Инфоурок / Химия / Другие методич. материалы / Ашық сабақ "Оксидтер" 8 сынып
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

Конкурс "Законы экологии"

Ашық сабақ "Оксидтер" 8 сынып

библиотека
материалов

Күні: 6.02.2013ж

Сабақтың тақырыбы: Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары.Жай және күрделі заттармен әрекеттесі жайында түсінік беру

Тәрбиелік: Оқушыларға Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары тақырыын түссіндіре отырып, тазалыққа, ізеттілікке, сабырлылыққа, адамгершілік мәдениетін қалыптастыруға тәрбиелеу

Дамытушылық: Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдарынн негіздерді, тұздарды қыздыру арқылы бөлімдерін тереңдету, өз бетінше ізденуге дамыту

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру, есеп шығару

Сабақтың көрнекілігі: Судағы ерігіштік кестесі

Пән аралық байланыс: математика, фиика

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу, түгелдеу

2. Оқушылардың құрал жабдығын тексеру

3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару

І. Оқушы білімін жан-жақты тексеру:










ІІІ. Жаңа түсінік беру:

Оксидтердің алынуы.

Жай заттардың оттекпен тікелей әрекеттесуінен:

C + O2 = CO2

2Cu + O2 = 2CuO

Күрделі заттар жанғанда оксидтер түзіледі:

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

IV. Жаңа түсініктер мен іс-әрекеттер тәсілін қалыптастыру.

А) жаңа ұғымдар:

Екідайлы (амфотерлік) – қышқылмен де, сілтімен де әрекеттесетін заттар .

V. Мұғалімнің проблемалық және ақпараттық сұрақтары:

1.Оксидтердің бөлінуі?

2.Оксидтердің жіктелуі?

VI. Жаңа түсінікті тексеру:

1. Оксидтердің алынуына мысал келтіріңдер?

2. Оксидтердің құрылымдық формуласы?

VII. Жаңа сабақты бекітуге арналған есептер





VII. Жаңа сабақты қорытындылау

Оксидтер бинарлы қосылыстар. Олар негіздік, екідайлы, қышқылдық болып жіктеледі. Оксидтерді алудың бірнеше жолдары бар.



IX. Оқушылар еңбегігін бағалау

X. Үй тапсырмасы: Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары

1. Жай заттармен оксидтердің алынуына 3 мысал келтіріңдер

2. Күрделі заттар мен оксидтердің алынуына 3 мысал келтіріңдер






































































































































Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 18 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
