Пәні:
Қазақстан тарихы
|
Сынып: 7
|
Мерзімі:
|
Тақырыбы:
|
Түргеш
қағанаты
|
Мақсаты:
|
Оқушыларды
VIII ғасырда қазақ жерiн мекендеген Түргеш қағанатының тарихымен, қағанаттағы
экономикалық және мәдени дамудың бағытымен таныстыра отырып, соғдылар
туралы тyciнiк беру
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар
Түргеш қағаны Сұлудың жүргiзген саясатымен таныса отырып, iшкi және сыртқы
саяси бағыттарына талдау жасап, өз ойларын жүйелi жеткiзе біледі
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны
түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Гүлдер
алаңы, «Джигсо» , «Ыстық картоп», «Зәулім үй» әдісі
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың
зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар
оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша
мадақтау
|
АКТ
Стикерлер
|
2 минут
3 минут
|
Оқушыларды
топқа бөлу
(заттар
арқылы)
Үй
тапсырмасын сұрау
|
Оқушы
қызығушылық танытып, белсенділігі артады
«Ыстық
картоп» әдісі арқылы
|
Жылдам
отырған топқа стикер беру
|
Тақырыпқа
байланысты суреттер
|
Таныстырылым
|
2 минут
|
Түргеш
қағанаты жайлы түсінік беру
|
Оқушылар
тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді
|
Стикерлер
арқылы ынталандыру
|
АКТ
|
Негізгі
бөлім
|
20 минут
|
Джигсо
әдісі
Мәтінді
оқиды
Постер
қорғайды
|
Оқушы
орындау керек
Мәтінмен
жұмыс
Қазақстанның
саяси картасымен жұмыс
|
Белсенді
топқа стикерлер
|
Қазақстанның
саяси картасы
Постер
АКТ
А4
форматтағы түрлі-түсті қағазадар
|
3 минут
|
Термин
сөздермен жұмыс
Хронологиялық
кесте
|
Дәптермен
жұмыс
Оқулықпен
жұмыс
|
Стикерлер
арқылы
|
7
сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы
|
3 минут
|
Жаңа
сабақты қорытындылау
«Зәулім
үй»
|
Оқушылар
тыңдайды, жылдам әрі нақты жауап береді
|
Стикерлер
|
АКТ
|
Қорытынды
|
10 минут
|
Суммативті
бағалау
Рефлексия
жасау
Үйге
тапсырма
|
Оқушы
өзін-өзі бағалайды
Рефлексия
Үйге
берілген тапсырманы күнделікке жазу
|
Бағалау
Рефлексия
|
Гүлдер
алаңы
|