Мұғалімнің
аты
-жөні
|
Алдажаров
Дастан
|
№71 орта мектеп, АӘД пәні
|
Күні:
23.04.2016ж.
|
Сабақ атауы
|
Бір қатардан екі қатарға сап құру және қайтадан бір қатарға сап құру
|
Сілтеме
|
10-сынып, «АӘД» оқулығы , интернет
материалдары, оқу әдістемелігі
|
Жалпы
мақсат
|
Оқушыларға бір қатардан екі қатарға сап
құру және қайтадан бір қатарға сап құруды, саптық тәсілдерді дұрыс әрі
жылдам орындауды үйрету; саптық дайындық дағдыларын жетілдіріп дамыту.
|
Сабақтың
түрі
|
Практикалық
|
Берілген
уақыт
|
45 минут
|
Көрнекілігі
|
«АӘД» оқулығы, үлестірме материалдар
|
Өтетін
орны
|
Саптық алаң
|
Сабақ бойынша мұғалім жазбалары
|
Мұғалім
іс әрекеті
|
Оқушы
іс әрекеті
|
І.Ұйымдастыру
- взвод командирі рапортын қабылдау;
-оқушылармен әскери тәртіпте сәлемдесу ;
-сырт көрінісін тексеру;
|
- Рапорт тапсырады;
- Сәлемдеседі
|
II.Үй тапсырмасын сұрау
«Дартс» әдісі арқылы сұраққа жауап береді
-
ҚРҚ Күштері қашан құрылған?
-
Әскери шен бойынша генералдар қай құрамға жатады.
-
ҚР Қорғаныс министрі кім?
-
Автоматты кеудеге пәрмені бойынша неше тәсіл бар?
-
Әскери шен бойынша аға офицерлік құрамды ата.
-
Орнында тұрғандағы бұрылыстар қалай орындалады?
-
Қозғалсытағы бұрылыстар қалай орындалады?
-
Пәрменнің неше түрі бар ? және оларды ата.
-
Лек дегеніміз не?
-
Сап және қатар дегеніміз не?
|
Берілген сұрақтарға жауап береді
|
Жаңа сабаққа қадам
-
Қима қағаздары арқылы топқа бөлу (бөлімшелерге)
-
Бөлімше командирін сайлау;
-
ҚРҚ Күштерінің жарғылары туралы сұрақтар қою.
|
Қима қағаздарды құрастыру арқылы 2 топқа (бөлімшелерге)
бөлінеді;
Бөлімше командирін сайлайды.
ҚРҚ Күштерінің жарғылары туралы сұрақтарға
жауап береді.
|
Жаңа сабақ
Тапсырмалар: 1- топ Бір қатардан екі қатарға сап құру және қайтадан
бір қатарға сап құру
2 – топ
Әскери сәлемдесуді орнында тұрып және
қозғалыста бас киіммен және бас киімсіз орындау. Қозғалыста әскери
сәлемдесуге жауап беру.
|
Оқулық пен интернет желісін пайдалана отырып
әр топ өздеріне берілген тақырыпты топта талдайды, қорғайды.
|
Ашық сұрақтар
Бөлімшелердің бір-біріне қойған
сұрақтарын және жауаптарын тыңдау арқылы жаңа сабақты меңгергенін байқау.
|
Бөлімшелер бір – біріне сұрақтар қояды.
Берілген тапсырмалар бойынша білетін
мәліметтерін талдайды.
|
Сабақты қорытындылау
Бөлімшелерді біріктіріп, взвод бойынша
мұғалім бір қатардан екі қатарға және керісінше, бас киіммен және бас киімсіз
әскери сәлемдесу пәрмендерін орындатады.
|
Командирдің берген пәрмендерін орындайды.
|
Бағалау
Оқушыларды сабақта берген жауаптары мен
белсенділіктерін ескере отырып, сабақ барысы бойынша әр дұрыс жауапқа әскери
шендер беру арқылы бағалайды. Топтарды марапаттау.
|
-
Алған бағаларын күнделіктеріне қойдырады
|
Үйге тапсырма беру
Бөлімшенің жазылма сабы қандай болуы
мүмкін?
Бөлімше құрамын бір немесе екі қатарлы
сапқа тұрғызу ретін айтыңдар.
Оқушылармен әскери тәртіпте қоштасу.
|
-
Берілген тапсрыманы күнделіктеріне жазып алады.
-
Әскери тәртіпте қоштасады.
|
|
|
|
|
|