Для всех учителей из 37 347 образовательных учреждений по всей стране

Скидка до 75% на все 778 курсов

Выбрать курс
Заключительная неделя! Разыгрываем 200 000 ₽ среди активных педагогов. Добавьте свои разработки в библиотеку “Инфоурок”
Добавить авторскую разработку
и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Другое Рабочие программыАшық сабақ "Таза ауамен демалайық" 6 сынып

Ашық сабақ "Таза ауамен демалайық" 6 сынып

библиотека
материалов

Сынып : 6

Сабақтың тақырыбы: Таза ауамен демалайық. 90

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың мақсаты: Оқушылар тақырып бойынша сұхбатаса біледі, алған білімдерін өмірде қолдана білуге дағдыланады.

Міндеттері:

Оқушылардың сөздік қорын арттыру, тілін дамыту;

Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, «көрнекілік» стратегия, ізденушілік әдіс, рөлдік ойын. Ой қозғау, шығармашылық, жұппен,топпен, АКТ.

Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, стикерлер, маркер, бағалау парағы, смайлик.

Пәнаралық байланыс: қазақстан тарихы, бейнелеу өнері

Табыс критерий

-тақырып б-ша жұмыс істей алады;

-сыныптастарын тыңдай алады;

-өз ойын мүмкіндігінше жеткізеді;

-қолжетімді сұрақтарға жауап береді;

-проблемалақ сұрақтарды қолданады

Сабақтың барысы:

I деңгей – Білімдік.

Психологиял. ахуал тудыру.








5 мин

ОЖТ, ОЖЕС





ОЖТ,



СТОү, АКТ.

Диалог

ОүБжОБ

Психологиялық ахуал тудыру маақсатында .

«Шаттық шеңбер»



Стикер арқылы топқа бөлу

Қызығушылықты ояту.

шабуыл стратегиясы. 15-сурет жапсырмадағы

«Иә, жоқ әдісі»

1. Адамға ауа не үшін керек?

2. Адамға су не үшін керек?

3. Ағаштар адамға не үшін керек?

Осы сұрақтар, сурет арқылы жаңа тақырыпқа шығамын.


Оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап, сәттілік тілейді.


Сабаққа дайындықтарын көрсетеді.


бөлінеді.



Сабақтың тақырыбын анықтайды.


Ендеше бүгінгі сабағымыз: Таза ауамен демалайық


Бағалау парағы беріледі.






Вербальды бағалау.

hello_html_4120dd2b.png

II деңгей – Түсіну

15-мин

ОБжК, ОүБжОБ


Мәтінмен жұмыс. Оқып түсіну. Мазмұны бойынша сұрақ құрастыру.

-Әр топ 121 беттегі №2 мәтінді оқып, аударады. Сұрақ құрастырады.

Жаңа сөздермен жұмыс.121 бет

-топта талдайды.

Стикермен бағалау.

Екі жұлдыз, бір тілек.

III деңгей – Қолдану


5мин

Диалогтық О

ОүБжОБ

Рөлдік ойын.


Әр топ бір сұрақтан жазады. Сандықшаға салып, араластырады. Кезекпен алып, сұрақтарға жауап береді.

Бірін -бірі бағалау



1мин

Сергіту сәті «Австралиялық жаңбыр»

IV деңгей – Талдау

10мин

СТО,ТжДБо

Балалар, енді етістік райларының жасалуын еске түсіріңдер.

Мына етістіктермен жұмыс жасаңдар.


А)Етістіктерден қалау рай формасын жаса.

В) Бұйрық рай етістікпен сөйлем құра.

С) Бұйрық райлы етістіктерді қолдана отырып,

бүгінігі тақырып бойынша ұран жаз.

121 бет №3 диалог өзара сөйлесу. Әрі қарай жалғастыру.


қалау райдың жасалу жолы туралы үлгі оқушылардың алдында жатады.

қы,кі,ғы,гі+тәу.ж+

келеді

II Сенің

қы,кі,ғы,гі+тәу.ж+

келеді

Сіздің

қы,кі,ғы,гі+тәу.ж+

келеді

III Оның

қы,кі,ғы,гі+тәу.ж+

келеді



Смайлик арқылы бағалау.


V деңгей – Синтездеу

5мин

ОБжК, СТО,ТжДБо

«Жуан,жіңішке» сұрақ әдісі

3-5 сөйлем төңірегінде ой тұжырым, ұсыныс.Эссе жазу: «Таза ауа»


Ишарамен бағалау

Бағалау

2мин


Қандай жаңа мәлімет алдың? -Не үйрендің?

-Саған не ұнады?

-Саған не оңай болды?

-Қандай қиындықтар болды?


Білімдерін мына сұрақтар арқылы бағалайды.

Қандай жаңа мәлімет алдың? -Не үйрендің?

-Саған не ұнады?

-Саған не оңай болды?

-Қандай қиындықтар болды?


Бағалау парақшаларын жинап алу.

Үй тапсырмасы




2 мин












122 бет №4 мәтін деңгейлік тапсырмалар




Бағалау парағы

А деңгейі - "3"

А, В деңгейлері - "4"

А, В, С деңгейлері - "5"



