Павлодар
қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің
«Павлодар
қаласының № 5 сәбилер бақшасы»мемлекеттік қазыналық
коммуналдық
кәсіпорын
Тақырыбы:
«Ас атасы - нан» «Bread
to all a Head»
Өткізген:
Ағылшын тілі мұғалімі:
Какеева
М.Т.
Уақыты:31.10.2014
2014
ж.
Ашық сабақ
Күні: 31.10.2014ж.
Топ:
Ортаңғы Б
Білім
беру саласы:
Ағылшын тілі
Тақырыбы:«Ас атасы - нан», «Bread to
all a Head»
Мақсаты:
Оқушыларды
мақал-мәтелмен таныстырып, мағынасын ашу .
Міндеттері:1. Білімділік: Балаларды
ағылшын тіліндегі мақал-мәтелдің аудармасымен таныстыру;
2. Дамытушылық: Көру, есте сақтау, ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиешілік:, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу, ағылшын тілінде
шығармашылыққа баулу.
Көрнекілігі:
үнтаспа,
демонстративтік материал, доп.
Әрекет
кезеңдері
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Балалардың
әрекеті
|
Мотивациялық қозғаушылық
|
Greeting
time: Шаттық
шеңберін жасау.
Good
morning! Good
morning!
Good
morning to you!
Good
morning, good morning!
I’m
glad to see you!
I
am glad to see you! Sit down please!
|
Балалар шеңберге
тұрады.
Good morning,
good morning
good morning to
you
Good morning,
good morning
I
am glad to see you!
I’m glad to see you!
I
am glad to see you! Sit down please!
|
Фонетикалық жаттығу
|
Терезеге
қараймыз,
Шашымызды
тараймыз.
Онда
жаңбыр rain.
Менің
жақсы қал-жайым.
Мен
далаға қуана шығамын,
Күзді
autumn қарсы аламын.
Жапырақтар
сары, yellow,
Жапырақтар
қызыл, red.
Wind,
жел соғады,
Саңырауқұлақ,
mushroom,
Қалқыйып
тұрады.
|
Балалар
сөздерді қайталап, тілдерін жаттықтырады.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жаңа
сөздердің аудармасын мұғалім айтып береді. Балаларға жеке айтқызып,
қайталатады.
Bread
to all a head- Ас атасы – нан.
Bread – нан
Butter
– май
Milk
– сүт
Sugar
– қант
Cheese - сыр
|
Балалар
мұғалімді мұқият тыңдап, жаңа сөздерді бірнеше рет қайталап, жаттайды.
|
Дидатикалық
ойын
|
Ойын:
Балаларды екі топқа бөлу.
Балалардың
алдарына тағамдардың суреттері бар суреттер жайылады да балалардың мақсаты
тағамдарды реттеп аттарын айту
|
Балалар
екі топқа бөлініп суреттерді реттеп, аттарын атап жарысу.
|
Сергіту
сәті
|
It
is time to have at rest all, stand up and do like me
Мысалы: қимыл
– қозғалыс қозғалыстарын дамыту
|
1,2,3,4
Clap
Stamp
Hands
up
|
Қорытынды
|
Өте
жақсы, балалар! Сабақты қорытындылау.
Сау
болыңдар! Good bye
|
Балалар
сөздер өздері айтып береді.
Балалар
не ұнағанын немесе не ұнамағанын айтады.
Good bye!
|
Топ
|
+
|
-
|
Күтілетін нәтиже: ағылшын тілінде
тағам сөздерін қолдану.
Білгенін жаңғыртады: өлеңнің сөздерін,
қимылдарын қайталайды.
Түсінігі бар: ағылшын тілінде
тағам аттарын айту туралы түсініктері бар.
Қолданады: топтық жұмыс.