Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Ашық сабақ қазақ тілінде Жай бөлшектерді қосу және азайту

Ашық сабақ қазақ тілінде Жай бөлшектерді қосу және азайту



Внимание! Сегодня последний день приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m36bf4f24.gif
hello_html_m9a3ef4d.gif5 сыныпМатематикаМомбекова Айнұр

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу және азайту

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жай бөлшектерді, аралас сандарды қосу, азайту, тиянақтау, бекіту, бағалау.

Дамытушылық: Оқушылардың жылдам есептеу қабілетін дамыту; топпен жұмыс жасау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, жауапкершілік, топпен және өздігінен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: жеке, топпен, фронтальді

Көрнектілігі: Интерактивті тақта, түрлі түсті қарындаш, таратпа материал

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:

  1. Ұйымдастыру бөлімі.

  2. Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

  3. Қайталау. (Ауызша)

Тапсырманы орындай отырып оқушылар жай бөлшектердің ережесін, яғни дұрыс, бұрыс бөлшек, аралас сан ережелерін қайталап, еске түсіреді. 1-3 есепте аралас саннан бұрыс бөлшекті, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады. 4-5 тапсырманы орындай отырып оқушылар ой өрісін дамытуға тарихи мәліметпен танысады.

1. Берілген бөліктер бойынша аралас сан құрап, осы санды бұрыс бөлшекке айналдыр.

Жауабы:

hello_html_17627110.gifhello_html_4feb7eac.pnghello_html_717c8a36.png


hello_html_49acfdab.gif



hello_html_m2d19a87b.gif

2. Берілген бөліктер бойынша бұрыс бөлшек құрап, осы санды аралас санға айналдыр.

Жауабы:

hello_html_69b9cff.gif

hello_html_m119cb5b3.pnghello_html_m770cbbf4.gif

hello_html_3addeb07.png

;






















3 Есептен дұрыс бөлшекті, бұрыс бөлшекті, аралас санды теріп оқыңдар. Дұрыс және

бұрыс бөлшекке, аралас санға анықтама беріңдер.

hello_html_af48200.png








4.Координаталық сәуледегі нүктелердің координатасын табыңдар. Координаталық

сәулеге анықтама беріңдер.hello_html_2010f388.png

5. Егер бөлшектерді өсу ретімен орналастырсаңдар б.э.д. 2 ғасырда Ежелгі Египте өмір

сүрген грек ғалымының есімін оқисыңдар. Ол бірінші болып Жердің пішіні дөңгелек болып

келеді деп жобалаған.


hello_html_83cd603.gif

hello_html_78bd8dfb.gif

hello_html_5f273fb5.gif

hello_html_m6ffe725b.gif

hello_html_m16369f6c.gif

hello_html_34732d34.gif

hello_html_m53018d.gif

hello_html_m53460c4f.gif

hello_html_26ce2115.gif

О

Ф

А

Э

Т

Н

Е

С

Р


Ж: ЭРАТОСФЕН

IV. Практикалық жұмыс. Стандартан тыс есептер шығару

Оқушылардың ақпаратты көзбен және түйсіну арқылы қабылдау қабілетін дамытуға байланысты алдына есептер жазылған парақ беріледі. Жұмысты орындауда түрлі түсті қарындашты қолданады. Жұмыс аяғында экранға шыққан жауабы бойынша жұбтары тексереді.

1


Берілген бөліктер бойынша суретті бояңдар.

hello_html_312f539b.png













2




Тетікшеге 1 литр су сияды. Берілген бөліктер бойынша әр түтікте қанша миллилитр су бар? ( Бөлік бойынша түтікшелерді бояп, миллиметрін жаз.)


hello_html_4034beb9.png











V. Есепте. Бұл этапта оқушылардыңлогикалық және жан- жақты ойлау, жылдам есептеу қабілетін дамытуға арналған. Жай бөлшектерді азайту және қосу ережелерін қолданады.

C:\Users\Дінмұхаммед\AppData\Local\Temp\7zOC64A6E17\приложения\СОСТАВЬ ДРОБЬ ПО РИСУНКУ(ОТВЕТЫ).doc Сурет бойынша жай бөлшек құрап, амалдарды орында.

hello_html_4ed7451e.png


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hello_html_4ed7451e.png



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hello_html_4ed7451e.png



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hello_html_4ed7451e.png



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hello_html_4ed7451e.png



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hello_html_4ed7451e.png



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




VI. Өздік жұмысы.

I нұсқа II нұсқа

1)hello_html_7fab0216.gif + hello_html_m6e3ecaf7.gif

  1. hello_html_138d6a3a.gif+ hello_html_m218a2db.gif

2)4 hello_html_m403f83f2.gif – 2 hello_html_3b7b3c70.gif

  1. 3 hello_html_m2c19ebde.gif – 1 hello_html_3b7b3c70.gif

hello_html_m76c9c9cd.gifhello_html_m187fb375.gif

  1. hello_html_m53244232.gifhello_html_m2abfdd97.gif

  1. 4 : 1 hello_html_m2c19ebde.gif

4)11 : 2 hello_html_m1ae3d52d.gif

5)6 hello_html_7fab0216.gif: hello_html_35107a9f.gif

  1. 2 hello_html_57512029.gif: hello_html_m348dc1f0.gif

VII. Қорытынды.Оқушыларды бағалау парағы.


Аты -жөні

Сабақтың этаптары

Ауызша жұмыс

Практикалық жұмыс

Есепте

Өздік жұмысы

Қорытынды

1







2







VIII.Үйге тапсырма:864, №865, № 866. §4.1-§4.8 ереже жаттау.

IX. Рефлексия.

  • Сабақ ұнады ма?______________________

  • Сабақта не ұнамады?__________________

Мұғалімге баға қой. ____________________

  • Өзіңді бағала. _______________________

  • Сабақтың қандай түрі ұнады?__________












57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 18.09.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров414
Номер материала ДA-051296
Получить свидетельство о публикации