Инфоурок Иностранные языки КонспектыАшық сабақ "Fruits and vegetables"

Ашық сабақ "Fruits and vegetables"

Скачать материал

1.Жемістер мен көкөністер

Fruits and vegetables

 


Vegetables

 

 

Fruits  

 
                                                                                       

 

 

 

Magic box

 

 
 


                                                                                   

 

2.  Match the food with their names.

Apple         orange       lemon       potato       cucumber

 

3. Is this a fruit or vegetable?

Apple                      fruit

                                 vegetable

4. Complete your chart about the Fruit and vegetables you have.

 

Food

What colour

Number

Fruit or vegetable?

 

 

 

 

   

5. Сергіту сәті.

I like to eat, eat, eat,

Apple and bananas.

I like to eat, eat, eat,

Orange and grapes.

I like to eat, eat, eat,

I like to eat fruits.

 

Warm-up.

“Red, yellow, green” game.

Жасыл түсті атағанда музыкамен баяу жүгіру, сары түсті атағанда баяу жүру, қызыл сөзін естігенде тоқтай қалу керектігін түсідіреді.

 

Сатушы мен сатып алушы

(Please) сөзін қолдану.

Give me please a …………

Thank you!

 

“I like”  ойыны

Балаларды шеңбер бойымен тұрғызады. Допты балалардың  біріне “I like…” , деп өзіне ұнайтын жеміс немесе көкөністің атын атап лақтырады. Допты қағып алған бала өзі ұнататын тағамды атап,ойынды жалғастырады.

Узнай на вкус

Детям предлагается с закрытыми глазами попробовать на вкус кусочки фруктов и определить

на английском языке названия этих фруктов.

(открываем волшебную коробку с награждениями).

(яблоко, банан, мандарин, груша)

 

Ұйымдастырылған іс-әрекетінің

№16   технологиялық  картасы       Апта    32        Сәуір

 

Топ: 

Даярлық «А»

Пән: 

Шет тілі

Оқытушы: 

Махметова А. Ж.            

Білім беру саласы:

«Қатынас»

Бөлімі :

Ағылшын тілі

Тақырыбы :

Жемістер мен көкөністер - Fruits and vegetables

Мақсаты :

1.Білімділік:

2.Дамытушылық:

3.Тәрбиелік:

1.Тақырып бойынша жаңа сөздерді игеріп, қолдана білуге үйрету.

2.Ойлау, есте сақтау, сын тұрғысынан ойлау қабылеттерін дамыту.

3.Тіл үйренуге қызығушылығын арттыру.

Қажетті құрал - жабдықтар,

көрнекіліктер:

Жемістер мен көкөністердің суреттері, әр-түрлі түстегі парақтар, суреттер, конверттегі хат, презентация.

Лексикалық бірліктер:

Appleалма, orange – апельсин, bananaбанан, grapesжүзім, lemon - лимон , carrot - сәбіз , onion – пияз, potato – картоп, cucumber – қияр

Сабақ түрлері:

Тілдік қорды дамыту.

Әдіс – тәсілдер:

Сын тұрғысынан ойлау әдісі.

Пәнаралық байланыс:

Қазақ тiлi

Іс-әрекет кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Мотивациялық - қозғаушылық

Балаларменамандасады.

Hello , kids !

Warm up activity.

Мұғалімeңамандасады. .

Hello , teacher!

Good  morning

Good  morning

Good  morning to  you

Good  morning

Good  morning

I am  glad  to  see  you

2. Ұйымдастыру-іздестіру

Менің атым... Мен сендерден көмек сұрай келдім.Бірақ мен ешқашан мектепке, бала-бақшаға да барған емеспін, сондықтан маған сендердің көмектерің қажет. Маған сендердің ағылшын тілін біліп, көп білетіндеріңді айтты.Маған көмектесе аласыңдар ма?

-              Олай болса, мен сендерді өз тобыма шақырамын:

- Кемеме қош келіпсіңдер! What is your name?

- Біз жүзгенше тілімізді жаттықтырып алайық...

Жаттығу (.....)

Міне керек жерімізге жетіп те қалдық. 3-слайд

(Қиялға толы орман) 4-слайд

Look  these are animal. Name the animals. Жануарларды атап шығамыз.Балалар жануарларды слайд бойынша атап шығады.

Мұғалім: We can see domestic and wild animals.

Кәрі пират көк сақал жабайы мен үй жануарларын шатастырыпты. Қандай жануарлар қателікпен орманда болды?Осыны анықтау үшін ойын ойнайық.

Wild and domestic. If the animal is wild clap your hands. If the Animal is domestic top your legs.

Егер жануар жабайы болса шапалақтаймыз.Егер де үй жануары болса аяқпен тебеміз.Мұғалім жануарды атайды , балар тапсырманы орындайды.Одан соң мұғалім баларға жүргізуші болуды ұсынады.Ал енді үй және жабайы жануарларды атап шығайық. Слайд 5,6.

Good! Біз тапсырманы орындадық, енді ол үшін көмек сөз аламыз.Әрі қарай кеттік.

