Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Ашық сабақ "Ондық бөлшектерді қосу және азайту" (БиС технологиясы)

Ашық сабақ "Ондық бөлшектерді қосу және азайту" (БиС технологиясы)



Осталось всего 4 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_46dd1677.gif

«№26 жалпы орта білім беретін мектеп»коммуналдық мемлекеттік мекеме







Тақырыбы:Ондық бөлшектерге қосу және алу амалдарын қолдану.

Қайталауға арналған жаттығулар.



Математика пәні мұғалімі: Ж.М. Болгабаева




Семей * 2016 жыл.






hello_html_m705cda0b.pngОӘЖА (оқу әрекетінің және бағдарламалық оқытудың жинақталған амалы) кестесі- оқытудың сапасын анықтайды.

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Нолдерді тіркеп жазу арқылы қосылғыш бөлшектердің ондық таңбаларының санын теңестір

Ондық бөлшектерді қосу үшін:

Нолдерді тіркеп жазу арқылы азайғыш және азайтқыш бөлшектердің ондық таңбаларының санын теңестір

Ондық бөлшектерді азайту үшін

Ондағы аттас разрядтар бірінің астына бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп жаз;

Қосу немесе азайтуды орында





















Күні:25.02.16.

5 сынып. Математика

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерге қосу және алу амалдарын қолдану. Қайталауға арналған жаттығулар.

Сабақтың мақсаты:

Ондық бөлшектер,оларға қосу және азайту амалдарын қолдану туралы алған білімдерін дамыту, жүйелеу.

Базалық жалпы оқудың және функционалдық біліктілігінің деңгейін анықтау.

Сабақтың міндеттері:

  1. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану туралы алған білімдерін есеп шығаруда қолдана алу.

  2. Өз бетімен ізденіп қорытынды жасайды, өзінің алған білім дәрежесін бағалауды үйренеді

  3. Пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту, жетістікке жету арқылы көрсеткішті көтеруге ынталандыру.

Күтілетін нәтиже:

  1. Оқушы тақырыпқа байланысты ондық бөлшектерге азайту және қосу амалдарын қолдана алады.

  2. Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға байланысты ойды ашық айтуға, еркін ой бөлісуде өзін көрсете алады.

  3. БжС технологиясына сәйкес жылдам есептеуді, қатені талдауды үйренеді.

Ұжымдық парасаттылық :жеке,топтық жұмыс ережелеріне байланысты бір-бірін тыңдауға дағдылана алады, ортақ талапқа жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабаққа қажетті дағдылар мен түсініктер:

  1. Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу және азайту ережелерін білуі, оларды теңдеу шешуде, мәтіндік есептерді шешуде қолдана алады

  2. Топтық жұмыс, жеке жұмыс ережелерімен таныс болуы.

Бағалау: «орынға отырғызу матрицасы » кесте ұяшығындағы ұпайды ескере отырып, бағалау парағындағы талапқа сәйкес өзін-өзі бағалайды және оған мұғалімнің бақылауы;

Көрнекілігі: «орынға отырғызу матрицасы» кестесі ,ОӘЖА сызбасы интерактивті тақтада ,бағалау парағы,жаттықтырғыш.

ОӘЖА (оқу әрекетінің және бағдарламалық оқытудың жинақталған амалы) кестесі- оқытудың сапасын анықтайды.

Типі- 4:білімді өз бетінше қолдану→ өзін-өзі бақылау→ түзету→рефлексия(Бекіту сабағы).

Өткізу түрі:«Алгоритм» картасы, БжС технологиясы,мұғалімге арналған әдістемелік басшылық «Стандарттық мазмұн»5 сынып.




Ұйымдастыру кезеңі.


Сәлемдесу.

Сабақ мақсаты:

Адам байлығының ішінде жоғалмайтыны не?

Білім, сапалы білім - яғни бүгінгі сабақта сапа – 63% -тен кем болмаса болғаны.

Оқушы санын анықтау-

Қөшбасшы:






Сыныпты белсендіру үшін сөз

көшбасшыға беріледі.




1 Цикл «Байқау»

ОӘЖА сызбасы бойынша түсіндіру.

Түсіндіру уақыты: У1- ді жазу

3.

Қабылдауды ұйымдастыру.

Бірдей бір шапалақ ұру. Білімділік сапасы -- 5+30´,

«Байқау» сөзін жазу,жұмысқа кірісу.

