Инфоурок Другое КонспектыАшық сабақ: Майлықожа өмірі мен шығармашылығы. «Толғау» өлеңі .

Ашық сабақ: Майлықожа өмірі мен шығармашылығы. «Толғау» өлеңі .

Скачать материал

 

Бакытова Акмаржан Сексеновна Жаңаөзен қаласы №18 орта мектеп.

1-Апта

6-күн

4-сабақ

Сыныбы

10 «а»

Пәні

Қазақ әдебиеті   

 

Сабақтың тақырыбы

 Майлықожа өмірі мен  шығармашылығы. «Толғау» өлеңі .

Сабақтың мақсаты

Майлықожаның өмірі мен шығармашылығымен танысу, «Толғау» өлеңінің  мазмұнын талдау арқылы  тұжырым жасау

Сілтеме

Оқулық, слайдтар, әдістемелік құралдар.

Оқыту нәтижесі

Өлеңді оқиды, тұжырым жасайды.

Негізгі идеялар

Парасатты адам болуға үндеу.

Тапсырма көздері

1-тапсырма

Ой қозғау.Тапсырма парақшалары.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау.

3-модуль.  АКТ модулі.

2-тапсырма. Майлықожа өмірі мен шығармашылығы туралы деректер жинау.1-модулъ. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

3-тапсырма.Мәтінмен жұмыс.Өлең мазмұнын қара- сөзбен жазу.1-модулъ.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

4-тапсырма.Өлеңді талдау.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау.5-модуль. Талантты және  дарынды  балаларды  оқыту

5-тапсырма.Постер қорғау.2-модулъ.Сыни тұрғыдан ойлау.

 

Кейінгі тапсырма.

Өлеңді жаттау.

Бағалау

Оқуды бағалау,топты бағалау,ОүБ,кері байланыс.

Рефлексия

Смайликтермен жасау.

 

Сабақтың   этаптары

Мұғалімнің  іс-әрекеті.

Оқшының іс-әрекеті.

Ұйымдастыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тұсаукесер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

Сыныппен байланыс  орнату

 

 

 

 

 

 

 

Топқа  бөлу

 

 

 

 

 

Өткен сабақты  еске  түсіру  арқылы  ойлау  қабілетін дамыту

 

 

 

Сыныптың білім деңгейін  анықтау

 

 

 

Сабақ тақырыбын ашу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қызуғышылығын ояту

 


Логикалық ойлауға жетелеу

 

 

 

 

 

Түсіндірме жалпылама сұрақтар

 

 

 

Түсіну үшін тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды шығару

 

Сабақтың басты сәттеріне тоқталу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

-Сәлеметсіз бе, балалар

-Балалар,бүгінгі  күнге не айтасыз?

-Ал,балалар,бір-бірімізге жақсы  күнде  жақсы  сөз  айтып  сабағымызды  бастаймыз.

 

 

Енді  1,2,3,4,5 санын  айту арқылы  топқа   бөлінеміз

№1 топ

№2 топ

№3 топ

№4 топ

Өткен  тақырыпқа  шолу. Өткен  сабақта қандай  тақырыпты  сөз еттік?

 

 

 

 

«Зар  заман» тақырыбына тест  беріп, орындатып, өздеріне  тексертемін

 

 

-Жарыста  жүлде алу

-Тәтті тағам  пісіру

-Әдемі  гүл өсіру

-Күнде  «5»-тік  алу

-Парасатты адам  болу...

 

 

 

 

 

 

 

Видиоролик

 

 

Парасат деген не?

. . . . . .  .

 

 

 

 

 

ХIX ғасырдың 1-інші  жар тысындағы қазақ әдебиетіндегі  ақын кімдер?

 

 

Төрт топқа тапсырма  беремін

1.Майлықожа өмірі мен шығармашылығы  туралы деректер жинау.

2.Мәтінмен жұмыс .Өлең мазмұнын қарасөзбен  жазу.

3.Мағыналық  құрылымын табу.

4.Өлеңді талдау

Жеке оқушымен жұмыс

Сөз мағынасын табу үшін сөздердің синонимдерін табу.

 

Сергіту сәті

«Қызыл  өрік»

Би

 

ВЕНН диаграммасы

 

 

Сонымен біз бүгін  кімнің  өлеңін өттік?

 

 

 

 

 

 

-Балалар,бүгін не үйрендік?

 

 

 

 

Көңілді  смайликтер

 

 

 

-Сәлеметсіз бе?

-Ризамыз бүгінге!

-Ризамыз қазірге!

-Аман  бол!-Денсаулығың  мықты  болсын!

-Арманыңа жет!

-Бақытты бол!

 

Оқушылар  топқа  бөлінеді

 

 

 

 

Ш.Қанайұлы «Зар  заман» толғауы  тапсырма  парақшыларын  толтырады. Топтағылар бірін-бірі  бағалайды

Оқушылардың  болжамды  жауаптары: тест орындайды,өздерін-өздері  бағалайды

-өз қолымызда

-өз қолымызда

-өз қолымызда

-өз қолымызда

-өз қолымызда

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Ақыл мен мінез жарастығы

-Көбіне

ақыл-парасат деп айтады

-Көбіне  үлкен адамдарға айтады.

-Махамбет,Дулат,

Сүйінбай,Шортанбай,

Майлықожа

 

 

Топтар  тапсырмаларын постермен   қорғап

 

тақырып тұжырымын  ашады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВЕНН диаграммасын толтыру

 

-Майлықожа  Сұлтанқожаұлының «Толғау» өлеңін өттік.Ақын  парасатты болуға үндейді.

 

 

Бүгін сабақ  өте қызықты өтті.Топқа бөлінді,бір-бірімізді  бағалауды   үйрендік.

 

Сабақ  туралы  смайликтермен  белгілеп  береді

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалімнің  жазбалары

 

Тренер  жазбалары

Орта   мерзім  жоспарымды  ала  отырып, қысқа мерзім  жоспарымды  жасақтадым.Сыныппен  байланыс орнату үшін «жақсы  сөздер» әдісін  қолдандым.Оқушыларды1,2,3,4,5 санын  айту  арқылы  топқа  бөлдім.Топтарды №1,№2,№3,№4 деп  белгіледім. Өткен  тақырыпқа  шолу  жасадым.Сыныптың  білім  деңгейін  анықтау  үшін  тест  алдым  және  балаларға  тексерттім. Сабақ  тақырыбын  ашу  үшін «Парасатты адам» туралы  сұрақтар  қойдым. Қызығушылығын ояту  мақсатында   видеоролик  көрсеттім.Логикалық  ойлауға  жетелеу  үшін  сұрақтар қойдым.Түсіндірмелі  жалпылама  сұрақтарды  ортаға  тастадым.Түсіну  үшін  тапсырманы 4 топқа  бөліп  бердім. ВЕНН  диаграммасын   толтыру  арқылы  қорытынды  жасадым. Сабақтың  басты  сәттеріне  тоқталып, оқушылардың  ойын  білдім. Оқушылар  көңілді  смайликтермен  сабақ  туралы  пікірін білдірді.

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ: Майлықожа өмірі мен шығармашылығы. «Толғау» өлеңі ."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист по благоустройству

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