Next place. Келесі тоқтайтын жеріміз астан-кестен елі.Қу Джо атты пират сандарды жасырып қойыпты. 7 слайд.

Мұнда барлық сандар жасырылған.Оларды жинап, рет-ретімен қояйық.(Балалар сандарды жинап, оларды атайды және тақтаға ретімен қойып шығады. )Мен сендерге көмектесейін: мен неше рет шапалақтасам,  сол санды сендер әкелесіңдер.

Мұғалім: Now6 lets count7 1-10. (1-10 дейін бірге санайды)

Бұл тапсырманы да ойдағыдай орындадық. Енді келесі көмек сөзге қарайық.

Мен әбден шаршадым, билегім кеп тұр, біз пираттар билегенді ұнатамыз, ал сендер билегілерің келіп тұр ма?

Динамикалық пауза. 8 слайд.

Мұғалім: Ал бізге қайтадан жолға шығу керек.Енді біз Кемпірқосақ Феяда қонақтамыз. (Fairy Rainbow) 9-слайд.

Бірақ не болды? Неге ол түрлі-түсті емес?Бұған кінәлі пират Үлкен Билл , ол кемпірқосақтың түстерін өшіріп тастады.Балалар, біз кемпірқосақты түрлі-түсті қылайық! (балар үстелге отырады, әрқайсысында кемпірқосақ пен түрлі-түсті қағаз бар)

Мұғалім: Ал енді саусақтар мен көздерімізді жаттықтырайық

 Wiggle your fingers blink your eyes

Wiggle  your fingers blink blink and blink

Move your hands side to side

Move your hands side to side

 

Кемпірқосақты қайтару үшін бізге жұмбақтарды шешу қажет (мұғалім жұмбақты жасырады, балар түсті табады) 10 слайд

 

 

Қараңдаршы қандай әдемі! Енді кемпірқосақтың барлық түстерін атап шығайық. (балалар түстерді атап шығады) 11 слайд

Қорытынды бөлім:

Мұғалім: Мінекей соңғы көмек сөзге де жеттік.(Балалар көмек сөзді алып сандыққа жақындайды )

Қараңдаршы бұл сандық қой, оны немен ашамыз? 12 слайд

Балалар көмек сөзден зат таңдап сандықты ашады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        -     Иә

 

 

 

 

 

-          Thank you! (Рахмет!)

(Балалар кезектеп сұрақтартарға жауап беріп, кемеге өтеді)

-           

Үнтаспанықосады

Help:Oh look!(тақтадаалдыналадайындапқойғансуретіне(слайдтар) балалардыңназарынаударады):Switches  on  a  disk  with  English  words.

Суреттергеназараударады

Сөздердіқайталайды,ескесақтайды.

Spring  is  green 

Winter  is  white

Autumn  is  Yellow

 Summer  is  bright                    

 

Мұғалім (суреттікөрсетіп) такпактыайтады

Балаларслайдтарға қарап  тақпақты  тындайды және  қайталайды

Spring  Winter  Autumn

Spring  Winter  Autumn

Spring  Winter 

Spring  Winter 

Spring  Winter  Autumn

 

Сергіту сәті:

Help: Let’sdo exercises!

Look up

Look down

Look left

Look right

Clap up

Clap down

 Clap left

 Clap right

Hands  up

Hands  down

Hands  on hips

Sit  down

one  two  three   hop

one  two  three   stop

Stand  still

Сергітусәтініңқимылдарынжасап,сөзінбіргеқосылыпайтады.

Look up

Look down

Look left

Look right

Clap up

Clap down

Clap left

Clap right

Handsup

Handsdown

Handsonhips

Sitdown

onetwothreehop

onetwothreestop

Standstill

Show me

дидактикалық ойыны.

-Сендеролардытезтаныпқоярмаекенсіңдер,соныкөрейік.

Балаларғабірересекадамныңбасыжінежан-жағынаәр  жыл мезгілі және  түстер иесініңқұралдарыбейнеленгенсуреттердікезек-кезеккөрсетеді. Көрсеткенсайын “Show  me?” депсұрапотырады. Very well!

Суреттегізаттардызерттепқарайды,қайжыл мезгілі иесіекенінтауыпатайды.

 

3 Рефлексивті бағалау кезеңі/

 

Балалар,сендербүгін Help-кеқандайтакпакты айтыңдар? Олардысендерқайданкөріпжүрсіңдер? Сендергеойынойнағанұнадыма?

Сабақтаналғанәсерлеріменбөліседі.

 

 

Күтілетін нәтиже:

Нені білу керек

Түрлі жыл мезгілдері иелерінің құралдарын ажырата білуді

Нені игереді

Жыл мезгілдері.  Nature (Seasons) ағылшынша айтуды,ағылшын тілінде “Spring  – Көктем , Winter- қыс, Autumn  -күз Summer –жаз green-  жасыл, white-  ақ, yellow - сары,one , two , three, four , five ”cөздерін дұрыс айтуды,ол сөздердің мағынасын ашуды

Нені біледі

Ағылшын тілінде амандасуды

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ "Fruits and vegetables""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Режиссер монтажа

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
