Әдебиеттік
оқу
4-сынып
|
Сабақтың
тақырыбы: Ара мен шыбын. Оспанхан Әубәкіров.
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
Автор
өмірінен мағлұмат беру.Мысалдың мазмұны мен идеясын ашу. Әдептілік туралы
түсінік беру.
|
Нәтижесі
|
Өз
беттерінше жұмыс істеуге,ойларын еркін жеткізуге бағыттау.Оқушылардың өзіне
деген сенімділігін арттыру,сабаққа қызығушылығын ояту.
|
Көрнекілік
|
Интербелсенді
тақта,оқулық,жұмыс дәптер,постер.
|
Сабақтың
барысы
|
Оқушылар
арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.
|
Жаңа
сабақ кезеңдері
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Модуль
|
Кіріспе
|
|
Амандасу,оқу-шылардың
бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу.
|
Назарларын
сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.
|
Сыни
тұрғыдан ойлау,АКТ,диалогтік оқыту,оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытудағы басқару және
көшбасшылық.
|
Білу
|
Үй
тапсырмасын сұрау.
|
-Балалар,үйге
берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?
Сұрақ
жауап
Жіңішке
сұрақтар
-
Мысалда
не туралы айтылған
Тб
Жуан сұрақтар
-
Бірлік
ынтымақ туралы не білеміз?
Мақал
мәтел
|
Үйге
берілген тапсырманы орындайды.
Аққу,
Шортан Һям Шаян (Жатқа айту)
«Жуан,
жіңішке сұрақтар» Сұрақтарға жауап беру
Оқушылар
сұрақтарды алып жауап береді
|
Түсіну
|
Автор
туралы түсінік беру. Автордың шығармаларымен таныстыру.
Оқулықпен
жұмыс.
|
АКТ-мен
жұмыс жүргізу.
Опанхан
Әубәкіровтің қайда туғаны, шығармаларымен таныстыру
.
|
Оқушылар
топпен тапсырманы орындайды.
Мысалды
рөлге бөліп оқып шығады.
|
Қолдану
|
Оқулықпен
жұмыс. Мысалдың мазмұнын өз сөздерімен сахналау.
|
Мысалды
өз бетінше оқытады.Мысалды рөлге бөліп оқытады.
|
Мысалды
өз беттерінше оқиды.Мысалды өз сөздерімен сахналайды. Рөлге бөліп оқиды.
|
Талдау
|
Топтық
жұмыс. Ара мен шыбынға сипаттама беру. Постер жасату.
|
Ара
мен шыбынға сипаттама жаздыру. Постерге түсірту.
|
Ара
мен шыбынға сипаттама береді. Постер жасайды.
|
Жинақтау
|
Топтық
жұмыс.
Шығарма
нелер жөнінде?
Шыбын
араға қандай өтініш жасады?
Ара
нелілтен бірден келсе салмады?
Қонақ
күту туралы шыбындардың дайын еместігі дайын еместігі жөнінде мәтінде не
делінген?
Шыбындардың
қылығына көзқарасың қандай?
Мысалдан
көкейіңе не түйдің?
Бірлік
ынтымақ туралы видеофильм қарау талдау
|
Мозайка
тәсілі арқылы сұраққа жауап алу. Оқушылардың ой-пікірін талдау.
|
Сұраққа
мозайка тәсілі арқылы жауап беру.
|
Бағалау
|
Топтық
бағалау.
Стикер
толтыру. Рефлекция.
Үйге
тапсырма беру.
|
Топ
мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.
Үйге
тапсырма береді.
|
Бақылаушы
топ бағалайды. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.
|