Сыныбы:5 «ә»
|
Пәні: Математика
|
Күні: 26.01.17ж.
|
Сабақ: №113
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жай
бөлшектерді бөлу
|
Сабақтың мақсаты
|
Жай бөлшектерді бөлу ережесін аралас сандарды бөлуге қолдана білуге
машықтандыру
|
Сілтеме
|
Оқулық «Математика» 5 сынып, Т.А.Алдамұратова –
Атамұра 2015ж
2 бөлім
|
Сабақта қолданылатын модульдер
|
СТО, Оқытуды бағалау(формативті), Жас
ерекшеліктеріне сай оқыту АКТ-ны пайдалану Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
Сабақтың типі
|
Жеке жұмыс, топпен жұмыс, жұппен жұмыс
|
Түйінді идеялар
|
Өзіндік
түсінік, пікір қалыптастыру және оларды дәлелдей білу
|
Күтілетін нәтиже
|
Өздігінен жұмыс
істей алады; Өзін топ арасында мәдениетті ұстай алады; Өз дәлелдемесін
келтіре алады; - Өзгенің пікірін тыңдай алады;Көшбасшы болуға ынталанады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс -
әрекеті
|
1. Ұйымдастыру
(2 мин)
|
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастырып, оқушыларды апта күндері бойынша топқа бөлу
|
Оқушылар апта
күндері бойынша топқа бөлініп отырады
|
2. Білу
6
мин
|
1. Үй тапсырмасын тексеру
2. Түрткі сұрақтар
|
Әркім слайдта
берілген жауаптар бойынша өзін – өзі тексереді және тақырып бойынша қойылған
түрткі сұрақтарға жауап береді, топ басшысына қанша сұраққа дұрыс жауап бергенін
айтады, яғни өзін – өзі бағалау жүзеге асырылады..
|
3. Түсіну
(5 мин)
|
Баяндама әдісі
Аралас санды аралас
санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке
бөлу ережесін қолдану керек.Мысалы: 4 ː
1 =
ː
=
•
=
=2
|
Слайдтан аралас
санды аралас санға бөлу ережесімен танысады және берілген мысалды
орындайды.
|
4. Қолдану
(10 мин)
|
Жигсо әдісі
1 топ №1113 (1)
2 топ №1113 (2)
3 топ №1113 (3)
4 топ №1113 (4)
5 топ №1113(5)
|
Әр топ оқулықтан
берілген тапсырманы орындайды, талдайды содан кейін тақтаға жазады, басқа
топтар дәптерлеріне жазады, тапсырманың дұрыстығы слайдтан тексеріледі
|
5. Талдау
(15 мин)
|
жұппен жұмыс
Амалдарды орындаңдар:
1. ː ( + )
2. 1 • ( 9 ː 1 )
|
Топтағы оқушылар екіден
жұптасып тапсырманы орындайды, көрші жұптар дәптерлерімен алмасып слайдтағы
жауаптармен тексереді, яғни бірін – бірі бағалау жүзеге асады
|
7. Жинақтау
( 3 мин)
|
Қатені тап
ː
=
=
|
Әркім берілген
тапсырмадан қатені табады, егер таба алса өз нәтижесіне 1 ұпай қосады.
|
8. Бағалау
(2 мин)
|
Топ басшыларына әр топтың сабаққа қосқан
үлесі туралы айту тапсырылады.
|
Топ басшысы бағалау
парағындағы оқушылардың жинаған балдарын есептеп критерийлер бойынша
бағалайды.
|
9. Рефлексия
(1 мин)
|
Мадақтау
сэндвичі
Не
ұнады?
Не
нәрсені жақсарту керек?
Маған
ұнады, бірақ келесі жолы.......
|
10. Үйге
Тапсырма (1мин)
|
№1121
|
|
|
|
|
|
|