Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың қосу азайту салыстыру амалдарына есептеу тәсілдерін қайталау пысықтау екі бір амалмен шығарлатын өз ара кері есептер құрау шығару.
Ойлау есте сақтау іздену шапшаңдық қабілеттерін дамыту оқушылардың математикадан алған білімдерін пысықтау ұйымшылдыққа бірлікке тәрбиелеу
Көрнекілік: қиылған сандар, пішіндер
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз,
Баршанызға құрметпен
Бас иеміз біз.
Оқушылар сабаққа бейімделеді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады.
Үй тапсырмасын тексеру бағалау
Жаңа сабақ қайталау сабағы
Санамақ айту.
Бір дегенім- бірлік
Екі дегенім- еңбек
Үш дегенім – үміт
Төр дегенім – талап
Бес дегенім – білім
Білім жарық күнім.
Балалар біз бүгін қосу, азайту, салыстыру амалына, есептер шығарып жанағы айтылған санамақтағы бес дегенім білім деп айтылды. Сол себептен біз бүгін тек бес деген баға алайық.
1 тапсырма. 20-ға дейін санайық кері санайық
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.14.15.16.17.18.19.20.
20.19.18.17.16.15.14.13.12.11.10.9.8.7.6.5.4.3.2.1.
2 тапсырма. Екі таңбалы сандарды атау
10.11.12.13.14.15.16.17.18.19.20.
3 тапсырма. Толық ондықтарды атау 10. 20.
4 тапсырма. Ауызша қосу, азайту амалына есеп айту, шығару
6 + 6 , 6 + 8 10-5 11-2
7 + 8, 5 +6 10 -6 11-10
5 тапсырма. Сандар кұрамын қайталау
8 9 7 10 12
6 тапсырма. Кім тапқыр ? Азайту амалына өрнек құр және оның мәнін тап
Сергіту сәті
Қоян отыр партада
Екі қолы қалтада
Апай сабақ сұраса
Ұйықтап қаптау масқара
Салыстыру амалына есеп шығару
108 12 15 19 19
119 18 13 20 10
Санамақ айту
Салтанат екіде
Бақытжан жетіде
Екеуін қосып шыққанда
Сәулеттің жасын нешеде 9
Білгің келсе егер сен
Сәулеттен үш жас шегерсең
Қиын емес оншада
Сағаттың жасы соншада 6
Кіттаппен жұмыс
13 – 3 = 16- 6 = 15 + 1 =
13 - 10 = 16- 10 = 17 +2 =
«Кім зерек?» Ойынында бір бала геометриялық пішіндердің ішінен бірдей екі пішінді табу керек.
«Кім көп біледі?» Сұрақ- жауап.
1.Санды немен белгілейміз? (Цифрмен)
2.Аптада неше күн бар? (Жеті күн )
3.Бүгін аптаның нешінші күні?
4.Заттарды біріктіргенде қандай амал қолданамыз? (Қосу)
5.Заттарды бөліп алғанда қандай амал қолданамыз? (Азайту)
6.Қандай бұрыштарды білесіндер? ( Доғал, сүйір, тік бұрыш)
7.Гауһарда бес алма
Данада бес алма
Барлығын қосқанда болады неше алма?
8.Табақта жеті өрік
Қолымда бес өрік
Қосқанда барлығын болады неше өрік?
Сабақты қортындылау, бағалау
Математика сабағынан қайталау амалдарын, тәсілдерін жақсы игердік.
Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау.
Үй тапсырмасы
6 662 891 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Байгенжина Катез Тулеубаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
2 ч.
Мини-курс
4 ч.