827731
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокНачальные классыКонспектыАна тілі пәні тақырыбы: "Қожанасыр"(сабақ жоспары)

Ана тілі пәні тақырыбы: "Қожанасыр"(сабақ жоспары)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Тақырыбы:

Қожанасыр

Мақсаты

Қожанасырдың басынан өткен қызықты жайттарын

талдауға үйрену

Күтілетін нәтиже

А) Мәтіннің мазмұнымен танысады






В) қызықты жайттарды түсінеді



С)қазіргі өмірмен байланыстырып, салыстырады.


Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Әдебиет оқулығы,4-сынып. Алматы: Алматыкітап 2011.

З.Муфтибекова, П,К, Жаманқұл. 47-48 беттер.Методикалық нұсқаулық,дидактикалық материалдар,флипчарт.

АКТ «Қожанасыр» таныстырылым www.yotube7com/watcһ?v=ayiwo8aps4 үлестірмелі парақшалар








Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе






30 сек













1 мин













1 мин















4 мин













1 мин












Сәлемдесу,түгендеу.

Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру,назарын сабаққа аудару.





Психологиялық ахуал













Топқа бөлу















Үй тапсырмасы













Бағдаршам бағалау

Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады.









1,2,3,4,5,санау (бас бармақты көрсетіп,оң және сол қолмен хи-хи,ха-ха).









Конфеттерді таңдап алу арқылы топқа бөлінеді. Әркім өз тобына барып отырады.









Үй жұмысын топта оқу,талқылау,үздік деген үй жұмысын аудиторияға оқу







Спикерлерді бағалайды

Тұсаукесер






1 мин

Визуалды оқыту

Оқушылар Қожанасыр суреттерін қарап, талқылау арқылы сабақтың алгоритмін ашады.

Дәптерлерін ашып жаңа сабақты жазып алады.

Негізгі бөлім










15 мин























2 мин



3 мин











3 мин





9 мин

1.Постер шығару























2. Бағалау



Дарынды,орташа және қабілеті төмен оқушылармен жұмыс







АКТ (көрсетілім)





СТО Қожанасырдың «ішкі және сыртқы» қасиеттерін анықтау







Постер қорғау



Бағалау:қолпаштау

1топ: Қожанасырға мінездеме

2 топ: Қожанасыр туралы аңыздар

3 топ: 5 жолды өлең жазу















Екі жұлдыз,бір тілек



Қожанасыр туралы қосымша мәліметтермен ой бөліседі, сахналау, рөлге бөліп оқу.





Бейнероликті қарап талқылау



Әр топ Қожанасырдың

«ішкі және сыртқы» қасиеттерін жазып, айтады.

Қорытынды




3мин




Не білемін?

Не білдім?

Білгім келеді?


Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін,мәліметтерін не білгісі келетіндерін кестеге толтырады.

Үйге тапсырма

1 мин

Мәтінді оқу,екі сұрақтан дайындап келу

Оқушылар мәтінді оқиды,сабаққа қатысты әрқайсысы 2 сұрақтан дайындап келеді.

Бағалау

2 мин

Бас бармақпен бағалау

Оқушылар бағалайды

Сабақтың талдауы

Мен сабағымды психологиялық дайындықтан бастадым.Конфеттер арқылы топқа бөлдім. Үй тапсырмасы дарынды оқушылардың өздері үйден Қожанасыр туралы шығарып келген аңыздарын оқып,айтып берді.

Тұсаукесер бөлімінде Визуалды көрсетілімдер көрсетілді. Суреттерге қарап сабақтың алгоритімін ашты.Топтық тапсырмалар берілді. Әр топтан 2 жұлдыз бір тілек айтылды.Қожанасыр аңызынан бір көрініс көрсетті. Тақтадан бейнероликті көсетіп топта талқылау өткізілді.Қожанасырдың ішкі және сыртқы қасиеттерін анықтау.

Қорытынды бөлімінде Инсерт әдісін қолдандым (кесте толтырды)



