Скачивание материала началось

Предлагаем Вам установить расширение «Инфоурок» для удобного поиска материалов:

ПЕРЕЙТИ К УСТАНОВКЕ

Новый курс повышения квалификации!

Цифровая грамотность педагога. Дистанционные технологии обучения

Разработан летом 2020 специально для учителей

Успеть записаться

-50% До конца лета

Каждую неделю мы делим 100 000 ₽ среди активных педагогов. Добавьте свои разработки в библиотеку “Инфоурок”
Добавить авторскую разработку
и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы КонспектыАшық сабақ "Менің сүйікті пәндерім" 4 сынып

Ашық сабақ "Менің сүйікті пәндерім" 4 сынып

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы "Менің сүйікті пәндерім" 4 сынып

4 сынып __________ 
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті пәндерім 
Сабақтың мақсаты: 
Білімділік: дыбыстар мен әріптер тақырыбы бойынша өтілген материалдарды қайталау, жуан және жіңішке ажыратып алуға машықтандыру. Дамытушылық: сауатты жазуға дағдыландыру, сөздік қорын байыту, ауызекі тілін дамыту. 
Тәрбиелік: кітапқа, білімге қызығушылықтарын арттыру. 
Сабақтың барысы: 
І. Ұйымдастыру кезеңі 
ІІ. Фонетикалық сәті 
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру 
ІV. Жаңа сабақ 
— Қандай оқу пәндерін білесіңдер? 
1. Сөздікпен жұмыс. 
Дүниетану – познание мира 
Өзін – өзі тану - самопознание 
Бейнелеу өнері – изобразительное искусство 
еңбекке баулу – трудовое обучение 
әдебиеттік оқу – литературное чтение 
ағылшын тілі – английский язык 
(оқушыларға жаңа сөздерді түсіндіру, сөздік дәптерге жазу) 

2. Оқулықпен жұмыс 
Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 

3. Дәптермен жұмыс 
Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

4. Сергіту сәті 
Балалар, біз біраз жұмыс істеп, атқардық. Енді демалайық. 

5. Жұмбақтар. 
Бұл қай сабақ? 
1. Мәтіндерді аударамыз, сөздікпен жұмыс істейміз, өлең-тақпақ үйренеміз. 
2. Есеп шығарамыз, үшбұрыш пен сызғышты пайдаланамыз. Шеңбер сызамыз. 
3. Бояу, түрлі-түсті қарындаштар әкелеміз, сурет саламыз. 
4. Жаттығулар жасаймыз, жүгіреміз, секіреміз, доп ойнаймыз. 
5. Қайшы, түрлі-түсті қағаз, желім әкелеміз. 
Ойын «Адасқан әріптер» 
Мына адасқан әріптерден пән атауларын тауып, жазыңдар. 
Атакимемта - 
Тедиәбе - 
Ақақз ітлі - 
Рысо іліт - 
Анығшыл лііт - 
Түдиануен - 
Азымку - 

VI. Сабақты қорытындылау 
Біз бүгін қандай пәндер туралы айттық? 
Балалар, бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? 
Бүгінгі сабақта қандай тапсырмаларды орындадық? 

VII. Бағалау 
VIII. Үйге тапсырма беру 
сөзжұмбақ құрастыру 

Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 



Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 



Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 



Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 



Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 



Мен төртінші сыныпта оқимын. Менің сүйікті пәндерім – қазақ тілі,әдебиеттік оқу, математика, бейнелеу өнері.Қазақ тілі сабағында біз дұрыс сөйлеуді, сөздерді аударуды үйренеміз. Әдебиеттік оқу сабағында мен өлең оқуды жақсы көремін. Математика сабағында түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Ал бейнелеу өнерінде қызықты суреттер саламыз. 
Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

Менің сүйікті пәндерім. 
Мен т... рт... нш... сыныпта (учусь). Менің сүйікті п... ндер... м (много). Қазақ тілі с... б...ғ... (интересно) өтеді. (На уроке) біз дұрыс сөйлеуді, с... здерд... аударуды үйренеміз. Математика сабағында (мы) неше т.. рл... есеп шығарамыз. Бейнелеу өнері сабағында түрлі тақырыпта қ...з...қт... (рисунки) саламыз. Музыка сабағын да біз ж...қс... көреміз. Әдебиеттік оқу сабағында біз к... птеген ( с поэтами-писателями) танысамыз. 

