Тақырыбы: Қызықты математика.
Мақсаты: Білімдерін тиянақтау.
Білімділік: Оқушылардың математикалық білім қабілеттерін тексеру, алған білімдерін пысықтау.
Дамытушылық: Сандарды
тура, кері санауға үйрету, логикалық ойын арқылы баланың қиялын, ой - өрісін,
есте сақтау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Ойынның шартын сақтап ойнауға, ұйымшыл, көпшіл, шыдамды, сабырлы,
шапшаң болуға тәрбиелеу.
Әдіс
тәсілі: түсіндіру, сұрақ - жауап, сергіту сәті, дидактикалық ойыны.
Сабақтың көрнекілігі: презентация, кеспе қағаздар, кеспе сандар т.б
Сабақтың
барысы:
I.
Ұйымдастыру кезеңі: Шаттық шеңбері
Күн
шығыпты, алақай,
Қуанатын
күн бүгін.
Қайырлы
таң! Қайырлы таң!
Күліп
шықты күн бүгін.
- Жарайсыңдар, балалар, бүгінгі күніміз жақсы болсын, орнымызға отырып.
- Балалар, мен сендерге құр қол келген жоқпын
Мына шарларды ала келдім.
- Бір жылда неше мезгіл бар?
- Төрт мезгіл. Кәне, атап шығайық... (қыс, көктем, күз, жаз)
Бұл шарлардың түсі де сол төрт мезгілді белгілейді.
Мына шардың түсі қандай?(ақ)
- Бұл шардың түсі қай мезгілді білдіреді?
Қыс. қыста жер қандай болады (ақ)
Сары шарды көрсету
Бұл түс қандай жыл мезгілін білдіреді.(күз)
- Себебі күзде ағаштардың жапырақтары сарғайып жерге түседі.
Жер беті сары кілемге ұқсайды.
Жасыл шарды көрсету.
Бұл түс шөптердің түсі сияқты.
- Табиғат көктемде оянып, жер беті жасыл шөпке толады..
Ағаштар бүршік жара бастайды.(көктем)
Қызыл шарды көрсету.
- Қызыл түс қандай жыл мезгілін білдіреді.?
Қай уақытта гүлдер қызыл түске боялады?.(жаз)
- Балалар, түстерін білдік, енді сиқырлы шардың ішінде не бар екенін білгілерің
келе ме? Кәне, шарды кім жарады. Тапсырмаларға жауап беру.
1 - тапсырма. 1 - ден 10 – ға дейін тура және кері санау
2 - тапсырма. Дидактикалық ойын. Сандардың көршісін табу.
3 -
тапсырма. Логикалық есептер
Дүкеннен анам 2 допты алып келді, оның біреуін ініме бердім. менде неше доп
қалды? (1)
4-тапсырма Қоянда неше құлақ бар? Екі қоянда неше құлақ бар? (қоянның суретін
көрсету)
Есептер шығару.
1. Ағашта 5құс отыр, оның 2 - уі ұшып кетті, ағашта қанша құс қалды?
2. Үстелде 5 алма бар еді, оның 2-уін жеп қойды неше алма қалды?
3. 1-ден
10-ға дейінгі сандарға есептер шығару.
7+3=
10- 6=
9+1=
10+0=
Өтілген
сандардан тақпақ сұрайды.
1 саны
Мені келсе білгің
Мен таяқша бірмін
Барлық санға жол бастап
Ең басында тұрамын.
2 саны
Бірден кейін тұрамын
Сандар іші тұрағым
Бірге – бірді қосқанда
Мен шығамын шырағым.
3 саны
Екіден соң әрқашан
Үш саны мен шығамын
Орныма барамын
Қос айшық саламын.
Сергіту
сәті:
Дидактикалық ойын:
Геометриялық
пішіндерден ойыншықтар құрастыру.
Салыстыру.
7<8
6=6
9>6
8<10
10>7
6<9
Қорытынды:
Сұрақ – жауап
әдісі арқылы сабақта алған білімдерін бекіту. Балаларды мадақтап, бағалау.
-Бүгін сендерге
қандай іс-әрекет кезеңі ұнады?
-Балалар бүгін не
үйрендік?
-Балалар
көңіл-күйлерін қалай?
-Балалар сендерге сабақ
ұнады ма?
№
20 орта мектеп
Тақырыбы:
Қызықты математика
Дайындаған:
Айтмуханова.Г.
2015-2016 оқу жылы