Мұғалім сынып ішін аралап, оқу материалын сыныптың меңгеру дәрежесін анықтайды.


Үш тапсырма:

ТКШ-АКШ-ЖКШ

Жұмыстың аяқталуы 5+30´

4.

Ұғынуды ұйымдастыру.

Ой толғау.

«Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі.

Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру.

Ж-

З-

Е-

Т-


Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады.

Түсіндіру уақыты: У1- ді жазу

Барлық жауаптарды бірден жазуға болмайды.

Тақтадағы: ТКШ-АКШ-ЖКШ

Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады.

5.

2Цикл «Бекіту»

ОӘЖБ сызбасынан оқушылар қате жіберген жерінен бастап түсіндіріледі.

Түсіндіру уақыты :У2- ді жазу

6.

Ұғынуды ұйымдастыру.


2 кесте бойынша таңдау жасалады.Оқушылар дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазады,екі бірдей шапалақ ұрады, тапсырманы орындауға кіріседі.

Мұғалім сынып ішін аралап, оқу материалының меңгеру дәрежесін талдайды, қателер іздейді.


Үш тапсырма : ?КШ-АКШ-ЖКШ

«Егер- онда» сызбасы бойынша алынған


Жұмыстың аяқталуы 5+30´


7.

Ұғынуды ұйымдастыру

Рефлексия.

Жұмыс бітісімен дәптер алмасу:

«Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі.

Ж-

З-

Е-

Т-

Түсіндіру уақыты :У2- ді жазу


«Бекіту»: ?КШ-АКШ-ЖКШ

8.

3Цикл.

«Есте сақтау».

Үшінші түсіндіру:оқушылар қате жіберген жерден бастап ОӘЖА сыбасы пысықталады.

Түсіндіру уақыты :У3- ді жазу


9.

Қабылдауды ұйымдастыру.

Тапсырманы орындауда 2 кесте бойынша таңдау жасалады.

«Есте сақтау» сөзі, үш рет шапалақ соғып, тапсырманы орындауға кіріседі.

Үш тапсырма : ?КШ-АКШ-ЖКШ

«Егер- онда» сызбасы бойынша алынған


Жұмыстың аяқталуы 5+30´

10.

Ұғынуды ұйымдастыру

«Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі.

Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру.

Ж-

З-

Е-

Т-


Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады.

Егер норма орындалса ЖКШ-63 екі вариант бойынша бақылау жұмысы алынады.

Егер норма расталса, үш бағытты таңдай алады:

  1. Жаңа тақырыпқа көшу.

  2. Жаттықтырғыш картасына көшу.

  3. Өткен тақырыпты пысықтау;

Түсіндіру уақыты :У3- ді жазу







Тақтадағы есте сақтау: ?КШ-АКШ-ЖКШ









АКШ


АКШ

ЖКШ



Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырып алып, есептеңдер:

2hello_html_5d01d797.gif (1,5 hello_html_m5c062083.gif 0,7)hello_html_m7c48e444.gif

Шаңғышы бірінші сағатта 13,09 км, ал екінші сағатта одан 0,87 км артық сырғанады. Шаңғышы екі сағатта неше км сырғанады?



Оқушы бір сан ойлады. Ол ойлаған санына 14,8- ді қосып, одан шыққан қосындыдан 3,56- ны азайтқанда 75,29 саны шықты. Оқушы қандай сан ойлады?




АКШ


АКШ

ЖКШ

Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырып алып, есептеңдер.



2hello_html_m64a6d796.gif- ( 1,5 - 0,7)hello_html_m7c48e444.gif2,3- 0,8=1,5

Шаңғышы бірінші сағатта 13,09 км, ал екінші сағатта одан 0,87 км артық сырғанады. Шаңғышы екі сағатта неше км сырғанады?

Шешуі:

13,09+ (13,09 + 0,87)= 13,09+13,96=27,05

Оқушы бір сан ойлады. Ол ойлаған санына 14,8- ді қосып, одан шыққан қосындыдан 3,56- ны азайтқанда 75,29 саны шықты. Оқушы қандай сан ойлады?

Шешуі:х- ойлаған сан

(х+14,8) hello_html_m5c062083.gif3,56 = 75,29

х+14,8 = 75,29+ 3,56

х+14,8 = 78,85

х = 78,85-14,8

х=64,05





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 28.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Рабочие программы
Просмотров110
Номер материала ДВ-492529
Получить свидетельство о публикации