Балалар, сендер үйден пән атауларын жаттап келдіңдер. 
1 
ІІІ. Сөздік жұмыс. 
Жаңа тақырып бойынша мына сөздерді меңгеріп, қолдануын үйренейік. 
1. Тыңдаңдар, қайталаңдар. 
2. Ал енді осы сөздерді сөздік дәптерлеріне көшіріп жазыңдар. 
3. Сөз тіркестерін және сөйлем құрастырыңдар. 
Тапсырманы қалай орындадық, көрейік. Жақсы орындаппыз. 

ІV. Мәтінмен жұмыс. 
1. Оқулықты ашыңдар, 14-бет. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударыңдар. 
2. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойындар: 

Дұрыс орындадық па, көрейік. Дұрыс екен. 
V. Жұптық жұмыс. 
Ал, балалар, бүгінгі жаңа сөздерді және оқыған мәтінді қолданып шағын диалогтар құрастырыңдар. Өз сүйікті пәндерің туралы сұрақ қойып, сол сабақтарда не істейсіңдер, аңықтап бір бірінен сұраңдар. Тіл дамыту дәптерлеріңді ашыңдар, сол дәптерлеріне диалогтарыңды жазыңдар. 
Кім дайын? Ал, тыңдайық. Сергіту сәті 
VІ. Жазбаша жұмыс. 
Жақсы демалдық, енді сабағымызды жалғастырайық. Жұмыс дәптерлерінді ашыңдар, бүгінгі күн мен тақырыпты жазыңдар. Оқулықтың 14-ші бетін ашыңдар, 2- жаттығуды орыңдаймыз. Не істеу керек екен? Лиза, тапсырмасын оқы. Жақсы, ендеше, бірінші бағанға 4 жуан сөзді, ал екінші бағанға 4 жіңішке сөзді теріп жазыңдар. Тақтаға кім шығады? 
Қалай орындадық екен, көрейік. Жақсы орындаппыз. 
VІІ. Ой-өрісін дамыту: 
1.Сөзжұмбақты шешу, жауап сөзіне фонетикалық талдау жасау. 
2.Талдауды тексеру, әр дыбысты бір оқушыға тақтаға талдату. 
Балалар, біз бүгінгі сабақта бірнеше тапсырмалар орындадық. 
Ал, енді сабақта не білгенімізді бекітеміз. 
3. «Дұрыс, бұрыс» жұмысын жасау 
ІІІ. Сабақты қорытындылау. 
Оқушылар білімі бағаланады. 
Балалар, бүгінгі сабақты мақалмен аяқтаймыз. 

— Қандай оқу пәндерін білесіңдер? 
— Математика, орыс тілі, қазақ тілі, дүние тану, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері, еңбекке баулу, әдебиеттік оқу т. б. 
. 

Қазақ тілі сабағы аптасына неше рет болады? 
Бүгін қазақ тілі сабағы нешінші сабақ? 

5. Пәндер сөзіне фонетикалық талдау жасаңдар. 
Қорытынды: Балалар, бүгін сабақта біз не істедік? Оқу пәндері туралы айттық. Оқу құралдарын қайталадық. Буынды, дауысты, дауыссыз дыбыстарды қайталадық. Фонетикалық талдау жасадық, кластер толтырдық. 
Бүгін сабақта жақсы жұмыс істедіңдер. 
Бағалау. 
Үй жұмысы: 
1. «Менің сүйікті пәнім» тақырыбына шағын шығарма жазу. 
2. «Оқу пәндері» тақырыбына сөзжұмбақ құрастыру. 
3. Оқу-білім туралы мақал-мәтелдер жаттау. 

сүйікті пәнім – любимый предмет 

өткізіледі – проводится 
танысу – знакомить 
тырысу – стараться 
міндетіміз – обязанность 

1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, аудар. 
Менің сүйікті пәнім 

Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов