Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Ашық сабақ: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу (5-сынып)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Ашық сабақ: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу (5-сынып)

библиотека
материалов

А.Байтұрсынов атындағы № 139 мектеп-гимназия













Ашық сабақ

Тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу



5 «в» сынып







Алматы қаласы



Күні:27.01.2016 ж Сыныбы: 5 «в»

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді үйрету, натурал санды бөлшекке бөлу, бөлшекті натурал санға бөлу дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау, логикалық ойлау, өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін дамыту

Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілікке, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі материалдар,слайдтар

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушыларды топқа бөлу

2.Түгендеу

3.Сабаққа зейіндерін аудару

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1-тапсырма. Мына сандарға кері сандарды жазыңдар:

hello_html_6ce998fd.gif

2-тапсырма. Мына сандардан кері сандар жұбын теріп жазыңдар:



hello_html_m5ad39395.gif

9 және hello_html_m218a2db.gif ; hello_html_6cb0c3d6.gif және 1 ; hello_html_m1d4fc936.gif және 10 ; hello_html_m5c8ebd63.gif және hello_html_4231d4f.gif; hello_html_35d991ff.gif және hello_html_m7af33ee8.gif.

Өткенді қайталау.

Интерактивті тақтада жазылған тапсырмаларды кезекпен шығып орындайды.

1.Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыр:hello_html_3256d6a8.gif

2.Бөлшекті қысқарт: hello_html_476bdf9d.gif

3.Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыр: hello_html_59b4ad21.gif

4.Жай бөлшектерді қос: hello_html_m69f34fff.gif

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру, мақсатымен таныстыру.

1-мысал

hello_html_48f1feae.gif

2-мысал

hello_html_m4c4bdc1f.gif

3-мысал

hello_html_3483b79f.gif

ІV. Оқулықпен жұмыс

1108, №1110,№1117(3)-есептер

V. Математикалық хоккей

1.hello_html_2ee0c75b.gif

2. hello_html_m3e6e6084.gif

VI. Сергіту сәті

1.«Кім көп біледі?» ойыны.

Әр топ кезек кезекпен математикалық сөздер айтады.

2.Логикалық сұрақтар

1.Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?Жауабы: 4 мысық

2.Аулада 7 шымшық отыр еді, оған тағы да бесеуі қосылды. Бір мысық жайлап келіп 1 шымшықты ұстап алды. Сонда қанша шымшық қалды?
Жауабы: Мысық ұстап алған 1шымшық қалды.

3. Кірпілер алмаға таласып жатыр. Оларға көмектесуге тиін келді. Тиін әр кірпіге бір алмадан берсе, бір алма артылып қалады. Ал әр кірпіге екі алмадан берсе, екі алма жетпей қалады. Неше кірпі бар? Неше алма бар?
Жауабы: 3 кірпі бар. 4 алма бар.

4. Сызғыштың төрт бұрышы бар, оның бір бұрышын кессең неше бұрыш қалады? Жауабы:5 бұрыш

VII. Шығармашылық жұмыс

VIII.Үйге тапсырма

1109,№1111-есептер

IX.Сабақты қорытындылау, бағалау
