Қазақстан
тарихы
|
7-сынып
|
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Есім хан
тұсындағы Қазақ хандығы
|
|
Мақсаты
|
Есім хан
тұсындағы қазақ хандығының қоғамдық құрылысы, мемлекеттің күшеюіне негіз
болған саяси жағдайларына сипаттама беру. Есім хандығының өзіне тән
ерекшеліктері туралы мәліметтерін басқа хандықтармен салыстыра білу,
деректермен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту.
|
|
Оқыту
нәтижесі
|
Есім хан
тұсындағы қазақ хандығының өзіне тән ерекшеліктері туралы мәліметтер алады. Тақырыптағы
негізгі идеяны тауып, ой тұжырымдауға үйренеді.Ынтымақтастықпен еңбек етуге
және ұжымдық ,өздік жұмысты ұйымдастырады.
|
|
Сілтеме
|
7-сынып
оқулығы.
|
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Өзара
әрекеттестік, топтық жұмыс. АКТ-ні пайдалану, талантты және дарынды балаларды
оқыту, көшбасшылық, сын тұрғысын ойлау
|
|
Ресурстар
|
Суреттер,
сызба, компьютер, ғаламтор, оқулық тапсырмалар
|
|
Сабақ
жоспары
|
1.Ұйымдасытру
2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы
бойынша
3. Үйге тапсырма
4. Рефлекция
|
|
Үйге
тапсырма
|
& 41 168-171 бет.
|
|
|
Мұғалім
әрекеті
|
Оқушы
әрекеті
|
45 мин
|
Қолданған
модуль
|
Білу
|
Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сынып
журналын жүргізу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Бағалау парақшасын тарату
Сыныпты топқа біріктіру
Топ басшысын сайлау
Үй тапсырмасын сұрау
Есім ханның саяси жағдайы кестесін
тарату,тестік тапсырмалар
Есім ханның құрамына кіретін рулар мекендеген
орны
Есім хан билеген қалалар
|
Смайликке
бүгінгі көңіл-күйі туралы стикерлерге жазу
Түрлі ою-
өрнектер арқылы топқа бөлінеді
Картада хандықтың
орналасу шекараларын көрсету
Есім
ханның сыртқы жағдайына әсер еткен жағдайлар
«Тұрсын
ханның бүлігі»
Жалпы
түсініктерін айту, оқулық негізінде картамен жұмыс
Сөзжұмбақтарды
топпен шешу
|
2мин
8мин
|
Сын
ойлауға үйрету
СТО
Диалогтік
оқыту
Талантты
және дарынды балалар
Оқытуды
бағалау
|
түсіну
|
Жаңа
сабақтың мазмұнымен мақсатымен таныстырады
Өзіндік
түсіндіру жасайды
Екі
топқа бөліп тапсырмалар беріледі
Есім
ханның ел басқару ерекшелігіне сипаттама беру
|
Мәтінмен
жұмыс істеу тапсырылады
Картадан
Есім ханның орналасу шекарасын көрсетеді
Кесте
толтырып түсіндіреді
|
6 м ин
|
СТО
Көшбасшылық
Диалогті
оқыту
Жас
ерекшелігіне қарай оқыту
|
қолдану
|
Тапсырмалар
беру
Сұрақтар
қою
|
Есім
ханның ел басқару ерекшеліктеріне Қасым ханның қоғамдық- әкімшілік
құрылысымен салыстыру
|
7 мин
|
Талантты
және дарынды балаларды оқыту және көшбасшылық
|
талдау
|
Есім
ханның құрылысын жіктеу, шаруашылығына талдау жасату
шаруашылықпен
қол өнеріне бүгінгі күнмен байланыстарын анықтату
Сергіту
сәті
«Ойлан
тап»
|
Саяси
құрылысының мен шаруашылығын Есім ханның ерекшеліктері басқару органдарының
айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табу, талқылау
Постер
жасау
Әндердің
атын табу
|
10мин
|
СТО
Көшбасшылық
Талантты
және дарынды балаларды анықтау
|
жинақтау
|
Кері
байланыс
Сұрақ-жауап
Таратпа
материалдары
Тақырып
бойынша жасалған сұрақтар
Сөзжұмбақтар,
термин сөздер
Тақырып
бойынша
Суреттер
|
Сұрақтарға
топпен жауап беру
Суреттер
бойынша әңгіме құрау
Термин
сөздердің анықтамасын дәлелдеу
|
7мин
|
СТО
Талантты
және дарынды балаларды оқыту
|
бағалау
|
Өлшемді
және жиынтық бағалау
|
Өзін-өзі
өлшемді бағалау
Топ
басшысын бағалау
Оқуды
бағалау және оқытуды бағалау
|
2мин
|
Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Рефлексия
|
Не
білдім? Қандай әсер алдым?
|
2мин
|
Стикерлерге
жазу
|
|
|
|
|
|
|
|