Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Биология / Конспекты / Ашық сабақ витамин 8 класс
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Биология

Ашық сабақ витамин 8 класс

библиотека
материалов

hello_html_648175e3.gifhello_html_648175e3.gifhello_html_648175e3.gifСынып: 8

Оқу тілі: қазақ тілі

Пән: биология

Сабақтың тақырыбы: Витаминдер және олардың маңызы.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың түрі: іздену сабағы

Сабақтың мақсаты: Өткен сабақпен байланыстыра отырып, жаңа сабақты меңгерту, дәрумендердің маңызымен танысу.

Сабақта қолданылған жұмыс түрлерінің қысқаша мазмұны:

Жұмыс түрі

Қысқаша мазмұны

Уақыты

1.

Ұйымдастыру кезеңі (Ынтымақтастық атмосфераны орнату. «Жүректен жүрекке».

Топта оқушылардың өзара бірлестікте, ынтымақтастықта жұмыс жасау үшін ұйымдастырылған. Оқушылар жүрекшелерде салынған суреттер бойынша бір-біріне тілек тілейді. Сурет артында жазылған топқа бөлінеді.

2

2.

Үй жұмысын тексеру.

"РАФТ" тәсілі арқылы оқушылардың өткен тақырып бойынша білім, білік, дағдыларын тексеру, бекіту; жаңа сабақпен байланыстыру.

6

3.

Жест арқылы бағалау.

Формативті бағалау.

4.

Жаңа тақырыпқа шығу. Мақсат қою.

Теңіз жүзушілерінің суреттері арқылы жаңа тақырыпқа шығу.

2

5.

Топпен жұмыс. «Джиксо» тәсілін қолдану.

Оқушылардың жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру мақсатында екі топқа әр түрлі тапсырмалар беріледі. Тақырыпты постерге салып, өз жұмыстарын қорғайды.

10+5

6.

Қарсы топты критериалды бағалау.

Бағалау критерийлерін құруға және әділ бағалауға үйрету

3

7.

Сәйкестендіру.

Триггер арқылы жаңа ақпаратпен танысып, дұрыс жауаптарын сәйкестендіру.


8.

«Терапевт» ойыны.

Ауру белгілеріне қарай диагноз қойып, емдеу шараларын ұсыну арқылы оқушылардың сабақта алған білімдерін тексеру, бекіту.

4

9.

«Шығармашылық салат».

Үй тапсырмасына берілген. Оқушылар алдын-ала дайындап әкеледі. Салаттарының презентациясы.

4

10.

Үй жұмысына тапсырма беру

Деңгейлік сұрақтар құру.

1

11.

Бағалау.

Бағалау парағында жиынтық баға шығару

1

12.

«Алты шляпа» тәсілі арқылы рефлексия жасау. Қорытынды бағаларын «Нышан» тәсілі арқылы көрсету.

Оқушылардың сабақта алған әсерлерін, көңіл-күйлерін тексеру. Өздерін бағалайды.

5







C:\Users\Пользователь\Desktop\веселая груша.jpg





C:\Users\Пользователь\Desktop\фрукты в посуде.jpg













C:\Users\Пользователь\Desktop\весы с В12.jpg





C:\Users\Пользователь\Desktop\фрукты.jpgC:\Users\Пользователь\Desktop\муравей с фруктами.jpg

















http://nebolet.com/medimg/content/avitaminoz-vitamina-a-5.jpg


















C:\Users\Пользователь\Desktop\думкаа.jpg











Постерді критериалды бағалау.


Критерийлер

Жалпы ұпай сандары

Қойылған ұпай саны

1

Безендірілуі

1


2

Мазмұны

1


3

Қорғалуы

2


4

Сұрақтарға жауап беруі

1



Қорытынды

«5»


Қорытынды бағасын айту.



Постерді критериалды бағалау.


Критерийлер

Жалпы ұпай сандары

Қойылған ұпай саны

1

Безендірілуі

1


2

Мазмұны

1


3

Қорғалуы

2


4

Сұрақтарға жауап беруі

1



Қорытынды

«5»


Қорытынды бағасын айту.

Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға
















Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға
















Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға












Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға














Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға












Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға














Оқушы аты

Үй жұмысы

Постер

Сәйкестендіру

Терапевт

Салатты қорғау

Қорытынды баға













































Науқастың амбулаториялық картасы.

Баланың ауру белгілері төмендегідей болса:

  • Жүйке жүйесінің бұзылуы;

  • Ұйқысының бұзылуы;

  • Жылай беру;

  • Селт ету (вздрагивание);

  • Басындағы еңбегінің үлкен болуы;

  • Шүйдесінің таздануы;

  • Тістерінің кеш шығуы.

Диагноз:_________________________________

Аурудың алдын алу шараларын ұсыныңдар:__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Педиатр: «Тапқырлар» тобы.











Науқастың амбулаториялық картасы.

Науқастың ауру белгілері төмендегідей болса:

  • Денеде дақтардың болуы;

  • Сілекейдің көп бөлінуі;

  • Әр түрлі ауырсынулар пайда болады:

  1. Жүрек тұсының ауырсынуы;

2. Балтыр бұлшық ет ауыруы;

3. Буын ауыруы;

4. Шайнау кезіндегі ауырсыну.



Диагноз:_________________________________

Аурудың алдын алу шараларын ұсыныңдар:__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Терапевт: «Білімпаздар» тобы.















Витаминдер. Азықтық тағам құрамындағы витаминдерді сақтау.

(Қарсы топқа олардың тақырыбы бойынша

2 сұрақ дайындаңдар)











Витаминдер түрлері.

(Қарсы топқа олардың тақырыбы бойынша

2 сұрақ дайындаңдар)








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 26.10.2015
Раздел Биология
Подраздел Конспекты
Просмотров229
Номер материала ДВ-099596
Получить свидетельство о публикации