1050801
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыАна тілі "1-мамыр" (1 сынып)

Ана тілі "1-мамыр" (1 сынып)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы

күні уақыты

сынып



1-мамыр –Қазақстан халықтарының бірлігі күні.

Заттың сынын білдіретін сөздер.


30.04.13

Сабақ ұзақтығы 45 минут


1 «а»

Оқушылар саны 14

уақыт

Тренинг өткізу: Жылулық шеңбері. Сабақ басында оқушылар бір-біріне жылы сөздерін, тілектерін білдіреді.

«Жеміс таңдау» атты жаттығу арқылы 2 топқа бөлінеді.

5


Үй тапсырмасын сұрау: «Көктем» суретін тақтаға іліп, қолдарын санына байланысты бағалау.



Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есімді зат есіммен байланыстыра білу, мәтін ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, 1-мамыр –Қазақстан халқының бірлігі күні екенін білу.




Ресурстар:

интернет, оқулық Ана тілі 1 сынып


Қызығушылығын ояту

Тренинг арқылы, жұмбақ құрастыру арқылы, флипчарт толтыру арқылы, сурет салу арқылы, бейне фильм көру барысында.


Мағынаны тану:


Жемістерді флипчартқа сипаттайды.

Топ құру. тақырып бойынша топтарға мәтін таратып беру, сол мәтінді топ ішінде талқылап, суретін салу, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Үй жұмысын қайталау:

Әр қайсысы өз суретін айтып береді. Қалғандары сұрақ қояды.


Сұрақ-жауап

талдау

толықтыру

5

1-тапсырма: Жемістерді сипаттау.


.


Жемістерді флипчартқа сипаттайды.

Жазған сөздерін топ ішінде талқылап, сын есім екенін дәлелдейді.

Топпен суретін салу.

Пікір алмасады

Қорғайды

Толықтырады.

10



2-тапсырма: Суреттер арқылы жұмбақтар айтқызу.

Суретке қарап атын айтпай не жасырылғанын айтады.


Тренинг: жұпқа бөлу


жұпқа бөлінеді

5

2-тапсырма: Мәтіндер тарату.

Топқа берілген мәтін бойынша жауаптың кез-келген түрін қолдануға болады (сурет салу, көрініс көрсету, өлең жолдарын шығару т.б.)


Пікір алмасады



10

Сергіту сәті:


Бейне фильм көру. hello_html_m8f70e2.gif

5

Жұптық жұмыс:

3- тапсырма: Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырып, астын сызып қою.

Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырады, астын сызады. Бір-бірін тексеріп, бағалайды.

5

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс әрекеті



бақылайды


әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)


толықтырады

Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда.


ынталандыру

Жауаптарын


талдау жасау

топтың жауаптары жинақталған кезде.


Қорытындылау.


Стикер арқылы

Бағдаршам

Жинақтауы

Ұйымшылдығы

Шығармашылығы

Салыстыруы

Сто пайдалануы




Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы

күні уақыты

сынып

 

 

1-мамыр –Қазақстан халықтарының бірлігі күні.

Заттың сынын білдіретін сөздер.

 

30.04.13

Сабақ ұзақтығы 45 минут

 

1 «а»

Оқушылар саны 14

уақыт

   Тренинг өткізу: Жылулық шеңбері. Сабақ басында   оқушылар бір-біріне жылы сөздерін, тілектерін білдіреді. 

«Жеміс таңдау» атты жаттығу арқылы  2 топқа бөлінеді.

5

 

 Үй тапсырмасын сұрау: «Көктем» суретін тақтаға іліп, қолдарын санына байланысты бағалау.

 

 

       Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есімді зат есіммен байланыстыра білу, мәтін ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, 1-мамыр –Қазақстан халқының бірлігі күні екенін білу.

 

 

 

Ресурстар:

интернет, оқулық Ана тілі 1 сынып

 

      Қызығушылығын ояту

Тренинг арқылы, жұмбақ құрастыру арқылы, флипчарт толтыру арқылы, сурет салу арқылы, бейне фильм көру барысында.

 

     Мағынаны тану:

 

Жемістерді флипчартқа сипаттайды.

Топ құру. тақырып бойынша  топтарға мәтін  таратып беру, сол мәтінді топ ішінде талқылап, суретін салу, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс.

 

    Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

Үй жұмысын қайталау:

Әр қайсысы өз суретін айтып береді. Қалғандары сұрақ қояды.

 

Сұрақ-жауап

талдау

толықтыру

5

1-тапсырма: Жемістерді сипаттау.

 

.        

 

Жемістерді флипчартқа сипаттайды.

Жазған сөздерін топ ішінде талқылап, сын есім екенін дәлелдейді.

Топпен суретін салу.

 Пікір алмасады

 Қорғайды

Толықтырады.

 

10

 

 

2-тапсырма: Суреттер арқылы жұмбақтар айтқызу.

Суретке қарап атын айтпай не жасырылғанын айтады.

 

Тренинг: жұпқа бөлу

 

жұпқа бөлінеді

5

2-тапсырма: Мәтіндер тарату.

Топқа  берілген мәтін бойынша жауаптың кез-келген түрін қолдануға болады (сурет салу,  көрініс көрсету, өлең жолдарын шығару т.б.)

 

Пікір алмасады

 

 

10

Сергіту сәті:

 

Бейне фильм көру.

5

Жұптық жұмыс:

3- тапсырма: Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырып, астын сызып қою.

Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырады, астын сызады. Бір-бірін тексеріп, бағалайды.

5

       Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс әрекеті

 

 

бақылайды

 

әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)

 

толықтырады

Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда.

 

ынталандыру

Жауаптарын

 

талдау жасау

 топтың жауаптары жинақталған кезде.

 

     Қорытындылау.

 

Стикер арқылы

Бағдаршам

Жинақтауы

Ұйымшылдығы

Шығармашылығы

Салыстыруы

Сто пайдалануы

 
