Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Ана тілі. 1- сынып қысқа мерзімді жоспар

Ана тілі. 1- сынып қысқа мерзімді жоспар


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні:

Мектебі

Сыныбы


Усенова Дидар Эрнстовна

Озерки орта мектебі

1 "а"

Бастауыш кабинеті

Сабақ тақырыбы:

С. Көбеев « Екі соқа»

Жалпы мақсаты:

Оқушыларға еңбектің маңыздылығын жете түсіндіру, әңгіме кейіпкерлерін үлгі ету, сол арқылы ізеттілікке, еңбексүйгіштікке, елінің патриоты болуға тәрбиелеу.

Міндеттер:

Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын ояту

Үй тапсырмасын пысықтап, жаңа сабаққа назарын аудару.

Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау

Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау.

Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері:

С.Көбеев туралы мағұлмат алады.

Сабақ тақырыбын өздігінен талқылай алады

Сабақта қолданылатын материалдар:

Постер, түсті қағаз, маркерлер, компьютер

Оқыту әдіс-тәсілдер:

Блум таксономиясы, жеке және топқа тапсырмалар,

А,В,С деңгейіндегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру


Дерек көздері:

Ана тілі оқулығы, ана тілі әдістемесі, ғаламтор желісі, Google-веб-сайтынан алынған мағлұматтар.




























Ой-

лау дең

гейі

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі

(Тапсырма, сұрақ, жағдаят)

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Психологиялық дайындық

Ал, қанекей, балалар,

Бері қарай қарайық.

Қажет - құрал, кітапты,

Алдымызға алайық.

Алаңдамай басқаға,

Сабаққа назар салайық

- Қазір қандай сабақ?
- Ана тілі сабағы.
"Шаттық шеңбері " арқылы бүгінгі күнге сәттілік тілеу

- Олай болса біз бір - біріміздің қолымызды қысып, бір - бірімізге жүректен шыққан жақсы тілектерімізді айтайық.
- Ақылды бол!
- Инабатты бол!
- Өтірік айтпа!
- Шыншыл бол!
- Үлкеннің алдын кеспе!
- Ата - анаңды сыйла!

Топтарға бөлу . 1,2,3,4-ке саналу арқылы топтарға бөліну.

Психологиялық ахуал орнатады.

Сыныпты

4 топқа бөледі.

Сабақтың барысын түсіндіру

Топ басшыларын анықтау


Бағалау түрін,шарттарын түсіндіру, бағалау парағын тарату.

Оқушылар шаттық шеңберін құрып,бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеп, топқа бөлінеді.






Орындықтағы стикер бойынша анықтайды.

Білу

Cұрaқ қою aрқылы үй тaпcырмa

сын тeкceру


«Қораптағы сұрақ» әдісі арқылы.


Осы сұрақтар төңірегінде үй жұмысын пысықтау.

- Кім? Кімдер? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді ата.

- Не? Нелер? сұрақтары қандай сөздерге қойылады?

- Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздер нені білдіреді?

-Сөйлемнің бірінші сөзі қандай әріптен бастап жазылады?

-Қария Бейбітке не айтты?

-Бейбіт неге таңғалды? - Анасы оған не айтты?

- «Жер-анамыз» дейтін себебіміз неліктен?

-Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.





Сұраққа дұрыс жауап беруін қадағалайды.

Топ басшылар қораптан сұрақтарды алады. Әр топ мүшелері берілген тапсырманы орындайды.


Түсіну

Жаңа тақырып







«Мен саған, сен маған» әдісі бір біріне сұрақ қоюға үйренеді



Суретпен жұмыс

І. Әңгімені оқу. Мұғалімнің оқуы

2. Тізбектей оқушылар

дың оқуы.

«Мен саған, сен маған» әдісі арқылы жаңа сабақты түсінеді




Суреттердің атауларын жазып, олардың бас әріппен жазылатыныдығын айту








Осы әңгіме бойынша бір біріне сұрақтар қояды.








Әр суреттің астына атауларын жазады

Мұғалім мағынасын түсіндіреді. Әр топтан үздік оқыған оқушыны шығару.

Бұл әдістің ережесін түсіндіріп, дұрыс жүргізілуін қадағалайдыА-В-С деңгейіндегі оқушыларды бақылайды.

Сөздердің дұрыс жазылуын қадағалайды.

Оқушылар өздеріне түсініксіз сөздердің астын сызып отырады

Көршісімен тізбектеп оқу.






Топтасып жұмыс жүргізеді.Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабаққа ой бөлісіп, жүйелі баяндайды.



Әр топтан бір оқушыдан шығып сөздерді жазып, қорытынды жасайды.

Қолдану

Оқулық

пен жұмыс


100 -жаттығу



101 - жаттығу.


Өлеңнен кісі, өзен аттарын теріп жазу.

Кісі , жер-су аттарының жазылуына мән береді

Ережені оқиды.

Сергіту сәті

Сергіту сәтін

орындату

Оқушылар серігеді

Іс-қимылдарды қайталату

Қимыл -қозғалыс жаттығула

рын жасату

Оқушылар серігеді





Талдау

Шығармашылық тапсырма. Топпен жұмыс

Оқыған ережеге сәйкес тапсырмалар орындау

Тапсырмаларды орындау





Тапсырма

ларды таратып, бағыт –бағдар береді.

Оқушылар топта талдайды. Топ басшысы тапсырманы басқа топтарға таныстырады. Бір бірін бағалайды.

Рефлексия Жинақтау (1 минут)

«Бас бармақ » әдісі


Бас бармақ жоғары қараса- мен бәрін түсіндім және басқаларға айтып бере аламын

Бас бармақ жанына қараса – мен толық түсінгемнім жоқ , сұрақтарым бар.

Бас бармақ төменге қараса- мен түсінгенім жоқ, маған көмек керек

Оқушылар сабақ бойынша өздерін бағалайды

Барлығының

бағалауын бақылау

Бас бармақтарын көрсетеді

Бағалау

2 минут

«Гүлдер»

әдісі

Өздерінің осы сабақта қаншалықты меңгергенін оқушы біліп отырады

Оқушыларға қағаздан қиылған 3 түсті гүл үлестіріледі. Олар сабақ қорытындысы бойынша жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген оқушыға беруі керек.

Бақылайды, бағалайды

Ең көп гүл шоғын кім жинайды екен?

Өз-өздерін бағалайды.

Бірін – бірі бағалайды

Үйге

Мәтінді мазмұндау. Деңгейлік тапсырмалар беру.




Автор
Дата добавления 21.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров153
Номер материала ДВ-364529
Получить свидетельство о публикации
