510713
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыДругие методич. материалыАшық сабақ ("Қайталау" )

Ашық сабақ ("Қайталау" )

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_3d9d2847.gifhello_html_16b7f2ac.gifhello_html_m5cb9ad90.gifhello_html_m69940402.gifhello_html_4304201f.gifhello_html_2f087a18.gifhello_html_717ec89.gifhello_html_m13a26653.gifhello_html_m3518fa5e.gifҚазақстан Республикасының Білім және ғылым

министрлігі


63 негізгі орта мектеп










2б сынып жетекшісі: Н. Молдабекова






Шымкент


Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Сандарды бөлу және көбейту тақырыбынан алған білімдерін пысықтауға қайталау есептерін шығартып, оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.

  2. Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын, ой-өрісін дамыту, тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа, ұқыптылыққа баулу. Пәнге қызығушылығын, белсенділігін арттыру.

  3. Тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты сүюге, қорғауға, тіршілік атаулыға қамқорлықпен қорғауға, қоршаған ортаның тылсым сырларын қызықтау арқылы туған жердің табиғатын сүйе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Саяхат сабағы, топпен жұмыс.

Сабақтың түрі: Білімді тиянақтау, топты оқыту, пысықтау сабағы.

Сабақтың әдістері: Баяндау, көрнекілеу, есептеу, ойын, сұрақ-жауап, салыстыру.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, карта, үлестірмелі қағаздар, тест, әріптер. Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

а) Оқушылар көңіл-күйін, зейінін сабаққа аудару.

Мұғалім: Балалар:

Әрбір адам? -Туысым, досым, жұрағат.

Әрбір сабақ? -Үйрену, ұғу, ұлағат.

Әрбір ісің? - Тірлік, тірек, адамдық.

Әрбір сөзің? - Шындық, бірлік, адалдық.

- Олай болса, балалар, сабағымызды бастаймыз.

2.Өтілген сабақты пысықтау.

а) Психологиялық дайындық жүргізу.

14-мысал

5 * 9 * 2 = 90 4 * 2 * 50 = 400 2*5*2*5* 3=300

2*7*5 = 70 20*4*5 =400 2*2*5*5*9 = 900

3*50*2=300 56*20 = 600 2* 8* 7* 5*0 = 0

400

90

600


400

300

900

300

70

0

С

Ә

Т

С

А

П

А

Р

.


  1. Жаңа сабақ. Жаңа сабақтың мақсатын баяндау

Оқулықпен жұмыс:

1-мысал: «Саяхатқа шығайық» ойыны Еуразия материгінен шыққан кеме, Аустралия материгіне жету керек.

Жер шарында 4 мұхит бар. Олар - Тынық, Атлант, Үнді және Солтүстік Мұзды мұхит. Ең үлкені - Тынық мүхит.

Құрлықтың жан - жағынан мұхиттарымен қоршалған ірі бөліктері материк деп аталады. Материктер алтау. Олар - Еуразия, Африка, Аустралия, Солтүстік Америка, Оңтүстік Америка және Антрактида. Еуразия — Еуропа мен Азия дүние бөліктерінен тұрады. Біздің мемлкетіміз - Қазақстан Республикасы Еуразия материгінде орналасқан.

Кеме дауылға тап болды. (6 * 9 =54)

2мысал: Амалды орында: Балықтар

900 564 890 543 432 547

-324 +136 -347 -276 -238 +327

576 700 543 267 194 874


Кеме жүзу бағытынан адасты. (13 * 7 =91)

3-мысал: Өрнектердің мәнін тап: Акула

(200-164) : 6+64=70 (100-28) : 9*10=80 580+(20+5) *2=610

(187+13) :5+60=100 150-(81+19) : 10=140 (420-80) : 340*1=1


Кеме дауылға тап болды. (340+60 = 100)

4-мысал: Өрнек жаз және оның мәнін тап. Дельфин.


  1. 6-ның 6-ға көбейтіндісін 4-ке бөл. (6*6) :4= 9

  2. 82-ден 7 мен 8 сандарының көбейтіндісін азайт. 82-(7*8) = 26

  3. 34 пен 25 сандарының айырмасын 5 есе арттыр. (34-25) *5=45


Сергіту сәті:

Кеме темірқазық жұлдызын көру аймағын жоғалтты. (800-120=680)


6-есеп: Есепті шығар.


Апатқа -7 рет


Дауылға - ? 3 есе артық ? апатқа К


Жоғалтты – 12 рет


Ш: 7 * 3 = 21 (21 + 7) + 12 = 40

Ж: 40 рет апатқа кезікті.


Кеме теңіз тасбақаларын көрді (20*8=160)

8-есеп: Есепті шығар:

Т. лайнер. команд. -66 адам

Жолаушылар -633 ? адам

Қызмет көрсетуші - ? 3 есе кем

Ш: 633 : 3 = 211 (66 + 633) + 211 = 910

Ж: барлығы 910 адам

Кеме теңіз жағалауынан теңіз маржандарын көрді. (300 * 3 = 900) Аустралияға жетті.

9-мысал. Теңдеулерді шеш: Тасбақа.

6 * x = 27 * 2 x : 8 = 25 * 4

6 * x = 54 x : 8 = 100

x = 54 : 6 x = 100 * 8

x = 9 x = 800


10-мысал: Қалдықпен бөлуді тексер.

917 : 30 = 30 (қ. 17) 30 * 30 + 17қ = 917

917 : 300 = 3 (қ. 17) 300 * 3 + 17қ = 917


917 : 10 = 90 (қ. 17) 10 * 90 + 17қ = 917

917 : 100 = 9 (қ. 17) 100 * 9 + 17қ = 917


ІҮ. Сабақты бекіту.

Сәкестендіру тесті.

36 : 4 0

20 * 5 8

80 * 0 600

72 : 9 100

100 * 6 9


Ойлан, тап:


  1. 4 күн, 4 түн боран соқты, неше тәулік - ?

  2. Шөп арасында он құлақ көрінді, неше қоян - ?


Сарамандық жұмыс:

Әр оқушыға қима қағаз тарату.

Үшбұрыштың периметрін табу.


Ү. Үйге тапсырма: 7 – 12 мысал. 170 бет.

ҮІ. Оқушыларды бағалау.











