отанын ,елін сүюге тәрбиелеу болды.

5.Дәптермен жұмыс

Күннің жадын жазу. Тақырыпты авторын жазу

ІV.Сабақты қорытындылау

Жұптық жұмыс 5 мин Қарама –қарсы стр-я Жапыстырған стикер бойынша оқыту

Рахила

Дәуіт

Боранбай

Дәуіт пен Рахиланың қылығына өз көзқарасыңды білдір















Кестені жақсы толтырған оқушыны автор орындығына отырғызу. Ойын тұжырымдау

V. Үйге тапсырма беру. 26 беттегі сурет бойынша эссе жазып келу. Мәтінді оқып келу.

VІ. Оқушыларды бағалау

Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
