Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
«АҚПАРАТТЫ РЕСУРСТАРДЫ ПАЙДАЛАНУ АРҚЫЛЫ МҰҒАЛІМДЕРДІҢ ШЫҒАРМАШЫЛЫҒЫН ҚАЛЫПТАСТЫРУ»
2 слайд
3 слайд
4 слайд
5 слайд
6 слайд
7 слайд
8 слайд
9 слайд
Интербелсенді құралдарды сабаққа пайдаланғанда дидактикалық бірнеше мәселелерді шешуге көмектеседі. Атап айтар болсақ:
Интербелсенді құралдарды сабаққа пайдаланғанда дидактикалық бірнеше мәселелерді шешуге көмектеседі. Атап айтар болсақ:
Пән бойынша базалық білімді меңгеру ;
Алған білімді жүйелеу ;
Өзін - өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру;
Жалпы оқуға деген ынтасын арттыру
10 слайд
Қытайдың бір нақыл сөзіне көңіл аударсақ: «Маған айтшы – мен ұмытып қаламын; маған көрсетші –менің есімде қалады; өзіме істетші –мен сонда түсінемін» делінген. Яғни, оқушылардың көпшілігі естігенінің 5% және көргенін 20% есте сақтайтыны белгілі. Аудио және видеоақпаратты бір мезгілде қолдану есте сақтауды 40-50% дейін арттырады. Осы сөздерден интербелсенді оқытудың мәні өз көрінісін табады.
Қытайдың бір нақыл сөзіне көңіл аударсақ: «Маған айтшы – мен ұмытып қаламын; маған көрсетші –менің есімде қалады; өзіме істетші –мен сонда түсінемін» делінген. Яғни, оқушылардың көпшілігі естігенінің 5% және көргенін 20% есте сақтайтыны белгілі. Аудио және видеоақпаратты бір мезгілде қолдану есте сақтауды 40-50% дейін арттырады. Осы сөздерден интербелсенді оқытудың мәні өз көрінісін табады.
11 слайд
12 слайд
«Болашақта еңбек етіп,өмір сүретіндер-бүгінгі мектеп оқушылары. Мұғалім оларды қалай тәрбиелесе Қазақстан сол деңгейде болады. Сондықтан ұстазға жүктелетін міндеттер ауыр»
«Болашақта еңбек етіп,өмір сүретіндер-бүгінгі мектеп оқушылары. Мұғалім оларды қалай тәрбиелесе Қазақстан сол деңгейде болады. Сондықтан ұстазға жүктелетін міндеттер ауыр»
Н. Ә. Назарбаев
13 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Құстардың алуан түрлілігі
Сабақтың мақсаты: а) Құстардың алуан түрлілігі және олардың ерекшелігі
туралы жан-жақты түсінік беру.
ә) Сөздік қорын, белсенділігін, қиялын дамыту.
б) Құстарды қорғауға, қамқор болуға баулу, табиғатты сүюге
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, баяндау, сұрақ-жауап, СТО жобасының стратегиялары.
Сабақтың көрнекілігі: Құстар суреттері, сызбалар
Сабақтың барысы:
I.Психологиялық дайындық
- Оқушылардың сабаққа дайындығы
-Оқушы зейінін аудару
Қоршаған ортамен сәлемдесу
Сәлеметсіз бе, ашық аспан!
Сәлеметсіз бе, күннің көзі!
Сәлеметсіз бе, өсімдіктер мен жануарлар!
Сәлеметсіз бе, құрметті қонақтар!
Жамандықты тастайық,
Сабағымызды бастайық!
-Жарайсыңдар балалар, көңіл-күйіміз жақсы болса, көңілді отырып сабағымызды бастаймыз.
ІІ. Үй тапсырмасы
3-4 оқушыдан үй тапсырмасын сұрау (Тест)
1.Жем іздеуге түнде шығатын жануар?
