Сабақтың
тақырыбы:
|
Қазақ киносы
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылар қазақ киносы туралы біліп, қазақ киносын қызметі жайлы толық мәлімет бере отырып оқушылардың ой-пікірін қалыптастыру
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
1. Қазақ киносымен танысу 2. Мәтін арқылы тілді дамыту 3.Мәтіндегі айтылған негізгі ойдың мазмұнын өмірмен байланыстыру
|
|
Табыс критерийлері:
|
1. Мәтіннен түсінік айта алады 2. Мәтіндегі креативті жаңа түсініктердің, көнерген
сөздердің мағынасын аша алады 3. Тіл туралы өлеңді мәнерлеп, құндылығын
бағалап, жатқа айта алады
|
|
Оқытуда
қолданылатын стратегиялар мен тәсілдер
|
«Кемеде» ойынымен
топқа бөлу,
«Жигсо» тәсілі,
«Бес жолды өлең» тәсілі
|
|
Сабақтың
типі:
|
Білім,
білік дағдысын тексеру
|
|
Сабақтың
түрі:
|
Жаңа
білімді меңгеру
|
|
Көрнекіліктер:
|
Ресурстар,
постер,маркерлер
|
|
Күтілетін
нәтиже:
|
1.Қазақ тіл және мәтін туралы білімдері кеңейеді 2. Сценари ынталанады
3. Сөздік қоры көбейеді
|
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Жеті модульдің қамтылуы
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Күтілетін нәтиже
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Сергіту сәті
|
Амандасу
Сыныпты ұйымдастырып,
оқушылар зейінін тұрақтандыру
Ынтымақтастық атмосфераны орнықтыру.
«Кемеде» ойынымен топқа бөлу.
Оқушыларды бірден төртке дейін белгілеп шығамын.
1-топ 1-2-3-4 2-топ
1-2-3-4
|
АКТ-ні
пайдалану Оқытудағы басқару және көшбасшылық
|
Оқушылар
орнынан тұрады
Оқу-құралдарын
түгендеп, сабаққа назарын аударады
Көңілді
әуенге амандасудың бірнеше түрі арқылы билеп, сергиді.
Төрт топқа
бөлінді
|
Сабаққа кірісер алдында ынтымақтастық атмосфераға қол жеткізеді
|
Нақты мәліметті еске түсіру
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға сұрақ қою Диалогқа
түсу
1.Қазақ киносы дегеніміз не?
2.Қазақ актерларын атаңдар,білесіңдер ме?
3.Қазақ киносы
қашан пайда болды? 4.«Ленфильм» студиясы алғашқы кино қайраткерлерінің
қатысуымен қандай көркем фильм түсірді?
кино туралы
кім қалай ойлайтыны жайлы сабақтың тақырыбын ашатын сұрақтар қойылады
|
|
Оқушылар диалог
жүргізу арқылы пікір алмасады
|
Білімге
қол жеткізеді
|
Жаңа
тақырып
Білімді игеру
|
«Жигсо» тәсілі
бойынша
1-топ,2-топ қазақ киносысының қоғамдағы ролі туралы
мәтінді бөліп беремін
|
Оқыту
мен оқудағы жаңа тәсілдер
|
Оқушылар оқып,
ойларын ортаға салады
|
Әр топ ойын
бір-біріне ашық айтып, талдайды.
|
Түсінікті кеңейту
|
Топтағы 1 санын
алғандар бір топ, 2 санын
алғандар бір топ санын алғандар бір топ болып отырғызу
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
|
1-топ 1-1-1-1 2-топ
2-2-2-2
Бір-біріне оқыған мәтіндерін өз сөзімен түсіндіреді,
түйінін постерге түсіреді, жоғарғы деңгейлі сұрақтарға жауап береді
|
Тақырып
туралы идея алмасады
|
Тіл
байлықты дамыту, салыстыру
|
2-тапсырма жұмысын орындату
|
Сыни
тұрғыдан ойлауға оқыту
|
Берілген жаттығудың шартына қарай тапсырманы орындайды
|
Тіл
байлығы дамытады
|
Қорытындылау
Ойын жазбаша жеткізу
|
«Қазақ киносы» тақырыбына сценарий жасау арқылы жауап аламын. Екі топқа мағынасын тереңдетіп, өз бетінше құрудың ережесі
беріледі.
1-Зат есім (Кім?
Не?)
2-Сын есім (Қандай)
|
Талантты
және дарынды балаларды оқыту
|
Әр топ өз сценариін
шығармашылықпен еңбектеніп, өз бетінше құрайды.
1-Зат есім (Не?)
–Қазақ киносы
2-Сын есім
(Қандай)- керемет түсірілім
|
Сыни
ойланады
Ойын
әсерлі жеткізеді
Өз бетінше жұмыс
істейді
|
Үйге
тапсырма
Ойларын тұжырымдау
|
Қазақ
киносының қадір-қасиеті туралы өз ойларыңды жазыңдар
|
|
Үй
тапсырмасын білу,
түртіп алу
|
Өзіндік ой қорытады
|
Бағалау
Ойларын
қорыту
|
Формативті бағалау
«Бағдаршам», «Басбармақ» Суммативті бағалау
Табыс
критерийі
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Өзін- өзі бағалайды
|
Бір-бірін
бағалайды
|
Рефлексия
Ойларын тұжырымдау
|
Кері
байланыс парағы
стикер
|
Сыни
тұрғыдан ойлауға оқыту
|
Сабақтан
алған әсерлерін бүгінгі өмірмен байланыстырады
|
Өзіндік ой қорытады
|
|
|
|
|
|
|
|