Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Ашық сабақ. "Ақ күрішті аймақта"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Ашық сабақ. "Ақ күрішті аймақта"

библиотека
материалов

hello_html_m4862426e.gifhello_html_2847f0a6.gifhello_html_4b4e8389.gifhello_html_m67f171c9.gifhello_html_66014bc0.gifhello_html_33882ea2.gifПәні : Дүниетану. 3-сынып.

Сабақтың тақырыбы: Ақ күрішті аймақ.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Сырдария өзені,Қызылорда обылысы ,,күріш атасы Жақаев туралы кеңінен мағлұматтар беру,өзіндік ойлау,пайымдай алу,шешім қабылдай білуге,ой-өрісін жетілдіру.

Күтілетін нәтежелер: Сырдария өзені Қызылорда обылысы, күріш атасы Ы. Жақаев туралы мағұлматтар алады..Картамен жұмыс жасау дағдылары. қалыптаса бастайды. Топта бірін-бірі

тыңдауы ,өз ойларын еркін білдіре алады,өзін-өзі оқушылар бағалайды.

Әдіс –тәсілдер: Топқа бөлу әдісі, сұрақ жауап әдісі ,картамен жұмыс, сөзжұмбақ, ДЖИКСО әдісі, Бес саусақ әдісі, Венн диаграммасы.

Кіріктірілген модульдер: 1. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету..

2. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқытужәне оқу.

3. Оқыту мен оқудағы жаңа-тәсілдер.

4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

5 . Оқыту мен оқудағы АКТ-ны пайдалану.

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі:

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Шаттық шеңбері арқылы

«Алтын орындық»әдісін пайданаланамын .

Топқа бөлемін :

1-топ.Балықтар.

2-топ.Жемістер.

3-топ Көліктің

4-топ Ойыншық

«Алтын орындық»әдісі бойынша балалар сыныптастарының жақсы қасиеттерін айтып шығады

Суреттерді көру арқылы топқа бөлінеді.

Сұрақ жауап әдісі бойынша әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Оқушылар әр топтан бір-бір сұрақтан қойып шығады.

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөзжұмбақ беремін.

G:\SDC10170.JPG

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөзжұмбақ беремін .

ІІІ -Негізгі бөлім.

Балаларға күріш және Ыбырай Жақаев туралы түсіндірілім көрсетемін.

hello_html_3e9272c7.gif

Слайдтар арқылы Ыбырай Жақаевпен танысады.Күріш туралы түсініктерін кеңейтеді.

Картамен жұмыс жасаймын.

Қызылорда мен Сырдария өзенін картадан көрсетемін. hello_html_m54183e20.gif hello_html_m44a913b2.gif

Картадан Қызылорда обылысы.Сырдария өзені туралы көре алады.ДЖИГСО әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасатамын.

Балалар мәтінді оқып,түсінгендерін топпен бөліседі.Әр топ бірін-бірі өз мәтінін талқылайды, қорғайды.

Топтастыру стратегиясы бойынша күріш туралы постер жасатамын.

Әр топ берілген тапсырма бойынша постер дайындайды.

Сергіту сәті:

Ал, бала тұрайық

Қане, қанат жайайық

Аққу болып ұшайық,

Көлде жүзген балықтай,

Жүзіп, жүзіп алайық.

Қане, айналып, қарайық.

Сергіту жаттығуын жасайды.

Балалар сергіту жаттығуын қимыл- қозғалыспен жасайды.


Балалардан ашық тест аламын.

1.Ыбырай Жақаев кім?

А) атақты күрішші.

Ә) атақшы малшы.

Б) атақты бағбан.

2.Сырдариядан ауланатын балық?

А) сегізаяқ, ақ аю.

Ә)акула ,кит.

Б) сазан,жайын,алабұғы.

3. Қай облыста тың көтерілді?

А)Оңтүстік Қазақстан,Маңғыстау.

Ә)Қарағанды, Тараз.

Б) Астана, Алматы.

Балалар тестпен жұмыс жасайды.

ІV. Рефлекция.

Кері байланыс.

Балаларға «бес саусақ» әдісін пайдаланамын.

Жан досың

2.Ұнататын пәнің.

3.Ұатпайтын пәнің.

4.Сабақ ұнадыма.

5.Несімен қызықты болды. http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=http%3A//chiromancy4free.ru/data/images/elementary-hand.png&mb=imgdb_preview_1377










Балалар бес саусақтағы сұрақтарға жауап

жазады және бес саусақты суреттен макет шығарады.


V. Қортынды.

Балаларға Венн диаграммасы бойынша қортындылаймын.

Шыбын

Көбелек




Балаларға Венн диаграмманы толтырады.

5-6

1-2

3-4

VІ. Бағалау. http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=http%3A//www.als.su/products_pictures/redblum4_1.jpg&mb=imgdb_preview_105



Балалар бағалауға арналған постерге қарап өздерінің білімдерін бағалауды меңгереді.

Балалар жинаған жұлдызшаларын санай отырып, бағалау постеріне қарап өзінің қаншалықты сабаққа қатысқанын біліп отырады.

VІІ. Үй тапсырмасы.

Үй тапсырмасы түсіндіріледі.

Үй тапсырмасымен танысады.






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