а) Бұғы ә) Қасқыр б) Аю
2.Қандай жануар терісінің түсін өзгертеді?
а) Қоян ә) Кірпі б) Жолбарыс
3. Қыста ұйқыға кететін қай жануар?
а) Тиін ә) Барыс б) Аю
- Есімізге түсірейікші, жануарлардың топтарын атайық.
-Осы топтардың ішінде құстарға тоқталамыз.
ІІІ. Жаңа сабақ
Суретпен жұмыс
Орман дыбыстары арқылы балаларды сабаққа даярлау.
-Балалар бір сәтке көзімізді жұмып, мына дыбыстарды тыңдайық. Осы дыбыс арқылы көз алдарыңа нені елестеткендеріңді айтасыңдар.
-Ненің даусын естідіңдер?
-Көз алдарыңа нені елестеттіңдер?
Олай болса, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Құстардың алуан түрлілігі»
-Құстар туралы не білеміз, ойымызды жинақтайық.
-Құстардың табиғатта қандай пайдаса бар?
-Олардың ерекшеліктері қандай?
Көлдің көркі Зиянды жәндіктермен
қоректенеді
Денесі мамықпен қапталған Қанаты қауырсыннан тұрады
Орман көркі Екі қанаты
Табиғаттың сәні Екі аяғы
-Құстар жануарлардың ішіндегі көп тараған түрі. Олардың табиғатта 9 мың түрі болады. Тіршілік ету әрекеттері әртүрлі, олар табиғат сақшылары. Құстардың пайдасы өте көп.
-Құстар нешеге бөлінеді? ( 2 топқа)
-Қандай құстар?
Қаз
Үйрек
Тауық
Әтеш
Аққу, қараторғай, ақтұмсық, Қарға, тоқылдақ,
көкек, қарлығаш, ләйлек, сауысқан, көгершін,
бозторғай, сарғалдақ. көкшымшық, торғай.
-Неге бұл құстарды «Жыл құстары» деп атайды?
-Олар немен қоректенеді?
-Құстар табиғатқа қандай пайда келтіреді?
(Жыл құстары күздежылы жаққа ұшып кетеді, көктемде бізге қайта оралады, жазда олар бізде тіршілік етеді, ұя салады, балапан басып шығарады.)
- Енді осы құстардың арасында жыртқыштары да бар екен. Олар қыран, бүркіт, кезқұйрық, жапалақ, үкі.
Қыран, бүркіт, кезқұйрық, жапалақ, үкі суреттері
Бөдене, бұлбұл, бозторғай суреттері
Оқулықпен жұмыс
Мәтінді іштей оқыту, тізбектей оқыту
Сергіту сәті
Даңғыраны ұр қатты,
Дәл қайтара ырғақты,
Тоғайда бар тоқылдақ
Үні естілді тоқылдап.
Тоқ-тоқ-тоқ-тоқ,
Даңғыраны ұр қатты,
Дәл қайтара ырғақты,
Дүрсілдетіп даланы,
Бұршақ жауды сақылдап,
Сақ-сақ-сақ-сақ!
Дәптермен жұмыс
Құстарға сипаттама беру
Шығармашылық тапсырма
1. Құстардың суретін бейнелеу
2.«Құстар біздің досымыз» тақырыбында эссе жазу
Тірек сөздер: Құстар, дос, қоректенеді, пайдалы, ...
Ситуациялық сұрақтар: Орманда келе жатырсың, құстың ұясынан балапаны жерген түсіп кетіпті. Не істер едің?
IV. Қорытынды
Таң қаларлық сәт
Құстың дыбысы естіледі. Қонаққа қыран құсы келіп, тапсырма әкеледі. Тапсырмаларды орындай отырып, қыран құсының бейнесін құрастыру.
V. Үйге тапсырма
Оқу , мазмұнын айту
Құстардың суретін салу
VI. Бағалау
Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалау.
6 625 839 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Жумагалиева Сандугаш Амангелдиевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
3 ч.