Ана тілі
4-сынып
|
Сабақтың
тақырыбы: Аққу,шортан һәм шаян. Ахмет Байтұрсынов
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
Мысал
туралы түсінік бере отырып,оқушыларды түсініп оқып,өзіндік пікір айтуға
үйреге,тілін,сөздік қорын,сөйлеу қабілетін дамыту арқылы
достыққа,ынтымақтастыққа баулу.
|
Нәтижесі
|
Оқушылардың
бір-біріне деген сенімділігін арттыру,сабаққа қызығушылығын ояту. Білімді
бір-бірімен пікір алмасу арқылы бірін-бірі тыңдай отырып,ой түюге
дағдыландыру. Достық туралы түсініктерін нығайту.
|
Көрнекілігі
|
Интербелсенді
тақта,оқулық,жұмыс дәптер,қима қағаз,постер.
|
Сабақтың
барысы
|
Ұйымдастыру
кезеңі.оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Бір-біріне жақсы
тілектер айту.оқушыларды топқа бөлу.
|
Жаңа
сабақ кезеңдері
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Модуль
|
Кіріспе
|
|
Амандасу,оқушылардың
бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу.
|
Назарларын
сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.
|
Сыни
тұрғыдан ойлау,АКТ,диалог-тік оқыту оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,талантты
және дарынды балаларды оқыту,оқытудағы басқару және көшбасшылық.,
|
Білу
|
Үй
тапсырмасын сұрау.
|
-Балалар,үйге
берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?
|
Үйге
берілген тапсырманы орындайды.
|
Түсіну
|
Мысал
туралы не білеміз? Қандай мысалдармен таныстық?
Оқулықпен
жұмыс.
|
Оқушыларға
сыни тұрғыдан ойлауға тапсырмалар береді.
Мысалды
рөлге бөліп оқытады.
|
Оқушылар
топпен тапсырманы орындайды.
Мысалды
рөлге бөліп оқып шығады.
|
Қолдану
|
Дәптермен
жұмыс:
1-топқа:
Достық туралы шағын шығарма жазу.
2-топқа:
Достық туралы бір шумақ өлең шығару.
3-топқа:
Достық туралы мақал-мәтелдер жазу.
Шығармашылық
тапсырмалар береді.
|
Әр
топтағы оқушылар шығарған өлеңдерін,шығармаларын,мақал-мәтелдерін оқып
береді.
|
Сергіту
сәтін өткізу
|
Талдау
|
Ынтымақтас-тық
сөзіне антоним сөзді табу. Екі сөзге байланысты кластер жасау.
|
Ой
тастау.
|
Антоним
сөзді тауып, топпен екі сөзге кластер жасайды.
|
Жинақтау
|
Мәтін
шығарманың қай түріне жатады? Мысал кейіпкерлері қандай іс атқармақшы болды?
Олардың
істері неліктен нәтижесіз болып шықты? Мысалдан қандай сабақ алуға болады?
Қорытынды
ой қай шумақта айтылған?
|
Сұрақ
–жауап арқылы оқушылардың ой-пікірін талдау.
|
Сұрақтарға
жауап береді.
|
Бағалау
|
Бағалау
парағын топ басшысына бағалату. Стикер толтыру.
Үй
тапсырмасын беру.
|
Топ
мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.
Мысалды
мәнерлеп оқып, соңғы шумағын жаттап келуді тапсырмаға береді.
|
Топ
басшы бағалау парағындағы топ мүшелерінің бағасын оқиды. Рефлекция.
Үй
тапсырмасын күнделікке жазып алады.
|
|
|
|
|
|
|