Инфоурок Начальные классы КонспектыАшық сабақ "Интернат наны"

Рабочий лист по ОДНКР "Традиции и обычаи народов Кавказа и Закавказья"

Файл будет скачан в формате:

  • pdf
2348
20
17.11.2023
«Инфоурок»

Материал разработан автором:

Коробейникова Елена Сергеевна

учитель начальных классов

Яркий и динамичный рабочий лист "Традиции и обычаи народов Кавказа и Закавказья" познакомит учеников с обычаем аталычества, закрепит знания о национальном головном уборе, познакомит с блюдами национальной кухни, познакомит обычаем посещения пещеры Залеской наны. Лист состоит из 6 заданий и предназначен для работы на уроках ОДНКР в 9 классе.

Краткое описание методической разработки

Яркий и динамичный рабочий лист "Традиции и обычаи народов Кавказа и Закавказья" познакомит учеников с обычаем аталычества, закрепит знания о национальном головном уборе, познакомит с блюдами национальной кухни, познакомит обычаем посещения пещеры Залеской наны. Лист состоит из 6 заданий и предназначен для работы на уроках ОДНКР в 9 классе.

Ашық сабақ "Интернат наны"

Скачать материал

 

 

Мақсаты:            Ш.Мұртазаның «Интернат наны» мәтінінің негізгі идеясын

                     ашу,өз ойларын еркін жеткізуге уйрету.

                     Өтілген сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру арқылы оқушылардың

                     шығармашылық  ойлау қабілетін дамыту.

                     Ұйымшылдыққа,қанағатшылдыққа,төзімділікке, адам бойындағы

                     жақсы қасиеттерге тәрбиелеу.

Түрі: аралас сабақ

Әдісі: сыни тұрғыдан ойлау,топтау,көрнекілік.

Көрнекілігі: проектор,плакаттар

Сабақтың барысы:    I Ұйымдастыру бөлімі

                  Сабақ ережесі. Бағалау парақшасын түсіндіру.

 

                                   II Үй жұмысын тексеру

                  Ж.Жабаев «Менің өмірім»

- Жамбыл Жабаев кім?

- Нешінші жылы,кай жерде өмірге келген?

- Есімінің Жамбыл қойылу себебі неде?

- Жамбылды кім ретінде танисыңдар?

- Оның сүйікті ісі қандай?

- Оның өміріне қолдау жасаған адам?

- Жамбыл қандай отбасынан шығып еді?

- Өмірінің соңына дейін қандай кезеңдерді басынан кешті?

- Жамбылдың өміріне ұқсас қандай мәтінді еске түсіре аламыз?

- Бала Тұрар қандай қиындықтарды бастан кешті?

- Осы мәтінің авторы?

 

 

                         Бала Тұрар      Жамбыл облысы         жазушы,қоғам қайраткері,

                                                                                                 аудармашы.

                                                 Шерхан Мұртаза

                         1932 жыл                                                    ИНТЕРНАТ НАНЫ.

                                            Құрмет иегері,Отан ордені

 

                                           III. Жаңа сабақ

«Интернат» дегенді қалай түсінесіңдер?

«Интернат наны» мәтіні не жайлы болуы мүмкін?

 

                                          Мәтінмен жұмыс.

Әр топ өз бөлімдерін тізбектеп оқып, түсінгенін айту.Түсініксіз сөздердің астын сызу керек.

 

 

 

 

 

 

                                                 Сөздік жұмыс.

Ебі келсе -ыңғайы, реті келсе.

Интернат –ауылы алыстағы балалар жатып оқитын орын.

Ауқат –ас.

Жаси бастайды –жуаси бастайды.

Палундра! – Аттан!

Қанар –қап.

 

-         Мәтіннің басты кейіпкері кім? Портретін тап.

-         Портрет дегеніміз не?

-         Интернат балаларының өмірі неліктен қиын болды?

-         Соғыс қай кезеңде,кімдермен болды?

-         Биыл Ұлы Отан соғысының аяқталғанына қанша жыл?

-         Ұлы Отан соғысының батырларын ата.

 

  Сергіту сәті.

                                            Топпен жұмыс

 

   I топ.  Венн диаграммасы. «Менің интернатым- Әлтайдың интернаты»

  II топ.  Эссе. «Нансыз 1күнім»

 III топ. Семантикалық карта. Нан. Нанға байланысты түйін.

                         

Үйге тапсырма. Бағалау. Мадақтау.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ "Интернат наны""
Смотреть ещё 6 054 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
